Die Länderbahn přebírá provoz osobních vlaků z Liberce do Děčína, hlásí plnou připravenost

První jednotka Siemens Desiro po modernizaci pro provoz v síti Trilex. Foto: Die LänderbahnPrvní jednotka Siemens Desiro po modernizaci pro provoz v síti Trilex. Foto: Die Länderbahn

Dopravce na linku nasadí jednotky Siemens Desiro od Alpha Trains.

Zpět na článek
67 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nasranej

Užijte si to. Neonacisté vyhráli.

Adam

Bude zase od Libereckých ČD fans vajíčková pomazánka na dveřích jako posledně?

Vlaky

Plnou připravenost..😀😀😃😀😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃

Ondra

To je ale hodnotný komentář.

Jarda

tady je ale modrých gum, co radi jezdí v popelnicích. Viděl jste vůbec ty krásné vláčky? Škoda že ta fotka není vic z boku, ten vlak je fakt hezkej, na druhym mistě je hranatá arriva. Doporučuju se svézt, nového dopravce vítám a společně s arrivou jim přeju hodně úspěchů a získání dalších tratí od čd.

Vlaky

ČD nemají tratě

Air Traveller

ale na rade trati provozuji osobni dopravu.

a tu od nich ziskat jde

Liquid

Nazývat někoho modrou gumou a o větu dál hodnotit vozidlo podle toho, jak vypadá, to nevymyslíš.

Ale dobře, obecně desiro dobrý (i když nemluvím jen o vzhledu), ale ty sedačky jsou prostě děs a hrůza. Kéž by někoho napadlo dosadit tam nějaký pohodlnější, pak už bych s tím jakožto cestující neměl problém.

Jarda

krásné vláčky, konečně pojedou hezké vlaky, místo těch popelnic, jen ať se jim daří, jen ať vyhážou čd, kde to jen jde, společně s arrivou a klidně i dalšími, uvítal bych i jineho dopravce na trase česka lípa – litoměřice, třeba by tam jezdilo něco takto krasného, oproti těm popelnicím tam teď, většinu toho tady má arriva a trilex 😉

Zapa

Co se vám třeba nelíbí na žralocích? Jasně, protáčela se ještě mezi nimi Rakev, ale vy děláte, jako když ČD nic moderního nemají.
A Lovosice – Lípa má také jezdit výhradně Stadler, vy popelnice. Kdyby ostatní měli nová vozidla, tak bych neceknul, ale ono tomu tak není.

Jarda

kdy jezdil žralok liberec děčín? vždycky mam smůlu na popelnici typu regionova…. Kdyby dali žraloka, tak to jsou krásné vláčky, jako má trilex 😉 už sem s nim jel, ale na jine trati. A lovosice – lípa, tak tam věčně jezdí buď žluta nebo modrá regína, na krásny stadler mam asi smůlu, a nebo nejezdí, když jsem se ptal ve vlaku, kam zmizel ten krásný německý vláček, tak mi řekli že se už zase rozbil…. Takže daleko častěji než německý stadler je tam regína….

Jarda

jinak ještě jsem do děčína zažil ten druhy modrý krabicovity vlak, ale ted si nevzpomenu jak se mu nadavalo (neni to šukafon a ni regina).

Bertik

Ještě že to nebylo krabicový víno,to by bylo Rio točo

Jan Sůra

Jezdí tam pravidelně, ale ne všechny výkony.

Bertik

Krásný německý vláček vám může koupit maminka.
Ale vážně:když jedu těmi desítky,a ty hranaté u nás přečíslováne tak si připadám spíše jako v autobusu než ve vlaku.

Bertik

Oprava:Desiry

Martin1

Dvě soupravy žralok, jedna souprava rakev. Zřejmě si pletete tratě.

Bertik

Je to tak Arriva,i Leo i landerbahn ,zvláště Arriva k nám dotáhla vyložený šrot který byl odstavený na šrotišti německých drah v přistavu Mukran.pocmarane od sprejerů.u nás se to vylepšovalo v dílnách v Šumperku..nejlépe z toho vypadají snad ty linty.pak ještě trochu Desira.

Petrof

moc nechápu co na desirech kdo vidí, nepohodlné tvrdé sedačky, věčně nefunkční klima nebo topení…

Roman 🚂

Jasně 810 má lepší sedačky, topení i klimatizaci 🤔

Liquid

Upřímně? Už jsem měl příležitost sedět pár hodin v kuse jak v 810 tak v desiru, a z 810 mě aspoň nic nebolelo. Ty sedačky jsou vážně otřesný.

