Dopravci Infrastruktura Železnice

Dlouhá výluka končí, přímé vlaky Liberec – Drážďany se vrací. Další omezení začne v dubnu

Siemens Desiro společnosti Länderbahn v Žitavě. Foto: Jan Sůra
Siemens Desiro společnosti Länderbahn v Žitavě. Foto: Jan Sůra

Německý správce železnice DB Netz obnoví po půl roce plně provoz na nádraží v Žitavě. Pro cestující to znamená i návrat přímých vlaků z Liberce do Drážďan. Další omezení na přeshraniční trati mezi Libercem a Rybništěm ale brzy cestující opět čekají.

DB Netz dvakrát prodloužil termín opravy, původně se mělo nádraží otevřít už loni na podzim. Během pátku probíhají první zkoušky, od soboty by už vlaky měly jezdit bez omezení. Kvůli výluce musely jezdit celou dobu autobusy mezi Hrádkem nad Nisou a Žitavou, v některých týdnech i na jiných úsecích.

Během příštích týdnů čeká cestující ale další velké omezení. Správa železniční dopravní cesty chystá výluky ve Varnsdorfu, kde se připravuje rekonstrukce stanice. Přesný termín zatím není jasný, práce by ale měly začít na jaře. Podle návrhu uzavře správa železnic nádraží na necelé tři měsíce od poloviny dubna. SŽDC tvrdí, že s německou stranou výluku zkoordinovat nešlo.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ing. Lucian PAPAZIAN
Host
Ing. Lucian PAPAZIAN

A kdy bude konečně zastávka také v kdysi v předměstské části Žitavy, tedy v Pojarově? A hlavně opravené koleje i zde? Bez toho bude nový ranní spoj do Drážďan stejně v ohrožení jako celá tato trať.

Honza
Host
Honza

Konečně je to za námi. Plusem rekonstrukce Žitavy je nový ranní vlak do Drážďan s odjezdem v 5 z Liberce (přestup v Zitt.), který vyjede poprvé v pondělí.
To, že Polák do kolejí nehrábl a nehráb do kolejí je už téměř zoufalé.

Michal
Host
Michal

A úsek pres Polsko, kde vlaky kvůli havarijnímu stavu trati jezdí 10 km/h zase nic.

vs
Host
vs

pšonci majom Chonor a skutek utek

Pavel
Host
Pavel

Souhlasim s vámi

Newsletter