Do pražských ulic vyjely tramvaje s duhovými vlaječkami

Tramvaje, které mají poutat na festival sexuálních menšin Prague Pride, jezdí pouze dnes a pouze na lince 17.

Zpět na článek
433 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
K. L.

Pokud vyloženě nikoho neprovokují, necpou to nikomu, a hlavně neuráží/nenadávají lidem co jsou hetero, případně nemusí LGBT, tak je vše ok.

thegrid

Tak tady to právě cpou

Khufu

Tyhle řezáky na chodce schválil Drážní úřad? Vždyť to při případném střetu chodci strašlivě ublíží.

Miroslav Zikmund

Jaké řezáky ? Chodec nemá před jedoucí tramvají co dělat …

Karl vB.

No jistě. Situace, kdy jde chodec na zelenou a tramvaj nedobrzdí, nemůže nikdy nastat, že?

klammer

Samozřejmě, ža taková situace může nastat; ale co s tím mají společného vlaječky?

Karl vB.

O vlaječkách v tomto vláknu píšete jako první vy. 🙂 Důvod?

julio

Jdu blejt, velebnosti.

robert

A co s tou informací máme dělat?

julio

Normálni idú tam kde ja, ostatní na festival.

robert

To je tvoje odpověď na otázku, co s tou informací máme dělat? 😀 Fakt úžasná logika. 😀

Lovosičan

Extrémně křiklavý, ale ve skutečnosti naprosto marginální (Trondo, slovo je na Googlu) problém. Nestojí ani za zívnutí. Tohle všechno vymaže první menší občanská válka; důkazů a historických analogií je více než dost. Navíc, pokud jsem to dobře pochopil, veškerá finanční podpora jde z rozpočtu Janoušek City, takže ani zde není co řešit.

jal

Ukončeme tuto debatu přečtením této oslavy normálnosti a spějme k zářným světlým zítřkům.

https://www.idnes.cz/revue/vztahy-a-sex/honza-gareth-musil-vztah-laska-jakub-gareth-bialy.A210803_082552_sex_zar

robert

Jaká oslava normálnosti? 😀 Jak se píše o heteropárech, tak se snad může psát i o těch homopárech, ne? Proč v tom zabedněnec jako ty musí pořád vidět nějakou propagandu?

Karlos

Moc článků o heteropárech, které by byly od začátku do konce postavené jen na jejich sexuální orientaci (a nebyly prakticky o ničem jiném jako je tento), jsem nečetl. Víte o nějakém?

robert

Tenhle není postavený na základě jejich sexuální orientace. Špatně si to vysvětluješ. Stává se ti to často?

Karlos

Nic víc než politika, vše ostatní jsou jen kecičky. Je otázka, zda politika do státních a polostátních firem (DPP, ČP) patří, podle mě ne.

medical examiner

Ona ta tramvaj nepojede rychleji, nebudou jí auta míň překážet… když bude mít vlaječky…

Karlos

Ale bude vyjadřovat ryze politický názor a o to tady jde. DPP přestal být apolitickou organizací a přímo se tím postavil na stranu jedněch politických stran (nemusím jmenovat) proti jiným politickým stranám (rovněž netřeba jmenovat). Co bude příště? Budou tramvaje vozit vlaječky s číslem, jaká má být procentuální sazba daně z příjmu? Budou vozy MHD propagovat členství v EU nebo naopak vystoupení z ní? Bude DPP touto formou prosazovat konkrétní věk odchodu do důchodu? Já nevím, ale bez ohledu na můj názor na tuto konkrétní dílčí politickou otázku, se mi podobné vměšování do politiky polostátními organizacemi nelíbí. Ale holt koho… Číst vice »

Petr Novák

Další idiot, co si myslí, že lidská práva jsou politika. Co je prosím pěkně politického na tom, že nějaká menšina chce stejná práva jako většina?

Krysa350

S politikou a současně s náboženstvím to má sakra co dělat. Totiž Prague pride je pohodička, ale zkuste zorganizovat Istanbul pride, Rijád pride, Kábul pride, Pchjongjang pride …, to by bylo maso. A to, že některým lidem vadí, že by bylo manželství mezi mužem a ženou rovno vztahu stejnopohlavních párů se do prkvančic nedivme.

Petr Novák

Zrovna v Istanbulu takové pochody probíhají, i když většinou končí tvrdě potlačené. Ale odvahu místním organizátorů upřít rozhodně nelze.
Ale nemusíme chodit až do Istanbulu. Stačí Bratislava, kde zorganizování takovéto akce, ale i účast na ní, také vyžaduje silnou dávku odvahy, protože odpůrci jsou všude kolem a neváhají být velmi agresivní!

Petr Novák

A ještě k tomu náboženství. Vězte, že existují i církve a církevní uskupení, které jsou tolerantní k LGBT. A možná vás překvapí, že dokonce existují i takovéto islámské proudy, které jsou velmi vzácné a existují prakticky výhradně na západě, ale jsou a snad jednou se možná i stanou hlavním proudem Islámu, protože ani ten Islám snad nemůže věčně zůstat zakonzervovaný ve svém středověkém myšlení 😉

petr

My jsme ale v Čechách a tady jsou lidé většinou názoru, že je každého věc, co a s kým dělá v posteli. Nikdo tu homosexuály nediskriminuje, proto jsou podobné exhibice určité části této komunity podporované některými politiky přinejmenším zbytečné a zbytečně proti sobě štvou ostatní. O to možná jde, rozeštvávat lidi. Proto politiky, kteří tyto exhibice podporují, prostě nevolím. Proti většině homosexuálů nic nemám (ostatně s těmito exhibicemi myslím nemají nic společného).

Petr Novák

Nikdo je nediskriminuje? Zkuste to znovu. Příkladů diskriminace LGBT osob v Česku máte v této diskusi víc, než dost. Tvrdit, že nikdo v Česku nediskriminuje LGBT osoby je to samé, jako tvrdit, že nikdo v Česku nediskriminuje Romy a kdo tvrdí, že ano, tak jenom rozděluje společnost. To je úplně stejná logika.

petr

a kdo prosím podle Vás v Čechách či na Moravě diskriminuje Romy? A jakým způsobem?

petr

Nepsal jsem o rozdělování společnosti, ale o jejím rozeštvávání. Neztotožňujte to prosím. Společnost rozdělena je a vždy bude. Minimálně na muže a ženy. Nejsme naštěstí stejní a je to vpořádku. Rozeštvávání společnosti je něco úplně jiného a v krajním případě (ovšem nikoli vzácným), vede až k válkám. Nenašel jsem žádný příklad diskriminace kohokoli v této diskusi. Svobodně zde píše svůj názor, kdo chce. A pokud ho jiný shledává mylným, nebo dokonce urážlivým, nejde o ničí diskriminaci.

Miroslav Zikmund

Diskriminováni nejsou, to je jejich subjektivní cítění, tak jako subjektivní jejich sexuální orientace …
Mohou se ženit, vdávat, dědit – mají všechna práva jako kdokoli jiný. Nikdo je za to nekritizuje …

robert

Proč by měl Istanbul Pride organizovat Čech? Berlin Pride organizují Němci, Budapest Pride zase Maďaři. Laskavě začni používat mozek a nepleť do toho politiku.
Proč by mě mělo zajímat, co jiným lidem vadí? Mělo by mi vadit, že nějaké nemehlo má inženýrský titul stejně jako já? Možná mělo, ale já jsem si svůj titul obhájil. Jestli k němu někdo přišel nepoctivě, je jeho problém. Můj titul to nijak neshazuje. Takže až gayové uzavřou manželství, nebude to shazovat manželství heteráků. Ani náhodou.

Karlos

Tím idiotem jsi myslel mě?? Samozřejmě že je to politika, jen naprostý idiot si může myslet, že tady jde o něco jiného.

robert

Takže měl Petr Novák pravdu.

Karlos

Pravda je relativní. Ale každopádně se zachoval jako příkladný neomarxista, když místo argumentů hned začal s urážkami.

robert

Ne, začal sis s nimi sám tím, že lidská práva považuješ za politiku. Jestli ti to baští tvoje okolí, tak prosím. Ale tady fakt ne. 😀

Petr Novák

Až na to, že tento „neomarxista“ je dlouholetým voličem pravice, ne že by na tom až tak moc záleželo, protože hlupák jako vy, co otázku lidských práv považuje za politiku nepochopí, nebo spíš nechce pochopit, což je mnohem horší.

Karlos

Samozřejmě že jsou tzv. lidská práva ryze politická otázka. Již jen jejich základní vymezení je stanoveno politicky, tedy hlasováním v zákonodárném sboru. Kdyby to nebyla politická otázka, tak je jejich ukotvení na celém světě stejné a nevedla by se o nich žádná politická diskuze. Á propo, jaká lidská práva jsou podle vás v České republice komukoliv upírána?? Dost dobře si neumím představit, že by nezasáhl Ústavní soud, kdyby tomu tak náhodou bylo.

Petr Novák

Ústavní soud už zasáhl, třeba v otázce adopcí osobami v registrovaném partnerství. Přesto naši hloupý politici dodnes nedokázali toto lidské právo, stvrzené ústavním soudem dostat do zákonů a naopak někteří ještě navrhují omezení ldských práv LGBT osob dát do ústavy, aby už ÚS nikdy nemohl v jejich prospěch rozhodnout. Je to politukum? Bohužel ano. Ale nemělo by, protože tu jde o lidská práva. A v tom je celý ten problém.

