Děti Země prohrály další spor o výstavbu D1 u Přerova

Stavba D1 u Přerova. Foto: ŘSDStavba D1 u Přerova. Foto: ŘSD

Stavba běží podle harmonogramu, hotovo bude za dva roky.

51 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Antonín

Přesto, že tyto „aktivisty“ nemám rád, v něčem jim musím dát za pravdu. Vina za zpoždění stavby byla většinou na straně státu a jejich neschopnosti! Děti Země ve většina případů upozorňovaly na chyby ze strany zadavatele (stát, ŘSD). A pokud tedy jsou nějaké předpisy, měly by se dodržovat.

Vojtech

Super, takže až bude za 10-20 let třetina Moravy bez vody, tak si tu D1 užijte. Dálnice vede přes její prameny a byl “obrovský” problém ji posunout kus vedle. Ze měli “ekoteroristi” s D8 pravdu už se taky ví, tak jen mi řeknete, kde tu vodu budete za 20 let brát… Jo z dálnice. A vlastně ještě jim zbyla Bečva, opravena kyanidem. Ze je Bečva čistá? To jsou stejně kecy, jako radioaktivita u Cernobilu, to je na tisíce let zplundrovano, těch 30 km břehu a podloží nikdo nevybagrovala neodvedl Přitom stačilo aby jela dálnice rovnou na Ipnik a když už… Číst vice »

Luboš Beneš

A ta dálnice ty prameny přeruší jak? Nestrašte občany a nevyvolávejte paniku. Jo a už staří Římané znali vodovod.

Antonín

Máte to nějak vědecky ověřeno? Tak ještě mohla vést dálnice přes Chřiby, to by bylo teprve panečku…

Petr C.

,,Volejte sláva tři dny se radujte!“ Sultán Solimán

Tak snad se dožijeme toho, že D1 bude kompletní a nebude nutno dále využívat a zbytečně přetěžovat tu nehyhovující tragédii mezi Vyškovem a Olomoucí, která se administrativním nedopatřením zove D46 ač nemá dálniční parametry.

Radek

Přijde mi hrozně zajímavé, jak se společenská morálka v čase vyvíjí a mnohdy i radikálně mění. Zdánlivě přirozené věci se o pár desítek let mohou zdát těžko představitelné. Trest smrti, volební právo (a později i volební právo pro ženy), protižidovské nálady. Dneska tyhle ekologické aktivisty vnímáme jako škůdce, ale kdo ví. Třeba za pár desítek let na ně budeme vzpomínat jako na hrdiny, kteří uchránili aspoň něco málo naší chamtivosti. Koneckonců Katapulti o tom zpívali už před dvaceti lety.

Ruby

Můžu vzpomínat a obdivovat Greenpeace, když bránili a vybojovali zákaz lovu velryb. Můžu obdivovat strážce rezervací, kteří bojují proti pytlakum. Ale určitě nikdo nebude vzpomínat na tuhle partu podivných lidi, jako jsou děti země, poslední generace atd. Když v Přerově dýmila chemicka, ke komínů privázanyho jsem neviděl ani jednoho.

Radek

Může být, já to teď nemyslím nijak konkrétně na Děti země. Spíš na ty ekologické aktivisty obecně, mám pocit, že jsou často líčeni jako největší nepřátelé státu a pokroku a blahobytu a štěstí normálních lidí a kdo ví čeho ještě. Tak jsem zvědav, jak to prostě budeme vnímat z odstupem. Já jsem žil nějaký čas v Jižní Koreji, která je kompletně zastavěná a urbanizovaná. Ze spleti dálnic a měst vykukují jen malinké národní parky hor. Když to člověk vidí, tak si řekne jasně, tohle jim dovolilo ten úžasný ekonomický progres, ale za jakou cenu? Chci jen říct, že věci co… Číst vice »

Ruby

Někteří se tady odvolavaji na systém a demokracii. Co je prosím demokratického na řádění pár potizistu, kteří drží v šachu kvůli žábam a čolkům 50 tisíc lidí? Chcete mít obchody otevřené denně? Tak to zásobování musí někudy jezdit. Pokud za MHD a vlak zaplatím víc, než za benzín, tak budu do práce jezdit autem. Proč nepodavaji žaloby na ty, kteří to špatně navrhli? Kdyz normalni obcan zpusobi skodu, je volan k odpovednosti. Cesky projektant je nedoknutelny? Tenhle cirkus děti země není o ekologii.

Jan

To Mirkovi nevadí, on pracuje systematicky…

Johnyka

Dal bych jim to k náhradě. Ty soudy stojí plno peněz.

