Do Prahy míří saúdskoarabská nízkonákladová aerolinka s lety do Rijádu

Airbus A320neo společnosti Flynas. Foto: AirbusAirbus A320neo společnosti Flynas. Foto: Airbus

Dopravce chce na lince létat s A320neo.

Zpět na článek
33 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

Arabové budou nepochybně tvořit většinu cestujících na této lince, velmi si totiž oblíbili naše lázně. Saúdská Arábie ještě zřejmě dlouho nebude cílovou destinaci pro turisty, o turisty v našem pojetí tam z náboženských důvodů nestojí. A naopak, sotva by nějaká česká turistka stála o to, koupat se i na sebekrásnější pláži v jakémsi odporném hábitu a chodit všude zahalená jak strašidlo. Takže pro naše turisty bude možná linka zajímavá, pokud na ni v rozumných časech budou navazovat lety do jiných, atraktivních destinací. Novým tajným tipem mezi cestovateli je např. ostrov Sokotra s naprosto unikátní přírodou, rajskými plážemi a přívětivými lidmi… Číst vice »

Björn

Překvapuje mě paleta jejich destinací. Albánie, Bosna, Ukrajina… Tam je taková klientela zrovna pro cesty do Rijádu? Nebo snad Arabové jezdí do těchto letovisek?

Aleš

Albánie a Bosna dávají smysl vzhledem k převládající muslimské populaci. A Ukrajina těžko říct, nicméně mám dojem, že SkyUp létá sezónně Rijád i Džiddu, takže poptávka tam pravděpodobně je.

Björn

Souvislosti s převládajícím náboženstvím jsi vědom jsem, ale rozdílem v ekonomikách Bosny nebo Albánie vůči Saúdské Arábii také a proto mě to překvapuje.

Anonymus

Tam jezdi hlavne lidi z Arabie. V Bosne SA i jine arabske zene investuji miliardy do lyzarskych letovisek hotelu apod. Sice obycejny cesky turista od more to nevidi, ale Bosnu hodne zkupuji arabove

Aleš

To máte pravdu, napadla mě však ještě možnost, že lidé z Albánie, Bosny, i té Ukrajiny mohou být v Saúdské Arábii jako pracovní síla, možná i na nějakých kvalifikovanějších pozicích, vzhledem k množství Indů, Pákistánců nebo Filipínců pracujících v regionu.

Anonymus

Treba to jsou i lety pro cestovky a verejnost soucasne

RHood

Odpověď je jednoduchá, lesy, klimatické podmínky v průběhu pekelného léta v Saúdské Arábii a bombónek v podobě hezkých „princezen“ k vdávání.

Hans

Tak tvoje představa, že na Ukrajině kazdej žere jen brambory a zelí je dost mylná.
Procento průměrně bohatých lidi je dostatečné na low cost aerolinky.
Se podívej kam se da letět z Boryspilu nebo Žuljany ve srovnání s Prahou

Jan

Nevím proč máte mínusy, je to tak. Průměrně jsou Ukrajinci chudí, ale stále je tam dost lidí kteří žijou na daleko vyšší úrovni a dovolují si exotické výlety několikrát do roka. Třeba zaměstnavatel moji tchýně takhle lítá s celou rodinou do Turecka a dalších, i dražších destinací.

Hans

Stačí vidět vozový park v Kyjevě a blízkém okolí…Pohybuju se tam 10x ročně.
Ono úplně nejde věřit průměrným ofiko-platům vzhledem k tomu, ze šedá ekonomika je klidně přes 60%.
Každopádně Arabové hodně jezdí i za holkama..

Ondřej

To je tak, když lidé znají svět jen z atlasu a médií. Že je nějaká země papírově chudší, neznamená, že tam majetní lidé nejsou. Pravdou ale je, že obyvatel velkoměsta v Africe je stále obyvatel velkoměsta a ne nějaký Lojzek z Horní Dolní, co jezdí na traktoru nebo pase dobytek. A taky chce cestovat a vidět svět…a má na to.

Jan

Za prací. A vzhledem k tomu že v Saúdské Arábii je průměrná mzda sto tisíc korun si tam možná ti naši kluci z Ukrajiny i mírně polepší.

Peter

Na Ukrajinu Saudi nepotrebuju viza na rozdiel od Schengenu preto sa tam lieta. Chodia tam casto na dovolenku.

Ondřej

Klientela pro nízkonákladovky je bohužel všude. A podle toho taky svět vypadá 😉

Skippi

To by me zajimalo kdo s tim bude letat. Sadi neni zrovna oblibena turisticka destinace a pokud vim tak ani ne velka business destinace.
Navic tato spolecnost ma velmi divne destinace v Evrope (Tirana, Belehrad, Kyjev). Ocekaval bych spise Londyn, Pariz etc.

RHood

Linka pro Saudy, ne pro český trh. Bude fungovat jako DXB pro Čechy v zimně, ale obráceně. Tedy Saudi v pekelném létě do CZ. A pak lázně.