Karlos

Běžte si nejdřív nastudovat co to jsou lidská práva (nebo aspoň přečíst Listinu základních práv a svobod). Rozhodně mezi ně nepatří nějaká adopce. Sám jste nyní uznal, že to je ryze politická otázka. A od toho jsou v demokratické společnosti volby. Někdo má na to či ono takový názor, někdo jiný. Kdyby měli všichni stejný, tak se žádné volby nemusí konat. Prostě to JE výsostné politické téma a proto to do státních a polostátních podniků typu DPP a ČP nepatří. Zejména proto, že jejich služby využívají i zastánci jiného názoru a voliči jiných stran než pirátů a top09.

petr

otázka zmíňených adopcí je sporné téma napříč lidmi i politiky. Nemá proto smysl označovat politiky za hloupé, pokud s nimi nesouhlasí (politici jsou totiž, na rozdíl od ústavního soudu) volenými zástupci lidu a hlasováním schvalují zákony. Často s jejich rozhodnutím nesouhlasím, přesto si nemyslím, že by měl v takovýchto případech místo nich rozhodovat soud, nebo kdokoli jiný.

petr

lidská práva jsou pojem, který má svou historii a jeho obsah se vyvíjel a možná i bude vyvíjet. Otázka, zda jsou lidská práva obecně politikum (politické téma) je zavádějící. Skutečnost je taková, že určitá lidská práva slouží určitým politikům, ale i státům, jako klacek selektivně jen na určité země, od jiných se jejich dodržování nevyžaduje. Pokud se s lidskými právy zachází takto, pak jsou jednoznačně otázkou politickou.

Miroslav Zikmund

Pro dvojjazyčné pojmenování obce / ulic vyžaduje zákon aby v obci žilo alespoň 10 % obyvatel „jinojazyčného“ etnika. To vyplývá z údajů sčítání obyvatel .. – uvedli „jinou než českou národnost > potažmo jiný jazyk jako mateřský“.
Pokud nějaká minoritní minorita chce míst stejná práva, mělo by platit pravidlo „analogia legis“ a ona menšina by měla dosáhnout minimálně těch 10 % …
Nebo se zákony budou měnit kdykoli, když se nějaká minoritní menšina – třeba 1 000 osob bude cítit diskriminováno stávajícím zákonem a dožadovat změny …

hoholu

Už při pohledu na počet komentářů hodinu a půl po zveřejnění(+230 – není tohle rekord?) mi začíná v hlavě znít „Welcome To The Jungle“

hoholu

tak oprava, je to 25h po zveřejnění

Kalanis

A to tohle není hádka o přepínání trakce na Bechyňce.

Michael

Nejvíc komentářů má článek o vlaječkách, půvabné..

Jakub Zamazal

Zajímá mě, zda v ČR existuje svátek nebo festival SaBHM (Svobodných a Bezdětných Heterosexuálních Mužů)

mgr.pavel

Asi neexistuje. Asi proto, že ti se necítí být utlačováni a znevýhodňováni ostatními.

Pokud vám přijde že jsou nějak ostrakizováni, prosím, založte takové hnutí a pozvěte lidi do průvodu. Vše je jen o (vaší) iniciativě.

Jaaa

Festival těchto mužů je pod každým takovýmto článkem. 🙂

robert

Pokud jim je činěno nějaké příkoří, tak asi smysl mít bude. Ale jako trucakce, prostě jen tak, protože někdo jiný může, asi smysl nemá.
Nicméně máš dostatek schopností jej uspořádat?

medvěd

Doufám, že až bude statní svátek, budou jezdit s vlajkama ČR.

robert

Vždy se na státní svátek jezdí s českými vlajkami. Ale chápu, že přes ten vztek na LGBT sis toho nevšiml.

jura

Jenze statni svatek a co kdo dela v loznici neni to same.

robert

Samozřejmě. Někdo to snad srovnává?

Alexandr Mikulka

Medvěd je sám LGBT ale ještě nevyšel ven, takže se za to stydí.

K.S.

Pravda, navíc ten nick… To dává smysl!

medical examiner

Copak, prší mu před dveřmi?

Majkl

To jezdí vždycky a na všech vozidlech mhd a všech linkách. Máte tam něco dalšího pro zasmání?

jura

JJ, jezdi.
Jen jaksi je rozdil oslavovat hrdiny napr. z kvetnoveho povstani a oslavovat pychu(ang. Pride) tech, kteri „to“ maji v loznici jinak.
Pycha prechazi pad a pycha je smrtelny hrich.
Davat hrdinstvi a pychu na jednu uroven (zde na jednu zerd), svedci o urovni. Doufam, ze to volici bedlive sleduji.

basteilubbe

Ten název je v českém kontextu poněkud nešťastný, protože svádí k přesně takovým povrchním čtením a dezinterpretacím. O žádnou „pýchu“ tu rozhodně nejde. Kdyby vás to skutečně zajímalo a seznámil jste se s programem festivalu, došlo by vám to.

medical examiner

Jojo…voliči sledují (Piráty taky ne…) a ti aktivní přemýšlejí nad tím, jestli se to politicky vyplatí…

robert

Prosím tě, necpi sem nějaký náboženský fanatismus, to s tím fakt nesouvisí. Raději používej svůj rozum, pokud nějaký máš.

mgr.pavel

Nevím jak v Praze, ale tady v Brně to tak normálně dělají.

Jakub

Chiméra vypuštěna.

Jirka

To se mi „líbí“že město a Do toto podporuje.Nic proti akci,ale dostávají podporu v den,kdy se zvedlo jízdné v MHD.Tak mi to připadá jako protiklad!

Jenda-71

Du blejt Velebnosti.

robert

Proč to musíme vědět?

Petr Voženílek

Tak pokud musíme vědět, že kdosi vkládá falus do anu… a je to předmětem péče veřejných institucí jako pošta dopravní podnik, radnice…

basteilubbe

Nechte si svoje sexuální fantazie pro příště pro sebe, díky.

medical examiner

To vykládejte těm organizátorům…

robert

Tvoje myšlenkové pochody jsou úžasné! 😀 Vidíš duhovou vlajku a okamžitě si představíš soulož dvou chlapů. 😀 Fakt úžasné.
A když si chlap vymáchá svůj falus v anu holky, nebo v puse nějaké holky, to ti přijde normální? 😀

Petr

a proč musí zbytek obyvatel vědět o jejich deviaci?

Jaaa

A proč musí vědět o vaší?

medical examiner

Asi aby na to nezapomněl v daňovém přiznání do kolonky „vyživované osoby“ 😀 😀 😀

robert

Nemusí. 🙂 Ale z nějakého důvodu to ten zbytek vyhledává a komentuje.

robert

Takovou nedopravní diskuzi jsem tady dlouho nezažil. To se Vám povedlo, pane Šindeláři. 😀
Samozřejmě tím nemyslím nic zlého, jen se prostě na diskuzi potvrzuje, jak toto téma nikoho nezajímá. 😀 Je tady přes 200 komentářů, ale nikoho to nezajímá. 😀

K.S.

Si spravte kvantifikátor… Držák na vlaječky meh (v Brně jsou coolovější), ale ta diskuse je super. 😀 Byť děsivá, tak odhaluje něco o lidech.

K.S.

Čtu ještě Z Dopravy, nebo jsem se náhodou dostal do fóra Westboro Baptist Church? Polovička výlevů zde si fakt nezadá s výplody ultrakonzervativních náboženských fanatiků. Laskavě si něco o historii těch pride festivalů něco nastudujte, nastudujte si jak s homosexuály zacházelo, popravy, těžké žaláře, nucené kastrace, zavírání do koncentráků… fakt hnus ze kterého se člověku s kapkou morálky musí zvedat pajšl. Nastudujte si něco o snahách to v USA dekriminalizovat, najděte si něco o Stonewallských nepokojích. O vraždách z nenávistí. Pride festivaly jsou prostě karneval, oslava toho že se nemusí skrývat někde za závěsy a na tajných místech aby jim… Číst vice »

Karel

Potrefená husa se ozvala.

robert

Ano, ozval ses. 😀

Marek

Karle, místo argumentu urážka. To jste mu to nandal, vy chalapáku!

Gwann

nevím jake sexuální preference má KS. je to ale inteligentní člověk. vy jste v lepším případě roll, v horším dement.

K.S.

Gwanne, má ložnicové preference s tím nemají co společného, vadí mi přístup takových primitivů jako se tu vyrojili. A je mi jedno jestli jsou z té či oné strany. Úplně stejně by si to slízli zástupci LGBTQ+ pokud budou zbytečně útočit na věřící kteří jim nic nedělají, taky jich pár znám. Mám ve zvyku snažit se měřit všem stejně a nějak věci vyvažovat pokud k tomu mám možnosti. Nechci prostě žít ve světě kde nenávist a zloba řádí jak černá ruka. Dříve nebo později by to mohlo dopadnout i na mne nebo někoho blízkého. Stačí když homofobie má dopady na… Číst vice »

Gwann

pane K.S., souhlasím plně s Vámi

medical examiner

Ono ještě za „hlubokého míru“ byla homosexualita trestná.
A to by byl ještě dobrý výsledek – vemte si, že by vůbec možnost pobírat nějaký důchod byla vázána na počet dětí…

Mirvald

Když před časem jezdily tramvaje s vlajkami NATO, přehrával se v metru v pravidelných intervalech tématický projev páně primátorův. Nabízí se tudíž otázka, zda obdobným projevem bude provázena i tato akce. A pokud ano, bude možno si někde objednat za přiměřený poplatek zvukový záznam takového projevu? Jistě by bylo škoda, kdyby proslov upadl v zapomnění.

medical examiner

Že jo. Aby naše povinně heterosexuální děti neměly mezeru ve vzdělání…

Jarek

¨Na starších kouscích ještě zůstaly úchyty po sovvětských rudách vlajkách?. Už jsme tu měli různé výzdoby, každá říše si hýčká své preference. Takže fakt nic nového pod sluncem.Perfektní PR ke zdražení jízdného 🙂

Tomáš Gottschalk

Vrzly dveře, vrzly v pantu,
vtrhla tlupa buzerantů.
Chytili se kolem pasu,
mlátili se do hlavy.

