Do Prahy míří American Airlines, spustí sezónní linku do Filadelfie

B767-300, foto: American AirlinesB767-300, foto: American Airlines

Praha získá druhou přímou linku se Spojenými státy americkými. Od 4. května příštího roku začne létat do Prahy největší letecká

Praha získá druhou přímou linku se Spojenými státy americkými. Od 4. května příštího roku začne létat do Prahy největší letecká společnost na světě: American Airlines.

Vstup do Prahy oznámilo Letiště Václava Havla v tiskové zprávě. Na trasu nasadí letadlo Boeing 767-300 pro 209 cestujících v konfiguraci 28 míst v byznys třídě, 21 ve třídě extra (lepší economy, více místa na nohy) a 160 v ekonomické třídě. Po loňském spuštění sezónní linky do Kanady jde o třetí přímé spojení Prahy a Severní Ameriky.

„Zavedení nové linky z Prahy do Filadelfie je jasným důkazem, že to v American Airlines myslíme s růstem na mezinárodním poli a posílením přítomnosti v Evropě rozhodně vážně“, uvedl vrchní viceprezident pro mezinárodní přepravu a přepravu zboží Jim Butler. American Airlines mají Filadelfii jako jedno z hlavních přestupních letišť v USA, cestujícím tak nabídnou široký výběr destinací na přestup dál po USA, Kanadě či Karibiku.

Letiště Praha se snaží několik let najít dopravce, který přidá další spojení do USA ke stávající sezónní lince Delta Air Lines do New Yorku. „Dlouhodobě jsme usilovali o další přímé spojení z Prahy do Severní Ameriky a jsem rád, že od května 2018 budou moci cestující využít pravidelnou denní linku do Filadelfie. Získáme tak zároveň spojení s klíčovým přestupním bodem pro návazné lety po USA – např. do Los Angeles, San Franciska, Miami nebo Bostonu,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Letiště přesvědčuje dopravce i nárůstem počtu cestujících: loni mezi Prahou a Severní Americkou cestovalo o 53,45% více cestujících, než o rok dříve. Letiště očekává od nové linky dalších 60 tisíc pasažérů. Dlouhodobě se spekuluje také o nové lince United Airlines do Chicaga.

Linka bude létat od 4. května do 27. října každý den. Z Prahy odlétá v 11:30, ve Filadelfii je v 15:10. Z USA odlétá linka v 18:30, v Praze je v 9:05 následující den.

American Airlines dnes oznámily nové linky z USA do jiných evropských měst, například z Filadelfie do Budapešti nebo z Chicaga do Benátek.

Tagy american airlines letiště václava havla prg ruzyně
2 komentáře