Letadlo

Ta česká sebestřednost je neskutečná 😀

Hele, ono to, že to lítá do Prahy ještě ani zdaleka neznamená, že je to linka „pro čechy“.

Ne, není. Tohle je linka pro araby. Česko je pro ně už leta celkem atraktivní destinací.

Ondřej

Výtečně řečeno…mě ale hlavně udivuje, že lidé zcela vážně debatují o tom, jestli si někdo může dovolit letět low-cost linkou. Právě, že může…každý.

Letadlo

hmm… me udivuje, ze si nekdo mysli, ze lowcosty litaji zadarmo 🙂

Ondřej

To nemyslíte vážně…

Zadarmo to opravdu není. Nicméně 900 Kč za let nízkonákladovkou do Španělska je fakt směšná, neúměrná částka. Jestli Vám to připadá normální, tak nevím. Ovšem je taky možné, že všichni jsme blázni, jen Vy jste Letadlo.

Letadlo

samozrejme, ze to myslim vazne. to, jak vsichni operují cenovkou „od“ … je zábavné. víš o tom, ze za tech 900 letí pár „vyvolených“, co to koupí rok dopředu? takze takový malý reálný priklad – cenovky z prahy ryanairem na duben 22, zpáteční let madrid – 3500 Kč barcelona – 3500 kč malaga (brezen 22) – 5700 Kč mallorca – 3200 Kč fakt jste si jistý, že to je za 900 Kč? 😀 fakt je tohle něco, s kým si může dovolit letět každý? 🙂 za tuhle cenu (i nižší) to koupím na tyto termín i u normální letecký společnosti,… Číst vice »

Apex

Naopak, Saudska Arabie, pokud jim vyjde projekt Saudi Vision 2030, má potenciál. Jen se tam musejí srovnat různé klany, jak by to mělo vypadat a co chtějí nabízet. Ale z hlediska turistiky je tam co objevovat. A navíc, ani dnes to tam není tak strašné, jak si mnozí myslí.

Martin Csabo

Tak hlavně Praha jeoblíbená destinace pro araby a ze Saudské Arabie nemají konkurenci

Martin Csabo

Jen bych upřesnil že A319 už nemají ale zato mají A330

Zbyněk

Nepíše se česky Kyjev s y?

tgurecky

Podle zdroje Wikipedie – Kyjev (ukrajinsky Київ, Kyjiv [ˈkɪjiw]; rusky Киев, Kijev)
Takže pa Ukrajinsky je to Kyjev, pa Ruski Kijev.
Zbytek si domyslete sami, nerad bych zde rozdychával válečné konflikty 🙂

Jan

Oficiálně je to Kyiv, česky Kyjev. Nevidím důvod to přepisovat z ruštiny. To už můžem rovnou psát polsky Kijów.

Letadlo

Píše. Kijev je přepis z ruštiny.

Nicméně podle pravidel českého pravopisu (a českého slovníku) je správně kyjev.

Ondřej

A taky se tu místo Aachen říká Cáchy…jedna brněnská firma pak začala prodejem jazykových zájezdů do UK a říkala si přitom Student Agency…trvali ale na tom, aby se to vyslovovalo tak, jak se to píše, ne tak, jak se to vyslovovat má…prodejce jazykových kurzů, chápete? Pak si ta samá firma začala vláčkařit a zase si dala název, který vyslovují polovičatě. Česky Regio a anglicky Jet. Divné. My Češi máme v některých věcech opravdu divné uvažování…ono stačí sledovat i to, jak směšné argumenty jsou schopní vymyslet státem placení jazykovědci, aby obhájili, že nemůžeme respektovat, že Serena se příjmením jmenuje Williams.

Ondřej

Dodatek – dnešní výslovnost názvu pořadu jeho moderátorem: „Sůrvájvr.“ Je sice taky z Moravy…ale je sakra v televizi, to ho nemůžou nabriefovat??? O naprosto parodické úrovni pořadu pak zde nebudeme diskutovat vůbec. Byť to přeplavání ke vzdálené lodi – pomocí motorového člunu – možná s dopravou i souvisí 😀

Jaksi

Chapete, že čeština prostě přechyluje? Ten jazyk je na tom postavený.

Ondřej

Myslím, že základ jazyka je postaven na úplně něčem jiném, ale samozřejmě chápu, co chcete říct. A stejně tak chápu, že angličtina nepřechyluje a Serena se prostě Williamsová nejmenuje. Když může anglicky hovořící člověk říct Petra Kvitová, měli bychom být my schopni říct Serena Williams. Pokud někdo z věty “Petra Kvitová pohrála se Serenou Williams” nepochopí, co ta věta říká, tak to nás chraň Bůh. Přitom tím žádný “přechylovací základ” Češtiny neznásilníte. Dnešní společnost je plná keců o tom, jak si ženy zaslouží respekt, ale nejsme evidentně schopni respektovat ani to, jak se jmenují.