Gwann

to je popěvek z 30 případů mjr. zemana a pěje to tam Bič Boží?

Alexandr Mikulka

Šalingrad!

medical examiner

O co asi tak jiného…o dřevěné trojpalandy?

Jaaa

Hmm, přes 200 příspěvků na absolutně nepodstatné téma. 😀

medical examiner

To jo no…ona ta tramvaj nebude jízdní řád dodržovat lépe, když bude mít na čele vlaječky…

jal

Je homosexualita úchylka nebo není? Pokud je to normální, protože se tak narodili, proč je tedy úchylka pedofilie, zoofilie, nekrofilie? Oni se tak nenarodili, to nějak získali?

Proč i oni nemají nárok na průvod a kulturní akce a právo se oženit se svým objektem lásky?
Jen proto, že zrovna tohle je v současné době trestné?
Nedávno byli podobně postihováni i ti z dnešních průvodů.

Musíme doufat, že za rok, dva uvidíme v průvodu i zoofily a podobné. Také přece mají právo bez diskriminace ukázat svou přirozenost.

Jaaa

Pokud nerozumíte pojmu „vzájemný dobrovolný informovaný souhlas“, pak těžko cokoli vysvětlovat.

MaT

Falešné dilema? No když už chcete tyhle věci srovnávat, tak jeden takový drobný rozdíl tu přeci jen je… Když budou dva jedinci stejného pohlaví provozovat nějaké společné sexuální aktivity za vzájemného souhlasu, tak tím nikomu neubližují. Ale když by některým svým fantaziím dal volnější průchod pedofil či zoofil, tak tím dost pravděpodobně někomu ublíží. Toho zvířete se nezeptá, jestli se mu to líbí. Dítěte se sice zeptat může, ale vzhledem k věku jeho odpověď stejně není relevantní a je to dle současných pravidel trestné. No a u těch nekrofilů je to dost problematické – toho mrtvého už se taky nezeptáte,… Číst vice »

jal

To vyřeší změna zákona. I v případě homosexuálů tomu tak je.

A jsou to tedy přirozené úchylky nebo ne?

K.S.

No ono myslím snad podle českého práva ani nejde přímo postihnout zoofilii jako takovou, ale je to bráno jako týrání zvířete a… no za jistých poloh a okolnost to moc prokázat nejde, žeáno… 🙂

Jarda

Já vim, že bys rád nějakej jednoznačnej statement, ale definuj úchylku.

jal

A jaká je definice normy?
Já jen chci vědět, když je normální homosexualita z důvodu „se tak narodil“, proč není normální i ta zoofilie?

Jarda

Norma je dána společenskými mantinely, je to pásmo tolerance. Normální sexuální chování je takový chování, kterým neubližuješ a který není nelegální. Zoofilie není v pásmu tolerance.

K.S.

A před 60 lety tam nebyla ani homosexualita, mimochodem to pásmo tolerance se sakra zúžilo v momentě kdy vliv na společnost začali mít všemožní brusiči mravů, církve a podobně. Stanovovat normálnost něčeho se silnou biologickou složkou podle společenského mínění je velmi nebezpečné, to můžeme u nošení klobouků, nebo návštěv veřejných domů, nebo jej jejich (ne)přiznanosti ve veřejném prostoru (kdo žil a žije v Brně ví o čem mluvím). Ne u sexuálních tužeb které jsou z podstaty velmi špatně ohraničitelné zákony a limity protože jsou navázány na procesy které nejsou u každého stejně rychlé.

medical examiner

Ona prostituce byla taky trestná…

Jarda

Norma je společenský konstrukt. A ano, před 60 lety nebyla homosexualita normální. Přirozená ano, to je ten biologickej parametr, normální ne. Protože nebyla tolerována. Pedofilie je přirozená, ale není normální. Bude někdy? Dokud děti budou mít rodiče, spíš ne.

K.S.

Možná malý posun ve vnímání slova norma mezi námi, pro mne má spíš technické konotace spojené s něčím co vychází z vlastností dané věci.

Co se týče toho druhého o čem píšete, tak to by bylo na velmi zajímavou dizertačku z pohledu historického vývoje.

Jarda

Norma je to, o čem se společnost dohodne, že to bude tolerovat. Nedělá mi problém říct, že homosexualita ve středověku nebyla normální. Vnímám to právě tím technicistním způsobem a nezaměňuju to za slovo přirozený. Přirozenost je biologicky daná, normálnost ne.

Jarda

Ještě bych podotkl, že pedofilie není sex s pohlavně vyspělou čtrnáctkou. Pedofil jeví sexuální zájem o děti bez druhotných sexuálních znaků. Na tom, že pedofilie není normální, se shodne i většina pedofilů.

Jan

Vaším příspěvkem ukazujete, že naprosto nechápete lidskou psychiku a sexualitu. Doporučuji si koupit obyčejnou vysokoškolskou učebnici psychologie. Tak vše najdete a pak nebudete psát takové kraviny. .))

medical examiner

Nebo by mohl zkusit neurologii či neuropatologii.

mgr.pavel

Jak prosím změna zákona způsobí, že právě perforované zvířátko bude s činem zoofila vědomě souhlasit?

Jak prosím změna zákona způsobí, že díte bude mentálně dostatečně zralé rozhodovat o svém těle a který pedofil s ním může co dělat?

Fakt by mne to zajímalo, jak toto vyřeší změna zákonů.

jal

Všechno záleží na zvycích a momentálních zákonech . Podle našich současných norem je dítě 14.letá holka , jinde je to věk na vdávání a je víceméně prodána ženichovi za „dva velbloudy“. A také je to (tam) normální.

Informovaný souhlas u zoofila už vyřešil s ovcí pověstný bača na salaši.
Chceš to dnes – za Á tvrději nebo za Bé jemně?
Bééé.

Proč by také nemohl brázdit Prahu na alegorickém voze?

Jarda

Ale my jsme civilizovaná země, tak se jak blbec nevyptávej na země třetího světa. Tady jsou děti a zvířata chráněny zákonem a není poptávka po tom, aby se to změnilo.

jal

Odkud se bere v civilizované zemi poptávka po vybrané normálnosti/úchylce?
Co když za rok, dva, civilizovaně začneme poptávat změnu zákonů a postavení zoofilů na stejnou úroveň s ostatními zúčastněnými v „týdnu pražské kultury“?

Když začnou média půl roku propagovat zoofilii, určitě se dost lidí požadujících změnu zákonů najde. Zatím to tak vždy fungovalo.

Jarda

Tak to zkus a uvidíš. Poznáš na vlastní kůži rozdíl mezi orientací a deviací. Doteď jsi nepochopil, že ta oboustranná dobrovolnost je klíčová. Trapnej vtip o ovcích je pro většinu lidí trapnej vtip o ovcích, ale pro tebe je to argument.

Gwann

pokud si chcete vzít čtrnáctku či prznit ovci, přeju Vám hezký pobyt někde jinde.

K.S.

Spíš bych řekl že je to ukázka toho jak je společenská normálnost relativní. A co se týká toho „věku souhlasu“, tam to není myslím dodnes sjednocené po celé EU a slyšel jsem minimálně o jednom případu kdy byl „trestný čin“ soudem neshledán trestným činem (či bylo upuštěno od potrestání) čistě protože šlo o týdny či měsíce do limitu a podle zákona „poškozený“ byl shledán dostatečně dospělým a i nejmírnější trest pro pachatelku by způsobil větší škodu než čin samotný. V této oblasti velmi často koliduje legalita a legitimita. Stejně jako třeba při různých lidových tradicích ve vztahu k alkoholu kdy… Číst vice »

medical examiner

Jenže v některých zemích téhož druhu je homosexualita přímo životně nebezpečná záležitost 😀

medical examiner

V „mých zákonech“ to řeší §233 trestního zákoníku :-D.

Petr Novák

Jak prosím pěkně souvisí padělání a pozměňování peněz s probíraným tématem?

medical examiner

Vždyť píšu – v „mých zákonech“. Tam je padělání peněz jako §221.

medical examiner

Homosexualita je pravděpodobně typ mentálního postižení. Akorát že postiženého je možné zaměstnat.

Jarda

A postiženej je plně kompetentní ti rozbít hubu a ještě z toho budeš mít průser ty, protože kecáš blbosti.

Jan Sůra

Mentálně postiženého je pravděpodobně možné i zde nechat diskutovat, že?

K.S.

Táhněte už do… laskavě. Ano?!

Vy nejenom že vymýšlíte věc destruktivní pro dráhu, pro veřejnou dopravu a věci neprůchodné, vy tu ještě hlásáte pavědecké názory které v minulosti vedly k nezměrnému utrpení. Spíš mi přijde že nějakou psychiatrickou diagnózou trpíte vy.