Jarda

tam jezdili ty regíny, podobná popelnice jako „šukafon“ mlatí to sebou, kravál, že bych ohluchnul a v letě se tam nedá vůbec bejt. Zaplať panbůh za nový vláček nového dopravce, je i hezčí, libi se mi. Tímto spojem jsem jel do děčína, no jeli 2 spojený regíny a moc příjemnej zažitek to teda nebyl.

Vlaky

Je to ojety vláček

Jarda

ojetý, ale pořád novější a lepší, než ty muzea co jezdili u nas, údajně byl občas vidět „žralok“ což je stejne tak hezký vlak, jako bude teď.

David

Člověče, Vy opravdu přeháníte. Regionovou jsem jel do Liberce z ČL minulé pondělí a taková tragedie to nebyla, v oblocích to bylo tiché, jelo to včas (přiznám se, že to jsem se divil) a narváno taky nebylo. Zpět jsem jel 844, svezení bylo samozřejmě ještě lepší.

Bertik

Reginy sebou mlátí proto, že mají jen 2 nápravy ,čili nemají podvozky a mizerné vypružení.hlucny motor a hydr.aut.prevodovku německé výroby Voith.pokid by Regina měla podvozky,čili 4 nápravy a lepší vypružení tak by jízda byla klidnejsi.to jen pro objasnění.

jakub

Hrozný, nestačí ostuda z L4, oni ten cirkus musí dát na L2. Ještě, že nafta momentálně zlevňuje. Desiro hrozný, nepohodlný, zima tam je, v létě vedro, nedá se to vyvětrat, jak ve skleníku, táhne tam od dveří, strašný nepříjemný zvuky při zavírání dveří, personál naprosto k ničemu, banda líných troubů. Takhle se to dělá v libereckém kraji. Ať těch 10 let uteče rychle

Honza83

Nevím – občas jezdím Vogtlandbahn (fakticky jedna a tatáž společnost) z Chebu na Plauen a kvalita těch vlaků i personál je asi o deset světelných let před většinou regionálních linek ČD. Doporučuji si projet někde, kde jezdí Regionova a srovnat to s vlaky Vogtlandbahn (Landerbahn).

Apollo17

Tak z Chebu do Bad Brambach ty vlaky vede personál ČD. O 10 světelných let se určitě zvedá kvalita až od Brambachu po vystřídání personálu . 🙂

Bertik

V čem může být německý průvodci 100 krát lepší než česky?

Vlaky

Srovnávat to s Reginou…to je mimo.desira srovnávat se žralokem..to jo

Luboš Beneš

Desira jsou proti šukafonu o několik generací dál. Nesrovnatelné. Já je mám rád. Zima mi v nich nikdy nebyla.

Tokr

Dej si něco pod jazyk, ať to s tebou nešvihne..

Jan Sůra

i trolling se musí umět:) 10 let vám v léčebně jistě rychle uteče.

Jelen

Že má někdo jiný názor je trolling? Copak nežijeme ve svobodné demokracii, kde může každý svůj názor svobodně vyjádřit?

Jan Sůra

Může. Stačí mu otevřít okno a řvát to z okna. V demokracii mám právo jakéhokoliv troubu užívající soukromý majetek pro oznámení své hlouposti zablokovat. Nevidím jediný důvod, proč má hlupák dostávat prostor.

Air Traveller

ne. demokracie neplatí ve vztahu „soukromy subjekt X soukromy subjekt“. demokracie (v tomto pripade tedy svoboda slova) neznamena, ze si muzes pindat kde chces co chces, bez jakehokoli omezeni. svoboda slova znamena, ze za tve nazory te stat nebude perzekuovat.

ve vztahu dvou soukromych subjektu nic takoveho neplati – ty si sice muzes pindat (stat te za to nezavre), ale druhá strana si muze rict, jestli tam tve pindani snese, nebo nesnese.

M19

Na to jste přišel jak? Ve vztahu dvou soukromých osob zákony a Ústava neplati? Od kdy?

původní Jakub P

Kouzlo je v tom, ze ostatni take mohou svobodne vyjadrit nazory na ten jeho nazor. A taky se svobodne rozhodnout, jestli mu budou u sebe poskytovat prostor k jejich sireni.

bkv

Takže i p. Sůra může svůj názor svobodně vyjádřit. Nebo ne?

Vena

Jaká ostuda se koná na L4? To mi řekněte…

Personál Trilexu je naprosto v pohodě a proti nepohodlným uřvaným rakvím je Desiro jak z jinýho světa :)))

Jan Sůra

Neplatí tam režijka.