Pavel Nocar

Škoda že za každý prohraný spor nemusí nic platit. Dal bych jim alespoň 200 000 kč výlohy za každý spor.

Frantík

Tak u nějaké myslím kasační stížnosti už musí platit kauci…

Joker

Radost. To je to slovo………..

Jaroslava Skrččená

Konečně, škoda že to nebylo dřív.

J.Š.Hájek

Je načase na podobné spolky a jedince začít shánět nějaké kompro, protože když demokracie tak pro všechny. A nejsem si jist jestli pro uvedená hnutí je nejpřesnější slovíčko ekofanatismus nebo ekofašismus…

Radek

Shánět kompro? A lidi to lajkují? Aniž bych se chtěl jakkoli zastávat Dětí ze mě tak co to jako má bejt? Snad žijeme v právním státě ne? Nebo to má být nějaký humor a la bývalý pan premiér?

Ivo

Kompro třeba může být, zda se ti žalobci ve svém civilním životě opravdu chovají ekologicky. Možná bychom se divili… Obecně ale máte pravdu…

Radek

I kdyby, to co popisujete se v civilizované společnosti nazývá argumentace ad hominum a je považována za argumentační faul. Každopádně už ten slovník. Prostě fakt nechápu, jak tohle někomu může přijít „v pohodě“.

Kuba

Když už. tak „ad hominem“. Nicméně tímto se nazývá argumentace, kdy používáte argumenty zcela nesouvisející s tématem diskuze, snažíce se znedůvěryhodnit a ostrakizovat oponenta. Typický příklad je současné doby novinářské klišé „pravicový extremista“ .

Radek

Máte pravdu, děkuji za opravu. Jde o to, že namísto abyste rozporoval CO ten člověk říká, rozporujete KDO to říká. Což je přesně to, co píše pán nade mnou. Bezfaulu.net „Mluvčí vynechá argumentaci a zaútočí místo toho na svého oponenta. Může jít například o útok na jeho postoje, charakter nebo vlastnosti. Ve všech případech je tento útok irelevantní. Mluvčí si může od diskreditace oponenta slibovat právě i diskreditaci jeho argumentu.“ Wiki: „Argumentum ad hominem (lat. „argument k člověku“) je argument, kterým se diskutující snaží vyvrátit oponentovo tvrzení poukazováním na jeho názory či jednání, případně i na jeho skutečné či domnělé… Číst vice »

Frantík

Neplatný jakože v logice. Ale dává smysl třeba nezávazně si tím ověřit motivaci daného člověka. Podobně argument autoritou.

standa

Jdu koupit šáňo…. je jedno že je středa.

Vojtech

Neboj brzy si nebudeš mít koupit kde vodu (nebude)

Ares

Hurá. Už jen jak slyším děti země..

Martin H.

Děti Země a jim podobné organizace dokázaly totálně zvukgarizovat slovo ekologie. Ano ochrana přírody a životního prostředí je velmi důležitá, nicméně těmhle exotům a záškodníkům jde pravděpodobně úplně o něco jiného, jen těžko říct o co vlastně. A ví jen bůh jestli to ví aspoň oni sami.

Black

No, tak oni zvulgarizovali už dávno i sousloví „nezisková organizace“. Když ho slyším, tak si vždy musím odplivnout. Ale mezi námi děvčaty: Oni si dovolují přesně tolik, co jim naši politici schválili a dovolili ve svých zákonech. Takže politici – to oni jsou hlavními viníky blokování a prodlužování staveb, samozřejmě za cenu astronomických vícenákladů.

Jiný Petr

Souhlas – hrají podle pravidel, co tu máme. A hřiště vykolíkovali politici. Vyměňme politiky, nikoli lid.

Otto

Jenze ty politiky si volime my, nespadli sem z nebe a zaplatpanbuh nam je uz sem nedosazuje ani zadny gubernator…

DavidS

Zas nemusíme jít až na hranu s heslem, co není zakázáno, je povoleno. Za mě je tudíž smutné, že je to možné (špatně nastavené zákony ohledně stavebního řízení), ale ještě smutnější, že toho někdo zneužívá. Tím spíše, že se ohrazuje ekologií a dělá tak rozumným organizacím medvědí službu.

Jaaa

A jak chcete někomu zakazovat, aby se bránil zákonným způsobem?

DavidS

Nijak, ani mu v tom bránit nemůžu. Ale to neznamená, že je to správně. Ne vše, co neporušuje zákony, je správné.

