egoe-plus
Autobusy Cestovní ruch

Do Zubrnic začne opět jezdit historický autobus, bude na něm platit krajský tarif

Historický autobus Škoda 706 RTO. Foto: Zubrnická museální železnice
Historický autobus Škoda 706 RTO. Foto: Zubrnická museální železnice

Po loňské premiéře obnovily obce v Ústeckém kraji provoz nové speciální víkendové linky mezi Úštěkem a Zubrnicemi. Od tohoto víkendu půjde o unikátní spojení: půjde o jedinou oficiální autobusovou linku, na které bude jezdit historický autobus Škoda 706RTO a platit v něm bude krajský integrovaný tarif.

Linka T32 začala provoz už minulý víkend, ale ještě s běžným autobusem ze současné doby. Od zítřka se na ni vrátí historický autobus, ve kterém je zabudován nejmodernější odbavovací systém.

Linka jezdí v tarifu Dopravy Ústeckého kraje, autobus objednává Svazek obcí pro silnici II/260 a dopravcem jsou Autobusy Karlovy Vary. Autobusy a jízdní řády navazují na železniční linku do Zubrnic. Při každém spoji směrem na Úštěk bude možnost navštívit v Lovečkovicích minimuzeum, kde spoj bude mít přestávku 20 minut.

Minulý rok tuto linku navštívil herec Václav Kopta, který s radostí historický autobus řídil. Akce se bude letos opakovat a bude spojená s výročím 45 let od natočení filmu Páni kluci, který se na trati natáčel. Přijede hlavní postava filmu „Tomáš“ Michael Dymek.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MildaIV

To zní velice lákavě.

pozorovatel

No, konečně – to to Ústeckému kraji letos trvalo!
Už loni se to totiž ukázalo jako velice výborný (a samozřejmě velmi úspěšný !!!) nápad, že bylo zřejmé, že provoz toho autobusu by se bohatě uživil i po delší období, než jen o letních prázdninách – minimálně od června (a možná už od května) do září.

Eduard

Dobrý nápad. Jistě nejsem sám, kdo by se tím autobusem rád svezl.

pozorovatel

Jsou tam nejméně tři kategorie zájemců o svezení: jednak ti, kdo se rádi svezou „erťákem LUX“ kdekoli, jednak ti, kdo se chtějí svézt po trase zrušené železnice, a jednak ti, jimž se hodí spojení nejen mezi koncovými body (Zubrnice a Úštěk), ale i z či do míst mezi nimi – a ti všichni toho autobusu loni velice rádi a spokojeně využívali: jel jsem tím spojem minimálně dvakrát, a byl vždy plný.