Do české autobusové dopravy se vrací stevardky. FajnBus začne mezi Plzní a Prahou

Stevardka FajnBusu. Foto: FajnBusStevardka FajnBusu. Foto: FajnBus

Dopravce chce vrátit do autobusů vyšší kvalitu cestování.

Na trh dálkové autobusové přepravy v Česku vstupuje nový hráč. Společnost FajnBus začne od 5. února provozovat linku mezi Plzní a Prahou, v březnu ji pak chce prodloužit až do Uherského Hradiště. Dopravce už začal prodávat jízdenky.

Vidíme, jak klesá úroveň služeb v autobusové dopravě a rádi bychom tento trend zastavili a pozvedli komfort cestování na vyšší stupeň,“ řekla ředitelka společnosti Veronika Brotanová. Dopravce chce například jezdit se stevardkou na palubě a zdarma nabízet i prodávat občerstvení. „Možnost nákupu občerstvení při cestě z autobusů prakticky vymizela,“ dodala Brotanová. Ostatní dopravci se stevardkami v autobusech už nepočítají.

Fajnbus zatím začíná s jedním spojem denně večer z Plzně do Prahy a zpět. Podle Brotanové tak chtějí reagovat na situaci, kdy večerní spoje na této trase po redukcích vymizely. „Celá Plzeň tak přišla o možnost večerního autobusového spojení s Prahou, lidé mohou použít pouze vlaky, což komplikuje přepravu objemnějších zavazadel a vyžaduje cestu na hlavní nádraží,“ dodala Brotanová.

Autobusem i přeprava zásilek

Autobusy budou v Plzni zastavovat na centrálním autobusovém nádraží a u divadla Alfa, v Praze pojedou na Zličín. Autobusoví dopravci v minulosti redukovali spojení Prahy a Plzně kvůli modernizaci železniční trati, která přinesla určité zrychlení proti minulosti. V případě cest na západní okraj Prahy zůstává ale autobus rychlejší a pohodlnější.

Od března bude víkendová linka prodloužena přes Brno, Kroměříž a Otrokovice až do Uherského Hradiště. Zatím ji ale dopravce nemůže vypravit – do Uherského Hradiště by dorazil až v době těsně před zákazem vycházení.

Základní cena jízdenky z Plzně do Prahy bude 100 korun, rezervační systém využívá od Bileta. Kromě bezplatné přepravy zavazadel nabízí dopravce i přepravu zásilek.

Fajnbus začne jezdit s autobusem Scania Irizar, který koupil od RegioJetu a převlékl ho do firemní šedé barvy s výrazným zeleným logem FajnBus. Právě RegioJet loni na podzim služby stevardek zcela zrušil. Autobus nabízí individuální zábavní systém s obrazovkou v každé sedačce. Zábavu chce navíc firma šířit i do mobilů či tabletů.

Autobus Scania Irizar v barvách FajnBus. Foto: FajnBusAutobus Scania Irizar v barvách FajnBus. Foto: FajnBusAutobus Scania Irizar v barvách FajnBus. Foto: FajnBusStevardka FajnBusu. Foto: FajnBus
Tagy FajnBus Plzeň - Praha Top
91 komentářů