Winchester1873

Nástup Landerbahnu vítám, ale s tímto argumentem nepochodíte, protože zrovna českolipsko je oblast kde počet její potenciálních uživatelů klesl na minimum. Zrušili stavědla, závoráře, depa-strojvedoucí přešli k jiným dopravcům a správkaři prakticky žádní nejsou. Zbylí zaměstnanci traťovky a zabezpečováci stejnak z okolních vesnic dojíždí auty. Někdy taky umíte vypustit nesmysl.

Jan Sůra

Omlouvám se, trošku jsem doufal, že čtenář pochopí ironii.

Daniel Jablonecký

Vám bude asi nejlíp až v hrobě 😄

Jiří Kocurek

Paní Bochánková mu kdyžtak sežene ortopedický štěrk do rakve. (Terry Pratchett)

Jakub

Už jste se někdy projel řadou 801? Pach benzinu, tvrdé, profukující atd. :-)))

vlk

Pach benzínu na Hurvajzu, jo? Přestaňte čuchat ten toluen. Jó Slovenská střela, to by bylo něco jinýho 😅.

Jiří Kocurek

„hrozný, nepohodlný, zima tam je, v létě vedro, nedá se to vyvětrat, jak ve skleníku“

To znám! Skleník se přezdívá motoráku řady 810 a jinde taky přívěšáku 010 (Btax).
https://www.zelpage.cz/clanky/zachrante-skleniky

Dominic

Zrovna na L4 je Desiro asi nejvhodnější vozidlo. Je to výrazná změna oproti 814 a v posledních 2 letech provozu ČD 843. Kapacita akorát, až na turistické špičky v letní sezóně. A personál vždy skvělý.

Karl vB.

Pane Jakube,
celkové vyznění vašeho příspěvku může ostatním čtenářům této diskuse nepřímo naznačovat, kdo je, (nebo v minulosti byl), vaším pravděpodobným chlebodárcem…
Nevím proč, ale po přečtení vašeho příspěvku se mi vybavila jedna sekvence z legendární pohádky Mrazík“:
„Spát mi nechutná, jíst se mi nechce, ten, co tu byl, babušku Jagušku urazil.“

Beny

Můžu se zeptat co je lepší než Desiro a v čem?
Lint, žralok?
814😆?
Nebo snad 842,843,845 nebo 854?

král j

Toto snad nelze ani komentovat.

zub

tak proč to komentujete?

Tom

Si zabil 😅🤣🤣🤣🤣

fabec

Kde budou nové pokladny? Dneska jsem něco zaslechl v Mimoni, že by pokladna měla zůstat otevřena. V Jablonném taktéž zůstane? V ČL jsou aktuálně dvě přepážky ČD, což mi od nového GVD příjde pro jeden vlak za dvě hodiny značně předimenzované, tak obě přebere DLB, či si to rozdělí, nebo úplně jinak :)? Pak z aktuálních zbýváají ještě Děčín a Benešov, tam taktéž DLB otevře svou pokladnu?

Karlos

Na trase mají být pokladny v Jablonném, Mimoni, Č. Lípě a v Benešově.

Zapa

V Českolipském deníku píšou tohle https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/cestujici-budou-mit-smulu-ceske-drahy-v-lipe-uzavrou-pokladnu-20221208.html
Z toho ovšem vůbec neplyne, že by tam tu pokladnu měl provozovat někdo jiný, spíš jen hysterický výkřik jak jsou ČD špatné, když to ruší. Ale ono je to celkem logické.

Jan Sůra

Pokladnu přebírá Die Länderbahn včetně personálu.

Platamon

Měl jsme dojem, že pokladnu sice aktuálně provozovaly ČD, ale na objednávku LB, takže asi jde jen o formalitu převzetí zaměstnaců. Zrovna LB na oproti AR celkem dobrou pověst při přebírání lidí.

Karlos

Informace je z webu dopravce…

Zapa

Ale jo, já to beru, jen mě prostě zarazilo vyznění článku. Evidentně si s tím někdo dal „hodně práce“ zjišťovat podrobnosti.

Liquid

Nic proti DLB a jízdním vlastnostem desira, ale z hlediska cestujícího je to za mě skoro nejhorší možná volba. Snad u ničeho jiného jsem u nás nezažil tak nepohodlné a tvrdé sedačky.

Jakub

Měkké sedačky jsou příliš pohodlné, že si cestující vystoupí hodně z těžka, jak má málo prokrvené nohy.

Jackub

Tak hodně šťastných kilometrů a spokojených cestujících přeji!

Bohuslav

Jsem rád a tčším se.Stávající linka z Mladé Boleslavi do Rumburka je vynikající. Moderní klimatizovaná souprava je především v létě příjemná a cestování je perfektní.

Jarda

zaleží jaky jede dopravce, u arrivy jsem jezdil do poděbrad a někdy tam klima šla a jelo se parádně, ale někdy jim to taky nešlo.