Petr Novák

Nevím, jestli je trolling psychiatrická diagnóza, ale za společensky nebezpečné jednání se to rozhodně označit dá 😉

JanT

Cim vice podobnych akci, tim vice nesnasenlivosti mezi lidmi( je jedno, zda jde o homofobii, rasismus, antisemitismus aj.). Organizatori to samozrejme moc dobre vedi ( pokud nejsou jen uzitecnymi idioty ), a spolecnost tak dale rozdeluji, atomizuji a odvadeji pozornost od skutecnych potizi.

Gwann

no, pokud někoho vydrazdi duhova vlajka nebo nějaký duhovy průvod, tak má znacny mentální problém.

netolerantním smejdum nelze ustupovat. zlu se musí čelit.

Rajče

Zlo je teplé (peklo) 🙂

JanT

Máte hodně jednoduché myšlení.

Gwann

velice.

každý, kdo bude řvát židi/ cikáni / LGBT/ imigranti / sluníčka / černoši (dosaďte fakt cokoliv) do plynu nebo je nazývat zrůdami, úchyly, nelidmi, se u mne sám vyloučil z lidské pospolitosti.

a tím pozbyl právo na jakýkoliv respekt. protože sám žádný neukazuje. naopak ukazuje jasně, co je za nenávistnou bestii.

s netolerantními vlastníky jediné pravdy se diskutovat nedá. max. je překřičet. aby se jimi hlásané bludy moc neozývaly.

jak byste vy sofistikovaně čelil řevu tupců…židi do plynu, LGBT jsou úchylové? rád se poučím….

Rajče

Jseš dobrej demagog. Nikdo tu neřve buzeranti do plynu, když užiju tvůj slovník. Lidi akorát štve propagace LGBT za veřejné peníze.

Gwann

jen je tu spousta lidí nazývá uchyly a tak podobně. odůvodňujete a ještě blbě zcela hnusně postoje…

medical examiner

Gwannův nápad by byl velmi drahý…

JanT

Z Vas ta zlost docela kape. Kazdopadne ja psal o necem jinem.

Gwann

zlost ze mne kape. nad tím, co mnozí hlásají a považují za super a normální.

jal

1933 – pokud někoho vydrazdi vlajka se svastikou nebo nějaký pochodňový průvod, tak má znacny mentální problém.

K.S.

jasně, protože úplně jde srovnávat někoho kdo slaví že ho do plynu nepošlou s někým kdo tam chce posílat židy.

Marek

Slyšel jste někdy o zákazu propagace nacistické symboliky, soukmenovče?

medical examiner

Tak proč nemáme zákaz symboliky sexuálních úchylek?

Gwann

mno, ti SA, SS a jiní smejdi už měli tehdy na rukou možná tisíce zmarenych zivotu. to ani všichni LGBT za 50 let v CR nezvládnou, vč. autohavárii. a taky to nehlásaji.

Petr Novák

A také už v té době měli na svém kontě krev mnoha LGBT osob. Na což se obecně zapomíná a dokonce byla v minulosti snaha tuto část nacistické historie kompletně vymazat. Naštěstí se to díky odvaze LGBT komunity nepovedlo.

Gwann

LGBT, Židů, komunistů, soc dem, nebo prostě kohokoliv, kdo jim bránil v jejich rejdech

Petr Novák

Ano, ale po válce se nikdo nesnažil vymazat válečné utrpení židů, komunistů a jiných skupin, zatímco utrpení LGBT osob během nacismu bylo po válce v lepším případě marginalizováno, v tom horším rovnou mazáno z učebnic 🙁

K.S.

Na pikantnosti tomu přidává osoba Ernsta Röhma a jeho tradovaný konec.

Y.K.

Proč by volání po toleranci a akceptaci rozdílů mělo atomizovat společnost? To že je diskuse vášnivá se u takového tématu nelze divit, ale téma akce rozhodně na nic neútočí, nic nerozděluje, kdo chce se k tomu přihlásí, kdo ne tak nemusí.

Pro řadu lidí co se narodili jiní to jsou naprosto skutečné problémy.

JanT

Protoze vytvari vice a vice podskupin. Podskupin, ktera maji prava, ale ztraceji povinnosti ku spolecnosti.
Navic je preci dulezitejsi kolik ten ktery jednotlivec ( jedno jakeho nabozenstvi, rasy ci sexualni orientace ) vydelava, jakou ma zivotni uroven, dostupnou zdravotni peci a pod. Resime pitomosti misto dulezitych veci.

Petr Novák

Vám se zdá, že LGBT osoby nemají žádné povinnosti? Hmm, takže jenom hetero půjde do vězení za krádež v supermarketu a gay ne, protože povinnost ke společnosti nekrást už nemá? V jakém světě to proboha žijete, člověče?

JanT

Zakladni povinnost mit vlastni rodinu si neplni.

Petr Novák

Stejně jako spousta lidí, co si za celý život nenajdou partnera, spousta bezdětných párů. Mít dítě není povinnost ale právo. Právo, které je u nás naopak osobám v registrovaném partnerství upíráno. Ještě něco tam máte?

mgr.pavel

A třeba bezdětní co nemůžou mít děti, ti ji plní? Ti bezdětní mají také od narození nějak dáno, že asi nebudou mít děti, podobně jako gayové – proč u nich tuto povinnost nevyžadujete, ale u podobných lidí ano?

Dále, kde je prosím tato „povinnost“ deklarována? My nejmse v nějakém polovojenském státě, abych měl povinnost vychovávat nové vojáky či ženy co by rodily další vojáky. Jestli a kolik kdo má dětí, to je čistě jeho věc. Vám do tooh nic není. Já vás taky nenutím souložit s manželkou, abyste měl další dítě. Tak nenuťte ostatní.

Y.K.

Mít děti není povinnost.

Spousta LGBT by děti vychovat chtěla a stát to neumožňuje a preferuje ústav (který je výchovná katastrofa po většině stránek).

jal

Proč si LGBT+- děti neudělají. Pokud jsou normální, nemůže to být problém.

Petr Novák

Jistě, oni si pořídí dítě, které pak jejich partner nebude moct legálně adoptovat a to tak v případě, že se jeho otci/matce něco stane, skončí v ústavu, i přes to, že má druhého milujícího rodiče. To, co je běžné na západě, kde stejnopohlavní páry běžně různých možností jak přijít k dětem využívají, u nás využít nelze, protože naše zákony jsou sto let za opicemi a proto také u nás, na rozdíl od západu, málokdy vidíte stejnopohlavní páry s dětni a když už takové jsou, tak se modlí, aby se jim nic nestalo a jejich dítě/děti neskončili někde v právním vakuu.

K.S.

A tahle povinnost je kde přesně? Já že se díval do ústavy a pár zákoníků a nikde ji nenašel… Stejně jako jsem to nenašel ani v bibli, je tam něco regulace sexu, ale nikoliv povinnost se množit. To by nějak nefungovaly kláštery. Ale kde jsem tyhle imperativy vyděl byly pamflety režimů masových vrahů 20. století. P.S. Zrovna lidi jako jste Vy mne nutí k přemýšlení jestli zakládat tu rodinu tu, nebo jít někam kde se mi do toho nikdo nebude plést. Jak jsem tu už říkal, chlap má proti ženským tak o deset patnáct let více času, ale taky to… Číst vice »

medical examiner

A tím si přispívat na svůj důchod 😀

mgr.pavel

Proč vám přijde, že LGBT „ztrácejí povinnosti ke společnosti“? Protože udělají happening s vlajkami?

Jaké povinnosti tím zahodí?

Proč mícháte do sexuální orientace lidí (a jejich práva to zveřejňovat) nějakou výši jejich výdělku? Každý ať si zveřejňuje co chce..

Y.K.

Toto není atomizace. Lidi prostě nejsou stejní, co člověk to názor, co člověk to ujetí nějakým jiným směrem, co člověk to jiná chuť a libůstka.

Atomizace je snaha lidi s jiným postojem, vlastnostmi, prací, sexuální orientací, barvou pleti atp nesnášet a vyčlenit. Komunikační styl Zeman nebo Trump.

V čem ztratí povinnost vůči společnosti, když získají nějaká práva ohledně soužití, tomu tedy vůbec nerozumím.

To co jmenujete je jen malinkatá výseč lidských životních potřeb. Většina lidí, kromě jiného, potřebuje i nějakého partnera, pro vážnější časy i nějaký definovaný stav s ním.

robert

Ne, je to opačně. Čím více nesnášenlivosti mezi lidmi, tím více podobných akcí. Nezapomeň, od koho byl ten první impuls. 😉

mgr.pavel

Proč prosím bude někdo víc nesnášenlivý, když uvidí takový průvod městem?

medical examiner

Kolony, hluk…

Petr Novák

A prosím pěkně sportovní akce typu Pražský půlmaraton tolerujete, nebo k nim jste také podobně nesnášenlivý? Já jen jestli měříte všem stejným metrem.

medical examiner

Všem.
Kvůli Pražskému půlmaratonu jsou každý rok různé vylomeniny v tramvajové dopravě.
A vysvětlujte to naštvanému šéfovi, proč přicházíte pozdě do práce..

Jan Dobiáš

Jestli se mi líbí duhové vlajky nebo gay průvody je úplně jedno. Zajímavé je sledovat, kolik lidí je žlučovitě rozhořčených, ačkoli se jim vůbec, ale vůbec nic neděje.

Ono ani těch pár vlaječek na jedné lince moc financí nestálo, kdyby šlo pouze o to, dokonce bych tipoval, že je tam někdo donesl svépomocí 🙂

Laco

Zajímalo by mě, jestli by dopravní podnik hlavního města Prahy také podpořil demonstrace „většiny“ tímto či podobným způsobem. Do dnešního dne nechápu, proč tato menšina musí do světa „vyřvávat“ svou orientaci. Já taky všude neukazuji, že jsem „většina“.

