LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Do Brna dorazil první ze čtyřiceti nových trolejbusů od Škody

Nový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMBNový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMB

Dopravní podnik města Brna (DPMB) převzal první ze čtyřiceti objednaných kloubových trolejbusů Škoda 27Tr. Cenou jde o jedny z nejlevnějších

Dopravní podnik města Brna (DPMB) převzal první ze čtyřiceti objednaných kloubových trolejbusů Škoda 27Tr. Cenou jde o jedny z nejlevnějších trolejbusů nakoupených v Česku za několik posledních let.

Jde o kontrakt, který dopravce uzavřel letos na počátku roku. DPMB nejprve zasmluvnil dodávku na 20 vozů, v červenci pak využil opci na dalších dvacet trolejbusů. Prvních dvacet trolejbusů má být v Brně do konce ledna příštího roku, dalších dvacet postupně do konce příštího roku.

„Pro Brno vyrobíme celkem čtyřicet kloubových trolejbusů, které nahradí starší typy ve vozovém parku dopravního podniku. Trolejbusy jsou pro mnoho měst v ČR i Evropě důležitým dopravním prostředkem, který pomáhá dlouhodobě snižovat emise v dopravě. Jsme rádi, že i Brno jde touto cestou,“ řekl při červencovém podpisu další objednávky obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr.

Trolejbusy 27Tr jezdí s karoserií od polského Solarisu. Jsou plně klimatizovány a vybaveny informačním a kamerovým systémem. DPMB oznámil převzetí prvního trolejbusu na svém facebookovém profilu. Trolejbus je ve vozovně Komín.

Podle dat v registru smluv zaplatí DPMB za jeden trolejbus 11,95 milionu korun. V porovnání s nákupy v jiných městech šlo o rekordně nízkou cenu. Loni například krátký dvanáctimetrový trolejbus v Opavě koupili za 11,52 milionu korun. Hodnota této smlouvy je 239 milionů korun.

Pro brněnský dopravní podnik znamenal výsledek soutěže úsporu až 100 milionů korun proti původním odhadům. O tolik se liší vysoutěžená a odhadovaná cena. Původní odhad byl 580 milionů korun, konečná je 478 milionů korun. V soutěži byl ještě SOR Libchavy. Nové trolejbusy by měly nahradit vozy typu 15Tr, 22Tr a 25Tr.

Nový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMBNový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMBNový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMBNový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMBNový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMBNový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMBNový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMBNový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMBNový trolejbus Škoda 27Tr pro Brno. Foto: DPMB
Tagy Dopravní podnik města Brna DPMB seznam Škoda 27Tr Škoda Electric Solaris
41 komentářů