LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Do Banátu vyrazí opět osmnáctivozový Balkan expres. Vlak místo RegioJetu zajistí KDS

RegioJet Ex10097 Prtaha - Oršava, foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákRegioJet Ex10097 Prtaha - Oršava, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Pořadatelé Festivalu Banát po loňské premiéře znovu vypraví z Prahy do Rumunska v srpnu speciální vlak Balkan Express. Půjde o

Zpět na článek
26 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Hromek

Škoda snad,že ČD,resp.ČDC nemají více lehátkových vozů,třebaže starších z produkce NDR Bautzen.Nechali je předčasně vyřadit z provozu,na tyto akce by se hodily…Když tak čtu ten článek a porovnávám s loňským vlakem do Banátu,mohly by jet i 2 s odstupem několika málo hodin a ztrátové by určitě nebyly….Lokomotiv a vagónů je dostatek,jen chtít je najít….

Pavel Šmídek

Já jsem o tom vloni psal reportaž na vlaky.nethttps:
//www.vlaky.net/zeleznice/spravy/6590-RegioJet-vypravil-svuj-nejdelsi-vlak-na-nejdelsi-cestu/

Jouda

No ono jde hlavně o to, že je Banát tak technologický, koncepčně, organizačně a finančně náročný projekt, že by to jedna žádná firma prostě nedala. A protože je to projekt jež má napomáhat vymírajícím českým vesnicím v Rumunsku, čili s charitativním podtextem, bylo možné propojit jinak nepropojitelnou komerční spolupráci. KDS, IDS, CD, CDC a pod. Prostě každý zde přispívá tím, čím umí. A nebojte, do té části kterou bude po Štůrovo potřeba napájet kabelem, pojede ještě jedna loko.

Martin Nosek

Myslíte, že se ta psychická porucha Petra.R dá léčit?

Jiřík

Nedá,“pracuje“ tu proti ČD na plný úvazek,zřejmě neprošel vstupními psychotesty a tak se mstí….

Milan

Lokomotiva řady 365 zřejmě není pro tažení os. vlaků vhodná, údajně nemá ani kabel vlakového topení, tzn. že všechny vagony budou muset mít vlastní zdroj energie – dynamo a samozřejmě budou i bez klimatizace.

Fanda

A co by jste tam chtěl klimovat??? B? Bc?
Strojvedoucí Klímu má v 365 svojí 🙂

On to bude takový „retro vlak ala dovolená ROH“ 🙂

matti

Topení ve vlaku zajišťují lahvované kapaliny přímo pro cestující. 😛
No snad jim tentokrát nebude v srpnu škodit mráz 😛

Petr.R

jak byl článek o belgičance, tak nebyla fotka už po generálce z cz loko a neměla tam na čele zásuvku? Ale jinak každý dopravce na ty zábavy má strach, znám moc dopravců co jezdili autobusem zábavy a umyvatelný sedačky a podlaha bylo nutností. To máte stejný jak to bude letos s trnkobraním, jestli čd má vůbec ještě koženky.

franta

ČD koženky mají, posílají je jako rychlíky vyšší kvality z Prahy do Brna, v době vysoké poptávky (před svátky). Například 4.7. večer z Prahy, pěkně vypražené, celou dobu jízdy otevřená všechna okna jak v kupé tak na chodbě. Potřebu WC raději pozdržíte až do finále…

Elb

Posílají je když kvalitnímu českému výrobku od Škody dojde dech.

železničář v důchodu

Ba ne – i jindy a jinde: jel jsem včera (neděle 8.7.) mezistátním rychlovlakem č. 115 z Prahy do Ostravy a nebýt přidaných asi 5 „nohavic“ (kde je vzali, nevím), tak by ten vlak cestující neodvezl: z Prahy „za 30“, v Ostravě asi „za 55“, ale, pravda, přečalouněných „hadrem“, takže „koženky“ už to nebyly. Pak do Opavy zpožděnou NAD, a asi aby to bylo ještě pomalejší, tak už z Ostravy a bez přímých autobusů, takže všechny tři jely plné přes vesnice, kde stejně vystupovalo a nastupovalo vždy jen několik jednotlivců, na což by stačil vůz jediný a ty dva mohly… Číst vice »

noerf

Regiojet nemá volné vagony ani lokomotivy. Všimněte si prosím, že ČD (včetně ČD Cargo) dodala loni polovinu vagonů, letos většinu, ale není to schopná zajistit organizačně.

Petr.R

ano, přečetli jsme si článek a víme, že čd dá k dispozici celkem 11 vagonů z celkových 18. A víme, že čd nedali lokomotivu ačkoliv jí má nadbytek.

Tomas

Obdivuju, když někdo z prosté informace, že to nepotáhne lokomotiva ČD, odvodí, že ji ČD nedaly, i když mohly, nebo ji snad dokonce měly dát, a podle slovesa dát snad ještě ke všemu zdarma.

Oldřich Sládek

Ano, mě rovněž pan Petr. R fascinuje, jaké bláboly nepřetržitě produkuje ke všemu. Romana Šauerová mě na CzechRaildays říkala, že se organizace letos rádi chopili a je to pro ně výzva. A protože spolupracují s IDS Cargem ( mimochodem, všechny firmy, i ČDC, jsou členy ŽESNAD.CZ), tak to prostě poveze Belgičanka😊

Petr.R

jen po štůrovo,mně fascinuje, že někdo tady přijde a nepřečte si ani článek.

Anonym

RegioJet hlavně nemá volné finance, už loni to pro něj byla vysoce ztrátová akce

noerf

Myslíte, že plny18 vozový vlak je ztrátový? Leda když špatně spocitate cenu. Další věcí je reklama pro dopravce, že to dokáže zajistit.

Filip Chocholatý

No ale vemte v potaz, že ten vlak tam strašně dlouho stojí a čeká až je zse odveze zpátky. V Česku ho dokáže regiojet mnohem lépe vytížit po celou dobu.

raddie

A to odbahnění a vysušení zeblitých vagónů taky něco stojí 😀

Elb

Ztráta Rj byla údajně 1 milion, jistěže že někdo, kdo jezdí téměř bez záloh, bude týden ní výpadek tolika vozů něco stát..

Pavels

Proc by to CD nemely byt schone zajistit organizacne??? Tady jde snad o to, ze to neni jejich akce a neni jediny duvod aby to CD organizovaly.

železničář v důchodu

Někdo přece jízdu toho vlaku objednává (!!!), a ten také rozhoduje v první instanci vlastně i o tom, u koho a s jakými výchozími podmínkami jízdu objedná – to tady skutečně jsou všichni taková VEMENA, že jim to nedochází, když jim to autor nenapíše úplně „po lopatě“ ???