Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví Letiště

Do Prahy začne létat SunExpress, nabídne spojení do Antalye

Sun Express a jeho Boeing 737-800NG. Foto: SunExpress
Sun Express a jeho Boeing 737-800NG. Foto: SunExpress

Letecká společnost SunExpress bude přes léto novým dopravcem na pražském letišti. Dvakrát týdně od června do září bude létat z Prahy do turecké Antalye, na lince bude konkurovat Smartwings.  Příchod nového dopravce nepřinese zásadní zlevnění, ceny zpátečních letenek začínají na 6500 Kč.

Nová linka bude létat od 11. června do 20. září v úterý a v pátek. Boeing 737-800NG v klasické konfiguraci pro 189 cestujících poletí z Prahy v 18:40 a na turecké riviéře přistane ve 22:35, z Turecka odlétá v 15:40.

Počty cestujících z Prahy do Antalye díky velkému zájmu o dovolenou v Turecku letos výrazně stouply. „Zájem Čechů o letecké dovolené v Turecku stále roste. Za letní měsíce letošního roku se počet přepravených cestujících do Antalye téměř zdvojnásobil. Nová pravidelná linka tak spojení do této oblíbené destinace ještě rozšíří a nabídne další možnost i pro individuální turistiku,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Letiště očekává, že novou linku využije kolem 10 tisíc lidí za rok.

V ceně základního tarifu je zavazadlo do 20 kilogramů, občerstvení je už za příplatek. Nejlevnější letenky vycházejí aktuálně na zhruba 6500 Kč, Smartwings létají do Antalye přes sezónu i několikrát denně za cenu kolem 8000 Kč.

Letecká společnost SunExpress je společným podnikem Lufthansy a Turkish Airlines, zaměřuje se na lety z Evropy na Tureckou riviéru. 

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mathias ayoubi

Konecne nova spolecnost

liposh

Pamatuji si, jak v roce 1996 Sun Express už do Prahy létal. Otázkou tedy je, co se dělo to poslední čtvrtstoletí? A další otázkou je, jakto, že jsem už tak starej? Ještě nedávno mi bylo 12, hrál jsem si s autodráhou a najednou už mám ženu, dítě. Kam ten svět spěje? 😀