Gwann

ale ať ukazují, že se nestydí za svoji orientaci. je to ukázka sebevědomí.

proč si myslíte, že pochoduji oranžisté, sokolově pořádají slety a putin monstr přehlídky?

vše je ukázka síly a sebevědomí, a někdytaky jeho posilování.

otázkou je…proč se jich tolik netolerantu bojí? já se na ten pochod určitě dívat nepůjdu, ale ať si pochoduji…je mi to jedno. obdobně jako by byl slet sionistu či sraz veteránů nebo setkání katolické mládeže.

Bohdan

Jen mne tak napada, jestli se za svoji orientaci a zajmy stydi treba vcelari, sachiste nebo pestitele bonzaji. Nejak je nevidim hrde pochodovat… Mam pocit, ze pochodovat maji casto potrebu ti, kteri chteji neco demonstrovat tem, kteri jeste nepristoupili na jejich pravdu. Vcelari, sachiste a pestitele bonzaji asi nepotrebuji nikoho presvedcovat, proste si jedou to sve, v tichosti a soukromi – a basta.

Y.K.

Hrát šachy je orientace? A sakra!

Gwann

včelaři mají jistě své sjezdy a setkání, dtto šachisté. tam se to jmenuje turnaj. představa jak si pod paží nesou šachovnice a pochodují po vávlaváku je srandovní, ale asi o neodpovídá jejich naturelu.

medical examiner

No právě. Už jste někdy viděl demostraci řekněme…truhlářů?

K.S.

Zkusil jsem si pochod šachistů představit… z nějakého důvodu nesli transparent šachem za mír, hrála k tomu odrhovačka a na tribuně bylo přilepené cosi červeného.

A to jsem tu troubu ani nerozfajroval.

Armin

Já jsem si teda všiml, že určitá skupina heterosexuálů obsesivní potřebu vyřvávat do světa svou orientaci má. Většinou u toho píšou, že nemají nikomu potřebu cpát svou orientaci, ale kdyby byl někdo na pochybách, tak ji teda všem sdělí, ale tu potřebu řvát to do světa opravdu, ale opravdu nemají. 🙂

Y.K.

Trefná poznámka.

Gwann

musi si to často opakovat…aby si byli jisti

medical examiner

A nepřemýšeli, proč vedle nich neleží manžel/manželka a neřvou děti…

robert

Ty ses nikdy nedržel se svou holkou za ruku na veřejnosti? Dělá to tak spousta párů a nic na tom není.

mgr.pavel

Za prvé, vy jako většina nejste utlačován, nejsou vám upírána práva, nikdo vám nenadává do bukvic apod.

Za druhé, klidně si takový pochod zorganizujte. Pokud bude mít hlavu a patu a bude dostatečně masový, je klidně možné, že vás město podpoří.

Tak co, půjdete do toho, nebo zde jen operujete slaměným panákem?

medical examiner

To jo…kdyby za homosexualitu bylo od 3 do 12 let – to by byl útlak…

medical examiner

Jojo, třeba jestli takhle podporoval DSSS…

Karl vB.

Na titulní fotce mně zaujal držák praporku. Myslel jsem si, že dopravní prostředky musejí pro to, aby prošly homologací, splňovat i tvarové požadavky na minimalizaci možných zranění při střetu s osobou.
Na fotce ční z čumáku tramvaje v podobě držáku praporku docela ostrý výčnělek. Nejsem Pražák, takže nevím, jestli zmíněný držák je z plastu (praskne), nebo plechu (rozřeže maso), jestli je to fakultativní příslušenství tramvaje, schválené autorizovanou zkušebnou, nebo se jedná o lidovou tvořivost dopravního podniku.
Zajímalo by mně vyjádření nějakého odborníka na tuto problematiku (PČR, TÜV…), abych si ujasnil, jestli jsem zbytečně opatrný, nebo dopravní podnik nezodpovědný.

Y.K.

Mi to připomíná klasické úřední obstrukce „a máte povolení?“.

Nevím tedy jestli je schválený připadá mi, že z T3 a jiných trčí mnohem nebezpečnější kus železa, každopádně je zajímavé, že s českými vlaječkami za 10 let nikdo certifikaci jejich držáků neřešil. 😀

Karl vB.

Mně by spíš zajímal názor nějakého konstruktéra karosérií, který musí vyhovět bezpečnostním požadavkům různých předpisů, aby došlo ke schválení a pak tam někdo na čumák naroubuje toto…
Např. ve Vídni mají vlajky upevněny na střeše, asi vědí proč. https://www.alamy.de/stockfoto-gay-regenbogen-fahnchen-in-der-strassenbahn-wahrend-der-gay-pride-day-wien-osterreich-114489760.html
Srovnání s T3 silně pokulhává, ta byla vyvinutá v 50. letech 20. stol. Stejně tak by dnes nebylo možné vyrábět i jiná stará vozidla, která doposud jezdí, ale při prohlídkách, revizích jsou posuzována podle technických standardů z doby jejich vzniku.

Y.K.

To jistě, já jsem spíše narážel na to, že vícero lidí bezpečnost držáků vlaječek řeší zrovna u jedné specifické vlajky, což je pozoruhodná shoda náhod. 🙂

Karl vB.

Myslím, že pokud se někdo vyjádřil k problému držáku, tak je mu buřt, jaký praporek v tom „designovým“ držáku má DPP momentálně zasazený.
Kdyby u článku nebyla detailní titulní fotka s uchycením praporků, tak se dnešní diskusi obloukem vyhnu.

Leoš Konečný

Myslím, že když tě srazí taková tramvaj, že držák praporku bude to nejmenší, co ti bude vadit.

Poudy

Nechápu proč to nezavedli na všechny linky a po celý týden. Bez ironie..

Jiří Kocurek

Není dost vlaječek?

Bohdan

Nechapu, proc by to meli davat na vsechny linky a po cely tyden. Bez ironie.

medical examiner

Nechápu vůbec smysl vlaječek na MHD…

K.S.

Myslíte že oslava lidských práv je méně důležitá než strojírenský veletrh? Ten má, pokud vím, vlaječky na všech linkách v Brně.

Pajin

Při podobných akcích vždycky přemýšlím, jak by se tvářili sousedé, spolužáci a známí, kdyby se primátor Prahy vrátil do svého Slavičína, vyvěsil na radnici Tibetskou vlajku a začal vodit průvody s duhovými vlajkami po návsi.

Gwann

říkali by…a nejsou té hode v nějakém divném termínu? nebo tu zavádís ten masopust?

xyz

Slavičín je město. Takže nemá náves, ale náměstí.

Gwann

to sice má ale dost odporné,

medical examiner

Jak se to vezme. Řevnice jsou taky „město“ ale de facto mají náves.

Armin

Myslím, že jste tím víc urazil obyvatele Slavíčina než pana primátora, protože implikujete, že jsou to balíci. 🙂

Pajin

Ukáže výsledek voleb ve Slavičíně. Věřím že se jedná o region se silnými tradicemi. Balíci to nebudou.

Milan

Nechci být sprostý ale takovýhle sračky ať jdou fakt do p.i… raději bych byl aby všechny děti na školách do 6-té třídy včetně školky měli obědy hrazené státem, co vy na to… nebo budeme na opravdu nemocné které by si ty peníze spíše zasloužili dál sbírat víčka? né, to se musí dát na sexuální psychouše které naší společnosti určitě moc dobrého nepřinesou… jsem normální pracující který odvádí nemalé daně a není mi jedno za co stát tyto nejenom mnou těžce vydřené daně utrácí…

Core

😀 😀 😀
Cože? Co mají obědy společného s vlaječkou na tramvajích?

Podpora festivalu se vrátí, protože přivede turisty, asi jste si to blbě přečetl, jestli jste ho vůbec četl 😀

robert

Nic. Hlavně že si vylil žluč.

Leoš Konečný

Pardon Milane, ehm rád bych jen upozornil, že většina těch „psychoušů“ právě pracuje a odvádí největší daně. Tak asi bych byl trošku mírnější

Papousek477.0

Proč by měli úchyláci odvádět větší daně? Co je to za ptákovinu? Platí stejně jako každý jiný. Ale více stojí jejich zbytečné přeoperovávání z ženy na muže a naopak. Léčení HIV AIDS žloutenky syfilis kapavky a to vše zbytečně. Takže neplatí větší daně. Zatěžují zdravotní systém.

Jan Sůra

Věřím, že se vám ulevilo vypuštěním žluče, ale tohle už stačilo. Doporučuji pro další léčbu kontaktovat svého lékaře.

robert

Pane Sůro, s takovými se na internetu setkávám vždy. Jen urážky a argumenty na ně neplatí. Bohužel nejsem v pozici, kdy je můžu vypnout jako Vy. 🙂

Leoš Konečný

No zkusím to vysvětlit, ale nevím, zda to pochopíš. Platí větší daně, protože jsou svobodní a bezdětní. Ti platí daně nejvyšší.

medical examiner

No jo…ale jak tu mládeneckou a panenskou daň počítat?

Joseph

Jak byste se zachoval, kdyby Vám jednou syn řekl, že je gay nebo dcera lesba? Říkal byste jim, že jsou psychouši? No, jeden se taky kdysi smál a potom přišla dcera, že cítí lásku jinak. Dosmál se.

