umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Dopravci Lidé Železnice

Do vedení drah chce přes třicet lidí, mezi nimi i předseda jejich dozorčí rady či exšéf DPP

Lokomotiva 151 u Hoštejna. Dosud na trati 270, od prosince na trati 019, případně 001. Foto: České dráhy
Lokomotiva 151 u Hoštejna. Dosud na trati 270, od prosince na trati 019, případně 001. Foto: České dráhy

Přes třicet lidí se přihlásilo do výběrového řízení na post člena představenstva Českých drah. Vyplývá to z informací, které získal deník Zdopravy.cz z několika zdrojů z Českých drah. Mezi kandidáty je i současný šéf dozorčí rady Českých drah Karel Pospíšil, předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr, který kdysi dělal drahám personálního ředitele, či šéf Drážního úřadu Jiří Kolář. Deníku Zdopravy.cz to potvrdili.

Server Lidovky.cz přinesl i další jména, do vedení drah chce například bývalý šéf pražského dopravního podniku Martin Gillar, náměstek ministryně pro místní rozvoj Václav Nebeský, šéf Drážního úřadu Jiří Kolář nebo dlouholetý bankéř Boris Čuchran.

Během srpna má výběrová komise zúžit počet kandidátů a na zářijovém zasedání dozorčí rady pak mají být vybráni dva noví členové pětičlenného představenstva. Ve výběrové komisi už čerstvě není šéf dozorčí rady Karel Pospíšil. Ten na svůj post v komisi rezignoval, odejde i z dozorčí rady.

Pospíšil svoji kandidaturu potvrdil. „Práce v dozorčí radě, která není na plný úvazek, mi nedovoluje se problematice drah věnovat tak do hloubky, jak bych si přál. Proto jsem se rozhodl, že se přihlásím do výběrového řízení tak, abych nabídl Českým drahám svou plnou kapacitu,“ řekl Pospíšil.

Nepočítá s tím, že bude pokračovat bez ohledu na výsledek výběrového řízení v dozorčí radě. „Nepředpokládám, že bych v ní pokračoval ani v případně, že bych ve výběrovém řízení neuspěl. V tom případě bych se věnoval naplno jiné práci. Odstoupím ale ve chvíli, kdy to nezpůsobí procesní a organizační potíže. Do té doby budu své povinnosti v dozorčí radě vykonávat s plným nasazením,“ uvedl Pospíšil.

Mezi dalšími kandidáty je podle informací deníku Zdopravy.cz několik bývalých manažerů Českých drah, kteří byli v minulých letech odvoláni. Řada z nich na dotazy ale nereagovala. Svoji kandidaturu potvrdil Kolář. „Ano, podal jsem přihlášku,“ řekl Kolář, který v minulosti vedl Správu železniční dopravní cesty a byl v představenstvu Českých drah.

Ve výběrové komisi bude náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček a za dozorčí radu Jan Vrátník, Tatiana Molková a Vojtěch Kocourek. Nově také členové dozorčí rady do výběrové komise z neznámých důvodů zvolili předsedu Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka.

Představenstvo Českých drah je od června letošního roku pouze tříčlenné, dozorčí rada odvolala v červnu předsedu představenstva Miroslava Kupce, už dříve na post rezignoval Michal Heřman, který odešel do OKD.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bahn2030

Jednemi z prvnich kroku Kolare na SZDC bylo nove zarizeni kancelare (jeho), vizitky (nekolikrat se predelavaly), a podobne PR dulezitosti. A taky zvyseni platu (sobe).

Pokuston

To je galerie….

Tomyy.a

Dnes asi už vezmou každého!

dopravni teoretik

Podle důvěryhodných zdrojů se do výběrového řízení přihlásila i paní vedoucí toalet z Masarykova nádraží v Praze. Zájmové skupiny její kandidaturu seriósně zvažují a brzy sdělí své rozhodnutí.

Panelák

And the winner is… Václav Nebeský. To ale bude překvapení! 🙂

Kritik

Personální politika v ČD, a.s. je naprosté šílenství. Loni v létě navolili 5 nových členů dozorčí rady. Po rezignaci Pospíšila budou z těchto pěti lidí už 4 pryč. Za rok dojde potřetí ke změně předsedy DR a podruhé ke změně předsedy představenstva. Odpovědný je za to předseda řídícího výboru Tomáš Čoček – možná by se ho někdo měl zeptat jestli se snaží ČD, a,.s. cíleně poškodit nebo jestli je jenom totálně neschopný.

železničář v důchodu

Na to není třeba se ptát, protože platí, že obojí je možné, a to dokonce současně …

J.L.

Nepřisuzuj záměr tomu, co lze vysvětlit neschopností [Napoleon]

Koryta

Nahoře se přidělují koryta, lítají statisíce, nikdo nenese žádnou odpovědnost. Firma v rozkladu, není čím jezdit, nejsou hnací vozidla, nejsou vozy. Není koho by to pak odvezl, personální průser si odpovědní jako vinu nepřipouštějí, vlaky jezdí jenom proto, že provozní personál na sobě nechá štípat dříví a nebýt dohod o přesčasové práci, tak doprava už dávno stojí. Ale hlavně, že bude rada kompletní. Víte při práci 400 hodin přesčas ročně, několik let po sobě s opakovaným převodem dovolené, v jakém stavu ti lidé jsou? Osobně se hlavně pozastavuji nad kandidaturou Koláře, jeho zásluhou je bordel na SŽDC, ustoupil i jako… Číst vice »

Kubrt

Doufám, že jste se také přihlásil, abychom viděli, jak to vést lépe.

Brumla

Vše , je přesně tak jak je napsáno, jedinne co nemohou posoudit je činnost toho pracovníka SŽDC. Ovšem praxe z provozu je taková že džungle na tratí vlivem SŽDC je obrovská. Jo a kandidovat nebudu.

GPGP

Tak jděte do stávky, nechci aby vlak řídili lidé co jsou unavení a nevyspalí….
Jezdím jen jednu stanici Praha Vršovice – Hl. N. a zpět 🙂

Partneři


Czechtoll

pst
podcast