LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

DHL začalo na nákladní linku do Ostravy posílat Boeing 767, z kterého Condor vymontoval sedačky

Boeing 767-300 společnosti Condor v Ostravě. Foto: Radim Koblížka / LKMT SpottersBoeing 767-300 společnosti Condor v Ostravě. Foto: Radim Koblížka / LKMT Spotters

Spolupráce DHL a Condoru běží od února, dopravce na ni vyčlenil čtyři letadla.

Letecké fanoušky v Ostravě čeká až do konce května netradiční podívaná. Na pravidelnou nákladní linku společnosti DHL Express dnes poprvé zavítal Boieng 767-300 společnosti Condor.

Ostrava se tak stala další destinací, kam DHL ze své základny pošle větší letadlo ve verzi PTC (passenger to cargo). Jde o osobní letadlo, z jehož paluby jsou dočasně vymontovány všechny sedačky, k přepravě ještě slouží běžný nákladní prostor. Letadlo přilétá do Ostravy kolem šesté ráno a odlétá ve 21:10.

Condor se s DHL dohodl letos v únoru na půjčení celkem čtyř ze svých šestnácti letadel 767-300. „Partnerství ukazuje, že společnost Condor se dokáže pružně přizpůsobit mimořádným situacím a ve spolupráci s DHL být důležitou součástí mezinárodního dodavatelského řetězce,“ řekl v únoru Christian Schmitt, obchodní ředitel Condoru. Condor se zabývá hlavně lety do přímořských destinací, podobně jako většina dopravců je silně zasažen propadem poptávky kvůli pandemii koronaviru.

Do Ostravy dosud létali na nákladní lince DHL Express různí dopravci s Boeingy 737-400F. Jde například o West Atlantic, Blue Bird Cargo nebo Cargologic Air. „Jedná se o záskok do konce května,“ potvrdil obchodní ředitel Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský.

Letiště Ostrava zažilo za poslední rok velký boom nákladní dopravy, který znamená návštěvu letadel různých společností i nepříliš běžných typů letadel. Letos například vzbudil velkou pozornost přílet Iljušinu Il-62.

Tagy Condor Letiště Ostrava nákladní letecká doprava OSR seznam
31 komentářů