Fresh Z

Děti Země se nebrání. Atakují zejména rozvoj dopravní infrastruktury a jaderné energetiky. Dle jejich pastorálních ideálů (prý ne iluzí) v tom spočívá ochrana přírody a životního prostředí člověka. A kdo to vidí jinak, toho zažalujem. Dříve se říkalo: S tím rázně skoncujeme!

Frantík

Těžko, spíš jde o to že zákony se musí vymýšlet nové kvůli různým kličkám – naštěstí už se uznalo, že právo nemůže pokrýt všem.

Pavel N

Vždyť tady jde o peníze. Vydírat stát neustálým vytvářením problémů tam kde nejsou u mne vzbuzuje podezření, že čekají na peníze, když nebudou dělat problémy.

Pokuta kolik?

Kolik budou platit za náklady miliardu, sto miliard?

Jiný Petr

Zase tyhle výkřiky. Postupovali v rámci zákonů – a státní správa a soudy nějak rozhodly.
Nespáchali žádný trestný čin – za co by měli platit.

Jednou ti máme jakousi verzi demokracie, nějaké zákony a nějaké procesy ve státní správě. Tak se s tím smiřte.

Nebo holt postřílejte všechny co v r. 89 „zvonili klíči“ (včetně mne) a chtěli změnu a zaveďme sem opět socialismus (Čina, KLDR apod. nám budiž vzorem).
Zdržení se mi taky nelíbí – ale máme tu systém – viz odstavec 2

Otto

To vubec neni o socialismu, ale o tom, ze jdeme ode zdi ke zdi. Bud tvrda diktatura, nebo temer anarchie, kdy do stavby u trutnova keca spolek ze sumperka. V zapadnich demokraciich, kterymi se tak zakliname, neni vubec bezne, aby se temito vecmi zabyvaly urady a soudy v mnohastupnovem odvolavani a jeste v nekolika kolech. To mate jeste donedavna: EIA, uzemko, SP. Do toho MZP, stavebni urady v poverenych obcich, krajsky urad, MD, krajsky soud, NSS a US… to je tak extremni byrokracie, ze by se z toho i Nemci orosili. A nakonec Vam to shodi na nejake formalitce, ktera… Číst vice »

Jiný Petr

Ok, změňme (demokraticky) pravidla hry. Ale chtít po někom platit miliardy (nebo jak tu někdo píše „.Za Husáka by šel do lochu pro sabotáž.“ ) – když hraje dle pravidel a na hřišti, které tu stanovil někdo jiný je přece nesmysl.
„Pravidla hry“ jim stávající postup umožňují. Dalším bodem, že se s tím státní správa a soudy nedokáží přiměřeně rychle a efektivně vypořádat.

A upřímně – když já žádal o stavební povolení na RD, tak mne úřady tolikrát vytočily, že, kdybych neměl děti, tak se ze mne taky stal radikál.
Např. po požadavku na statický posunek na plot z drátěnky

Jiný Petr

*posudek

ondra

trochu z jiného soudku-ten socialismus se sem vrátil se vším všudy-dotace,dávky,granty,já no to mám nárok“.kapitalizace zisků,socializace ztrát…je to otřesné v čem žijeme,neexistuje v současnosti politická strana pro mě voliotelná/to znamená protiruská a zároven,která netleská výše mnou uvedenému/

gwann

Jen kdyby ty Patrikovy nesmysly sly likvidovat rychleji…

none

Do tohohle můžou kecat jen místní. Zde Děti z Přerova 🙂

Black

Opravdu? Takže pouze Děti z Přerova budou po tomto úseku jezdit?

Erich

Toho člověka který děla problémy pošlete do Kroměříže na psychynu se léčit.D1 už mohla byt dávno hotová,a Přerovu by se ulehčilo.Za Husáka by šel do lochu pro sabotáž.Opravdu jsou ve spolku Děti Země vsichní slabomyslní?

Jiný Petr

Zase další co volá po socialismu. Já si část života v něm prožil a fakt už nechci (byť se tam obloukem zase vracíme). Raději demokracii s jejími mnoha chybami

mgr.pavel

On není blázen, on je lump.

Pavel

Podle rozsudku to byl opět pan Josef Dvořák z Tetčic.

PvvS

Jen tak dál a houšť …

BND30

Toho dne bylo v Brně na Cejlu další velké mrzení. Jaké štěstí, že žabincový sekt se nekazí, protože i bakterie mají svoji hrdost a na všechno nevlezou. Snad tedy možná za pár let….