Milan

Je mi to jedno že jsou jiní ale proč se ty peníze nevydaj fakticky na potřebné tedy využité ve větší míře, festival je mrhání jak vyšité, ať si to teda ti co chtějí rovnoprávnost nechají vybrat ve sbírce jako to dělají ostatní ale ať to nejde z veřejné pokladny, já jim to neberu, tak buď budeme dělat na vše sbírky aby bylo teda všade rovnoprávné nebo bude stát platit nejenom tyhle kraviny ale i potřebné záležitosti pro normální život, to je rovnoprávnost chtít pro své děti třeba ty obědy nebo kdo zaplatí postiženému synovi mé kamarádce čtvrtmega na nějaký spešl… Číst vice »

Marek

Stát na to nepřispěl, špatně jste si to přečetl, přispěl na to magistrát města Prahy. A jen tak pro zajímavost, kolik že to budou ročně daňoví poplatníci platit za neplatiče alimentů? Kolik vlastně stojí ročně provoz betonových popelnic, nebo chcete-li baby boxů, kam ti tradiční rodiče vyhazují své děti? Stojí tohle všechno víc nebo méně než 650 tisíc?

Jan Dobiáš

Součástí festivalu jsou rovněž akce, na které nepřispívá nikdo nic. Třeba téměř každoroční vystoupení pěveckého sboru http://doodles.cz/cs/

K.S.

Ok, takže do momentu než to bude vyřešené navrhuji zrušit spolufinancování všech železničních a jiných podobných akcí. Berete?

medical examiner

Ne ne…zrušit dotování oprav dálnic.
Bez těch se taky hravě obejdeme…

medical examiner

To už by to pak nebyl můj syn/dcera…
Hlavně pro občanský zákoník.

Joseph

To je mi Vás líto, když berete potomky přes občanský zákoník. Raději použijte kapesník…

medical examiner

Z pohledu občanského zákoníku, §1646.

Y.K.

By mě zajímalo, proč si myslíte že zrovna jen vy odvádíte daně a někdo s jinou orientací ne. Na to je v růžovém formuláři nějaká výjimka? Jsem si jí nikdy nevšiml.

Spousta „jak vy říkáte psychoušů“ změnila vědu a směrování lidstva. Aneb společenskou prospěšnost lidí vůbec neurčuje jejich sexuální orientace.

Petr Novák

Bohužel také nezřídka byli takoví lidé „odměňováni“ vězením, nucenou psychiatrickou léčbou, nebo i kastrací. Alan Turing je ukázkovým příkladem, kterého takové represe přivedli až k sebevraždě 🙁

medical examiner

To jsou dodnes. V Bruneji je trest smrti jen za stejnopohlavní styk…

Petr Novák

Ano, bohužel i takové země stále existují. I proto jsou potřeba takovéto festivaly, aby se i na takovéto věci upozorňovalo a nezapomínalo se na ně.

Gwann

za ty vlajecky máš těch obědu fakt spoustu…

xyz

Proč by to měl hradit stát? Mj. dětem, jejichž rodiče jsou finančně situovaní dobře?

Mmch. už dnes ty obědy stojí vyloženě pár korun.

robert

Taky jsem normální a pracující a platím nemalé daně. Akorát jsem gay. Takže proč ne? 🙂

medical examiner

Já bych to udělal tak, že z daní se bude financovat pouze kritická infrastruktura – tedy železniční doprava, základní školy, krajské a fakultní nemocnice…
Spočítal jsem to na daň z přijmů 9%, ve které by už ale byla započítaná církevní daň.
A pak by byly další daně a poplatky, které by ale neplatili všichni (mýto, daň z pořízení auta, daň z ježdění autem a mýto, daň ze zabrané plochy, daň z obnovitelných zdrojů…)

Dachs

Je fakt, že HMP podporuje částkami kolem 0,3-0,8 mil. stovky projektů a akcí (včetně přínosem sporných), jsou to téměř „drobné“, ale vždy to podléhá nějaké diskuzi, výběru, určité metodologii. Když si vezmeme, že kdejaký uchazeč o grantovou podporu města musí předložit stoh dokumentů, popsat projekt na x normostranách, zapojit vlastní zdroje a doufat, že z koláče nějaký drobek upadne, toto je podezřele jednoduchá cesta k subvenci. O přínosnosti pro Pražana totiž nemůže být řeč. Dejme tomu podpora turismu: ve srovnání s akcemi typu Pražské Quadriennale, na které se sjíždí celý svět a dává to Praze prestiž i prachy, je to… Číst vice »

Zapa

Porod? Tak ten s největší pravděpodobností, nezažije asi ani ta mužská část manželství, ne?

K.S.

Zažít psychoporod souvisí s institutem manželství přesně jak?

Ignacius

Tak moment, ja jsem myslel, ze to je reklama na nejaky krestansky festival. Duha patri krestanum, to vedi vsichni.

Jakub

Duha? To bývala ekologická organizace v plenkách.

medical examiner

Kéž by ten minulý čas byl pravda…
Mnoho i smysluplných projektů by bylo realizováno s menšími obtížemi…

Bohdan

Nekdy je mene vice. At uz pokud jde o propagaci mensin, tak pokud jde o prinosnost komentaru u toho clanku.

Froggy

Smutné, že i Dopravní podnik se propůjčil k ideologické propagaci 🙁 (Odděluji lidi a ideologii. S lidmi problém nemám.)

Leinad

Samotná Pride je dobrá akce. Jak se má buzna svěřit, když má rodiče, kteří buzny nenávidí. Jak se seznámit (a nejen pro homosexuály). Další přednášky, workshopy. Jsem pro, aby se takový věci dělaly.

Když před pár lety byl karneval, s nápadem obléct se jako kurva a chodit po Praze – vadilo mi to stejně jako jiné zbytečné uzávěry (a že to bývá, výluky kvůli filmu, fotbalu,…)

Aby na to město přispívalo nebo to propagovalo – nevidím důvod. Jako jedna věc je pronajmout místo na workshop (přednáškovou místnost) za symbolickou cenu, ale aby to byl přímý výdaj města je nesmysl.

robert

Jinak diskuze moc té tolerance neukazuje. Fakt nechápu, co lidi proti gayům a lesbám vůbec mají. Jak jsem někde četl, na homosexuály se nadávalo ještě předtím, než nějaké pochody byly. Kdyby lidi z homosexuality nedělali něco špatného, žádné pochody by nikdy nebyly. A pokud vím, ani letos pochod nebude, jen nějaké doprovodné akce.

Papousek477.0

Je to jen propagace těchto úchylů.

robert

Vždyť tebe nikdo nepropaguje, tak co se tak čertíš?

Jakub

Nepropaguje a nenadržuje.

Panda

Nejste úchyl spíš vy, když nechápete hodnoty, na kterých je naše současná civilizace postavená?

medical examiner

Ono těch hodnot už bylo…a bude…

Gwann

bože můj…do jakého barana ‚si to dal dušu

Leoš Konečný

Úchylů??? Já myslím, že je spousta úchylů i mezi hetero ne?

Ignacius

Hlavním zdrojem infekce HIV v ČR je stále sexuální přenos, zejména mezi muži majícími sex s muži. Nově bylo v roce 2019
infekce u 151 mužů majících sex s muži (z nichž 2 byli zároveň injekčními uživateli drog), tj. 68,0 % nových případů.
U HIV pozitivních osob bylo v roce 2019 nově zjištěno 142 případů syfilis, 69 případů kapavky a 8 případů lymfogranuloma venereum, a to v naprosté většině u mužů majících sex s muži.

Roberte, chapete?

Jan

Copak ta vlaječka podporuje nechráněný, nezodpovědný sex? Proč vám tak leží v žaludku necelých dvě stě případů za rok? Tipuju jen protože mají odlišnou sexuální orientaci.

Leoš Konečný

Pardon, já ten váš příspěvek nechápu????

Y.K.

Lesbičky jsou OK? Vyváží to k hetero?

Mezi tím v ČR:
Covid-19: 1,67 milionu nakažených, 30 374 mrtvých, kolik bylo gayů jsem nezjistil.

Tím nechci snižovat rizika HIV, ale tahle akce se opravdu netýká způsobů provozování sexu.

Gwann

kdyz si HIV, syfla a tripla předávají mezi sebou, tak co vam na tom vadí? hiv z prkenka nechytite…

robert

Jak to souvisí se mnou?

PetrK

Jestli to nebude také tím, že gayové se chovají obecně v tomto ohledu zodpovědněji a chodí pravidelně na testování, kdežto heteráci na to spíše kašlou, protože AIDS mají přeci jen feťáci a teplouši…

K.S.

Slyšel jste o PrEP?

Krysa350

Mám-li na věc jiný názor, neznamená to intoleranci. Např. líbání dvou mužů mi na pohled není příjemné, ale toleruji je, nikdy bych proti tomu nijak nezasahoval.

basteilubbe

Ty „doprovodné“ akce byly vždycky hlavní částí týdenního festivalu. Pochod na sebe strhával většinu mediální pozornosti, ale v podstatě se za doprovodnou akci (zejména délkou trvání) dá označit spíš on.

Papousek477.0

Neustálá a vytrvalá propagace, těchto úchylů jede na plný plyn. Alespoň 2-3x denně. Hnusí se to nejen mi ale spoustě lidem. Ať si dělají co chtějí, ať si strkají do svých otvorů třeba šišky, ale ať to nevnucují normálním lidem. Proč se tak tato skupina LGBT stále zviditelňuje? Proč to vnucují normálním lidem.

Filip

Prášky jste si dneska vzal, nebo jste zase zapomněl? Pokud to první, měli by vám změnit medikaci, leze vám to na mozek.

