Do Prahy začal létat nový dopravce. Rumunský Blue Air spustil linku do Bukurešti

Přílet prvního letu Blue Air do Prahy. Foto: Letiště PrahaPřílet prvního letu Blue Air do Prahy. Foto: Letiště Praha

Od června má dopravce létat pětkrát týdně.

18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan_86

Shodou okolností letos Rumunsko plánujeme, ale Tarom vyšel o 25% levněji… Ale jinak proč ne?!

Josef Nakládal

Kdo to handluje?

Jirka

Menzies

Karel

Rumunsko je krásné a zpáteční letenka se dá koupit i za cca 500 korun. Cesta do rumunských hor je z Prahy rychlejší než cesta do přeplněných Tater. A navic tam na rozdíl od Slovenska smíme, stačí test.

Pavel

Krásně tam je, to potvrzuju a doporučuju. Pokud si fakt chcete psychicky odpočinout od shonu, stresu, lidí, tak je to skvělá volba. Je tam klid a nádherná příroda. Ovšem lépe asi autem, víc toho člověk uvidí.

Bob

Tak třeba do měst Sinaia a Busteni přímo na úpatí pohoří Bucegi dosahujícího výšky kolem 2500 m se z letiště dostanete vlakem za cca 2 hodiny + k tomu dvě hodiny letu. Plahočit se tam autem celý den by se mi fakt nechtělo, to už raději pronájem auta na místě.
Jinak souhlasím, že je tam krásně, a moc to doporučuji.

Pavel

Díky za tip.

Pavel

No tak tady ti soudruzi z BlueAir měli ještě za předkovidového provozu tuším v r. 2018 začít provozovat pět pravidelných linek z brněnského letiště. Nezačala létat ani jedna. To jen, abyste si udělali obrázek.

Martin

Asi to měl být Bern. A pak si toho někdo všiml a začal to hledat na mapě. To byl šok. 🤣(Jinak Brno mám rád. Jen humor)

Pavel

Však nám to neva a bylo to i vtipné.🙂 Já taky nejsem přímo Brňák. Ale na letišti v Brně pracuju, takže proto ten patriotismus. To jen na dokres situace, jak je to s Rumuny. Ale třeba se pletu a v Pze bude vše OK, přeju jim to. My spíš čekáme, až nám zase začne lítat Ryan do Londýna, pořád to odkládají. Teď je první termín 4. 6. A Miláno až od půlky června. Tak uvidíme.

Zdenek

Skoda že už nelétá Ryan na Schoenefeld, lítal jsem tam běžně do Berlína na víkendovou večeři:.)

Zdeněk

No co by dali v Bernu za ty počty cestujicich z Brna……

dizgrafyq

Jsou to šmejdi. Měli létat už v dubnu. Koupil jsem si letenku, načež všechny lety v dubnu zrušili a nabídli mi bez doplatku přebukování na červen. Na refundaci můžete zapomenout, nedostanete z nich nic. Na webu to nejde vůbec a telefonicky akorát provoláte majlant a stejně z nich nic nevyrazíte. Nebrat!

Ales

Stejně jako ČSA/Smartwings. To taky dluží peníze víc než rok. Nebrat!

Jenda

Doporučuju poslat písemnou žádost a po 30 dnech si v bance říct o chargeback.
Na telefonování doporučuju aplikaci Telz, kamkoliv do zahraničí to stojí řádově haléře až desítky haléřů za minutu. Hojně jsem využíval v létě, kdy jediné call centrum Lufthansy, na které se dalo dovolat za méně než hodinu, bylo v Kanadě.

Zdenek

Až zlomkové jednotky haleřů

Marek

Nelítal už z PRG? PRG-TLV?

Jakub

Jj, lítal.