Josef22

Nikdo ti to nevnucuje. Jen chtějí rovnoprávnost stejně jako mají ostatní.
Zajímavé je, že vždycky někdo má pocit, že se mu něco vnucuje, ale zvláštní je, že ho mají jen ti, co proti tomu strašně moc zbrojí.
Takže když se demonstrovalo proti opatřením vůči covidu, tak ti to snad taky někdo vnucoval? Ne…

medical examiner

Ne, nevnucuje?
Ale vypadá to tak…

Panda

Vlaječkou mi opravdu nikdo nic nevnucuje. To je stejný jako říct, že mi svým nickem vnucujete Papouška 477.0.

Papousek477.0

Co mají jako ,,sexuální menšiny´´ společného s dopravou? Už je cpou ty úchyláky všude. Brzy se dočkáme propagace těchto nemocných i na webech zabývajících se elektro technologií nebo zpracování dřeva. Je to hnus. A Propaganda za každou cenu.

robert

Ty jako dutohlav prostě musíš psát za každou cenu. Všichni na světě se musí dozvědět, co si o tom myslíš. Proč se pořád zviditelňuješ?

Gwann

nemocný jste vy

Filip

Když už nic, tak s dopravou má mnoho gayů a dalších queer osob společného to, že řídí tramvaje a autobusy, kde jezdí omezenci vašeho řazení. Nebo jsou to třeba strojvedoucí, vlakvedoucí, stewardi, zrovna na železnici to zastoupení máme opravdu silné. Takže toho s dopravou mají mnohdy společného daleko víc než nějaký ukdákaný papoušek. A nemocný jste vy, přesvědčujete nás o tom každým jedním písmenkem, co napíšete.

Papousek477.0

To je teda samý úchyl? Tak to teda není menšina a většina. Asi jezdím jinými vlaky, létám jinými letadly, jinými tramvajemi a autobusy. Tento svět brzy skončí. To už je rozežranost. Toto nikdy nebývalo.

Filip

Říkám mnoho, ne většina, naučte se číst, jinak nevím, jak byste chtěl poznat, že je někdo queer, my vám to fakt hlásit nebudeme. Takže ta pravděpodobnost, že vás někdo takový během přepravy měl na starost je dost velká. A ano, nikdy to nebývalo, protože jsme se museli skrývat, leckde bylo a v zaostalých zemích stále je být homosexuál trestné, teď se klima mění, naše země stojí na pilířích tolerance a lidských práv. Ale stále to není dokonalé, což je vidět na vašem příkladu vaší osoby. Proto Pride je, proto tu další roky bude. Až budete v situaci, kdy váš partner… Číst vice »

Jan

Asi nebývalo, před rokem 1990 „nenormální“ lidi nebyli, stejně tak invalidi oficiálně nebyli nikde vidět, hlavně protože stát je a jejich potřeby důsledně ignoroval. Asi se všichni narodili až v posledních letech, že jo? Ta mládež je teda zkažená, za vašich mladých let určitě byl svět předpisově v pořádku.

Leoš Konečný

Bože to je vůl

Y.K.

Ne jezdíte stejnými vlaky a létáte stejnými letadly, jen ta buchta co jí šilháte do výstřihu je na holky nebo ten steward co vám přinesl kafe je gay. Vaše představa úchyla je totiž zcela mimo, denně takové lidi potkáváte, asi máte i v rodině, jen to nemají vyryté na čele. Světě div se, vypadají a chovají se jako každý jiný.

Leoš Konečný

Prosím tě nevnucuj nám tvou propagandu už

Y.K.

Vám někdo vnucoval strkat si šišku do otvorů? Fíha, to pak chápu, že máte trauma.

Gwann

a ještě je otázka zda borovou či smrkovou nebo modrinovou. a zda po supinkach nebo proti.

robert

Sám si to necháš vnucovat. Mám kolem sebe dost heteráků, kteří nic takového jako ty netvrdí.
Nezapomeň tu svoji čudlu vymáchat v puse nějaké holky a říkej si u toho, jak je to normální, ty kašpare. Nechápu, proč se pořád lidi jako ty zviditelňují.

Gwann

nikdo vám to nevnucuje. pokud nebudete sledovat gay porno, tak ani nebudete vědět co si kam strkaji.

ja s tím osobně nemám žádnou osobní zkušenost ani mne ta gay propaganda nepoučila…

Jan

Považuju se za celkem normálního člověka. Můžete mi říct co mi tyhle vlaječky mají vnucovat? Nebo myslíte že vám tajně chtěji změnit sexuální orientaci? Já bych řekl že ne 🙂

Leoš Konečný

Normálním lidem? To asi nebude váš případ co? :))

K.S.

Já vám nevím, ale myslím že normálním lidem jsou zadky a předky osob stejného pohlaví povětšinou ukradené.

robert

Asi bych se bez toho obešel, ale proč ne? 🙂 Mně a manželovi je to stejně jedno. 🙂

Filip

Hezké gesto, stojí to pár korun, lidi z lgbt+ komunity to potěší, hlupáky rozzuří do nepříčetnosti, teď už jen zjistit, kdo z těch dvou skupin je skutečně ta ufňukaná uřvaná menšina… Po nahlédnutí do diskuse o tom mám jasno.

robert

Přesně, tady se ten jejich charakter projeví v plné síle. 🙂

Majkl

Článek předem odsouzený k pobouření místních zabedněnců. 😂

Gwann

ano, zdejší homofobove ve stylu…a jahve pak na sodomu dstil oheň a siru…se tu jasne demaskuji

Pražec

Jedni se „demaskují“, u druhých se tomu říká „coming out“.
Čistě technicky nevidím rozdíl.

Gwann

ja jsem hetero. ale nevím proč by mne mělo znechucovat, že to má nekdo jinak. kdyz k tomu nikoho nenutí…tak proč ne.

Gwann

PS: statistický každý druhý podvadi partnera/partnerku. mezi tzv.normální populaci. to je za to budete kamenovat? taky se to v bibli tak píše…ze…

Petr Novák

Mimochodem, v USA měli jednoho takového cizoložníka za prezidenta a paradoxně ho podporovali právě ty nejkonzervativnější křesťanské a židovské kruhy, pro které jinak slovo rozvod pomalu sprostým slovem. Proč? Protože systematicky svými rozhodnutími a rozhodnutími své vlády omezoval práva LGBT osob na federální úrovni. Aneb pokrytectví, které se plně projevilo.

Gwann

a ti nejhorší fanatici svoji podporu tohoto zmetka omlouvali tím, že bůh si může vybrat jakýkoliv nástroj k púrosazení svojí vůle. ti by odůvodnili proč je super i hitler.

K.S.

Myslíte že myslí otravného pomeranča?

Jinak je na takové lidi písnička.
youtube. com/watch?v=q-PX2Z4r-e4

medical examiner

V Bibli se toho píše…
Ať hledáte odpověď na jakoukoliv otázku – vždycky se něco dozvíte.
Jen to občas trochu trvá.

rsp

Jak se v Praze cokoli šustne, už o tom musí být článek. Ale proč v Brně jezdí tramvaje s praporky Českého rozhlasu, to se člověk nedozví.

Majkl

Zkuste poprosit a prokázat své žurnalistické schopnosti a staňte se přispěvatelem z Brna. Třeba vám to vyjde. Ani vše co se v dopravě v Praze stane zde totiž není.

Panda

Vyvoláváte zbytečný konflikt – ano, o Praze je více článků, protože je větší. A také duhové vlaječky přitáhnou více čtenářů a diskutérů než praporky Českého rozhlasu. Podobně byly všude články o brněnském řidičovi, co odmítal jezdit s reklamou SPD, protože to také zajímalo více lidi než praporky Českého rozhlasu.

Petr

Není lepší mít ty držáky na střeše, tady ta vlaječka zaniká v barvě vozu a pokud by se česká a podniková vozila stále, tak hrozí zašpinění.

Jakub

Bezpečnost práce?

Petr

Ve vozovně nejsou lávky? Dole bych řekl, že je to zas problém s deformační zónou.

Marek Janík

Smazáno pro tupost

Marek Janík

už i vtipy zakázali 😀

rsp

Jak to? Babiš jich nedávno vydal celou knihu.

medical examiner

Druhou knihu…

Panda

Pro uřvance níže – to nemáte na starosti řešit jiné problémy? Tohle je úplně marginální symbolická věc, která nikomu neubližuje a prakticky nic nestojí. Jako nevolič Pirátů si teda umím najít tisíce zásadnějších věcí, co bych jim vytýkal. Nehledě na to, že nekecat lidem do života není levicové (Amíci v minulosti blbě pochopili klasický liberalismus a média v Evropě to v poslední době převzala).

Krysa350

A už jsme uřvanci, tomu říkám rétorika s respektem k názoru. Ale čekal jsem to.

Panda

Názory popírající fakta („Však on jim nikdo neubližuje, kvůli pár exhibicionistům není nutné mít jakési vlajky na tramvajích“), relativizující lidská práva („k propagaci uchylu“) nebo výkřiky mentálně postižených jedinců („K sblyti!“) nejsou hodny respektu. Jakžtakž mi dává smysl polemika, jestli tohle je zrovna věc, kterou má magistrát řešit (za mě spíš ne, ale je to tak zanedbatelná a levná podpora, která nikomu na svobodě neubírá, že mi připadá logické nad tím mávnout rukou a řešit mraky zásadnějších problémů).

medical examiner

Za lidská práva si toho hodně koupíte…
No…ony vás zahřejí…najíte se jich…

robert

Nemají čas na vlastní starosti, když musí řešit starosti jiných. 🙂

Kamui

DPP by měl být apolitický.

Jakluk

Co je politického na duhové vlajce? Žádná politická strana v ČR takto vypadající vlajku nemá.

hamburger

lidská práva nejsou politika

rozinka

Však on jim nikdo neubližuje, kvůli pár exhibicionistům není nutné mít jakési vlajky na tramvajích.

hamburger

ale prosimvás, nedávno mě jistý nezařazený poslanec přirovnával k pedofilům, tady jsem byl nazvám úchylem, je to předmět šikany ve školách a napadání na veřejnosti.. co si vy představujete pod pojmem ubližování když ne tohle 😀

Jakub

Tak ve škole je šikanována a napadána jakákoliv odchylka, sex.orientace je v menšině těchto problémů, napadání jsou dodnes chytří, slabí a mlčenliví.

medical examiner

Tak nějak.
Nejlepší lék na šikanu je převaha (ať fyzická či duševní).

Y.K.

Pár. Hm. Držme se těch profláknutých cca 4 %.
Praha 1,2 mil lidí takže cca 50 000 v Praze
ČR – 10 mega, takže půl milionu duhových

Mám počítat Evropu a svět?

medical examiner

No…soustavněji pobývajících cizinců je taky půl milionu…

Panda

Možná jim ve Vaší bublině (stejně jako třeba v mé) neubližuje, ale to neznamená, že běžně ano. A na PP nechodí jen exhibicionisté – osobně znám desítky lidí, co se účastní a ani jeden z nich není exhibiconista.

Gwann

vám vadí? mne je to úplně fuk.

Petr Novák

Stále v Česku nemáme sňatky osob stejného pohlaví, stále tu osoby v registrovaném partnerství adoptovat děti a to ani ty svých partnerů. Máme tu prezidenta otevřeně kritizujícího trans komunitu. A mohl bych pokračovat. Další příklady uvedli ostatní. A to je jen Česko. Co se děje LGBT komunitě v Polsku nebo Maďarsku, o tom bych mohl psát romány. A mimo Evropu je to ještě horší. Třeba v Ghaně nedávno pozatýkali většinu tamních LGBT aktivistů a to je Ghana považována za jeden z nejdemokratičtějších států Afriky. Mám ještě pokračovat? Je toho opravdu dost, to mi věřte.

Jakub

Jeďte do Běloruska, když Vám to nestačí. Je třeba být trpělivý.

medical examiner

V Polsku a Maďarsku…tam si asi taky udělám nějaký výlet…

K.S.

Spánembohem a nevracejte se.

medical examiner

Bude vám částečně vyhověno. On to bude dlouhý výlet…
Jen v Krakově nejméně 6 dní.

Petr Novák

Zkuste nějakou tu polskou LGBT Free zónu, než ji EU (nebo, s trochou štěstí, budoucí polská vláda) zruší. Určitě se tam budete cítit jako doma. Jenom nezapomeňte, že ani v tom Polsku podobné zóny nebudou trvat věčně, protože ani ti Poláci si nenechají všechno líbit.

medical examiner

Ne. Ale někteří se chovají jako kdyby byla.

Gwann

jo, ideologie homosexualismu?

jdete k šipku. mezi homo je i podstatná část církve katolické.

Y.K.

To je klausismus. 🙂

Gwann

což je maximum intelektuální potravy většiny těchto homofobu

K.S.

Ehm… víte co se o něm říká, ne?

medical examiner

A hlavně se starat o sebe.
Má takových restů…

Krysa350

Bóže můj, tak hlavně aby jezdili s vlaječkami na svátek rodin a svátek heterosexuální většiny, nebo to by už byla homofobie? U nás, v tak tolerantní společnosti, kdy si každý dělá co chce, obléká se jak chce, věčné psaní a vystavování duhového čehokoliv začíná být otravné a škodí už i těm menšinám samotným. To neustálé prosazování se zavání ne rovností, ale jakousi trendovou nadřazeností, před kterou se i poklekává. Zvláštní to doba.

Y.K.

Jestli vám to připadá nadřazené, můžete se prohlásit za gaye a užívat si prospěchářsky samých výhod takového života. 🙂

Fascinující totiž je, že my „jakási neurčitá většina“ vůbec o nic nepřicházíme, není to my nebo oni. Jen co jste dříve neviděl, vidíte.

Krysa350

Fascinující mi to nepřipadá a vidím co jsem vidět nepotřeboval.

Y.K.

Tomu se říká střet s realitou. Můžete ji akceptovat, ignorovat (což většina lidí dělá vůči většině dění a zjištění) a nebo protestovat či bojovat. Na realitě to nic nezmění.

Gwann

ze vas baví skákat na špek.

vždyť nějaká debilni vlajka…co z ní komu hrozí?

Jakub

A svátek za zdraví srdce atd. atd. …

Pavel Nocar

Já nemá nic proti těmhle ale tohle už je přehnané.

Y.K.

Co je akorát?

Frantisek

Podpora rozmanitosti je v době sílící intolerance fajn věc, nevidím na tom nic přehnaného. Nemusí jít zdaleka jen o pohlavní menšiny.

Jackub

A nesílí ta intolerance i díky tomu, že je většině vštěpováno a silou tlačeno, že toto všechno musí nejen akceptovat, ale vítat? Víte, on tlak vždy vyvolá protitlak. Myslím, že pro drtivou většinu lidí je toto téma marginální a v jejich životě nepodstatné. Pochybuji o tom, že tento festival, vrcholící průvodem, někoho inspiruje k toleranci a otevřenosti. Kdo sympatizoval, bud i nadále a kdo ne, ten na základě festivalu názor těžko změní. Tak k čemu to je? A mimochodem – je-li to festival zaměřený na osvětu, neměl by probíhat v netolerantních zemích? K čemu je v zemích, kde právo menšiny… Číst vice »

Y.K.

1) netolerance má základ v malém poznání světa a trvání na tom, že můj pohled na svět a to jak jsem se já vyvinul je zlatý standard (označováno normální člověk – přestože je každý jiný se svými zvláštnostmi) 2) protitlak vzniká z potřeby zapudit nepohodlné zjištění a obnovit nekomplikovanost světa. 3) festival sice nic nezmění, ale viditelně ukazuje že LGBT není „pár úchylů“, jak by to jistě mnozí popsali, ale gigantické množství lidí. Dostává diskusi do širších mas. Také je to „měřák“ svobody společnosti. V totalitách ze zřejmého důvodu neprobíhá. 4) v netolerantních zemích by probíhat měl, ale probíhat nemůže… Číst vice »

Jackub

Víte, v mé sociální bublině toto žádný problém není, je to prostě soukromá věc každého. Jiné bubliny těžko můžu hodnotit. Můj pohled na svět je takový, ať jsou všichni šťastni. V tom nejhlubším slova smyslu. Protože šťastný člověk nikdy nepáchá nic zlého, ba právě naopak. Ale stojím si za tím, že tento festival nic takového nepřinese. Co naopak vítám, je to, když stejnopohlavní páry žijí otevřeně svůj běžný život a v místě svého bydliště tak ukazují většinové společnosti, že se opravdu není čeho bát, že mají stejné radosti na starosti, že jsou „normální“. To je podle mého ta nejlepší osvěta.… Číst vice »

basteilubbe

Proboha vždyť vám nikdo nic silou netlačí, nemusíte nic „vítat“. Jednou za rok se ve městě uspořádá festival, jakých se přes léto v Česku pořádají stovky a Praha to podpoří pár tisíci korun, jako podporuje stovky jiných aktivit (z celkových rozpočtových výdajů města skoro 90 miliard Kč!!). Ano, pokud vás to téma nezajímá a je pro vás nepodstatné, tak se o něj opravdu zajímat nemusíte. Účast na festivalu je zcela dobrovolná. Tohle vážně není první máj za bolševika s povinnou účastí v průvodu s mávátky. A když se podíváte jen do téhle diskuse, tak té osvěty je zjevně třeba i… Číst vice »

Jan

Jo, dovolili si dát na jednu linku pár malinkých vlaječek. To už si fakt dovolili hodně! 🙂 Kdyby tam byl aspoň nějakej sprostej nápis, ale tohle, to vás fakt uráží?

Jakub

Svátek za zdravé srdce je určo důležitější …

Nádražák

Furt to tak vidím mnohem radši, než nové logo PID, které je postupně vylepováno.

Leinad

Jaké logo PID? Jak si nějaké dítě sedlo k Malování a napsalo 3 písmena na červenou plochu, to někdo myslí vážně?

Jaaa

To je teď hrozně „moderní“. Pseudotagy tiskace.

Jenisej

Mimochodem, držák na vlaječky je oficiálně pro toto drážní vozidlo schválen, anebo si DP ohýbá zákon, jak se mu hodí ?

Jiří Kocurek

Kdosi v zimě vozil na spřáhle sněhuláka. Ten ten tuplem nebyl schválený. Nebezpečnost zhruba stejná.

Y.K.

Třeba byl ve zkušebním provozu. A jestli se osvědčí, tak se to schválí od příštího června zavede.

Pavel Vavříček

Však v Brně mají zase držáky na vlaječky u střechy nebo na střeše. A co historická vozidla? Ty to mají od své výroby. Dvounápravové vozy, T1, T2 a nejstarší T3. Takže držáky na vlajky na drážní vozidla jsou schválené, ale na to jsou též nějaké směrnice, kde se mohou umisťovat. Dohled nad tímhle tam určitě je.

Jan

Vy byste měl pracovat na drážním úřadě. Nehomologované držáky vlajek? To by tak scházelo, okamžitě zastavit provoz!