Děti Země opět zkouší napadnout stavbu posledního úseku D1 u soudu, práce na dálnici už začaly

Nedokončená D1 u Přerova. Pramen: MDČRNedokončená D1 u Přerova. Pramen: MDČR

Stavba již před necelým měsícem začala, zatím běží příprava území.

73 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sova

Hlavně ať se staví. Jestli se chce někdo soudit, budiž, jenom doufám, že následně při prohře uhradí všechny výlohy…

Karel

Děti země tvrdí že myslí na ekologii ale pokud vím ve většině případů jde o honění si ega . Ať mi třeba vysvětlí co má třeba společného s ekologií bojovat proti obchvatům města kdy jako každý jiný řidič vím že když pojedu třeba o pár kilometrů víc ale plynulou jízdou spálím o hodně míň paliva a tím i míň zatížím ovzduší , než když pojedu krok sun krok přes město sice míň kilometrů , ale s mnohonásobně větší spotřebou .

Pan Král

Ještě k tomu s výfukem pod okny

marek hudec

spolek zoufalců známý pod názvem Děti Země by neměl být brán v potaz….hanba jim a jejich sobeckému programu

Mirda

Jsem primárně proti násilí, ale pan Patrik z Děti země by si zasloužil………….!
Blokuje nejen tuto stavbu, ale i D49, stále. Vypadá to jako by byl někým placený za to, aby se Zlínský kraj nenapojil dálničně na Slovensko. Jinak si nejde vysvětlit tyto hloupé, neopodstatněné výpady u soudu k uvedeným stavbám. Jeden výmysl (ano výmysl, protože doposud jim ani v jednom případě soud nedal za pravdu) stíhá druhý. Na Zlínsku a v jeho okolí by se pan Patrik neměl ukazovat.

Mitecz

Sice preferuji přírodu, ALE díky těch pár lidí co blokují tuto stavby, patří do báně. Nejen že trpí Přerov, ale i ostatní města a obce v okolí 50 km. Dálnice se staví kvůli tomu aby zbytečně netrpěla příroda a lidi. Díky tomu teď jede veškerá doprava z 1 třetiny přes Přerov, zbytek jede po D46 která je přetížená a ta na to nebyla stavěná. Až se to postaví i s D55, tak se celé oblasti uleví.

Vojtech

Tak snad se to stoupne. Posunout o 1500 m je problém. Poškodit prameny pitné vody pro celou Moravu nikomu nevadí . Tak až bídou chodit miliony lidi do obchodu pro vodu s hlášením, ze není, z půlky Moravy bude polopoust ( pardon, to ke už dnes) , tak jim napište ceduli, chtěli jste dálnici, ne vodu. (otrava Bečvy kyanidem je na 100 let minimálně )

Daniel

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na zdroje těchto informací. Pokud bylo potřeba x povolení, x soudů dalo ŘSD za pravdu, byla vydaná EIA, nevím, proč by stavba zrovna 10km byla taková katastrofa, jak píšete. Právě naopak. Rozjíždění, brždění atd. je problém (zvýšené emise, hluk, atd.) – stačí se podívat na vlastní auto a spotřeba konstantní jízdou, nebo jízdou ve městě. Pokud se dobře podívám na mapu, nevidím prameny, ale řeku Bečvu a tu nikdo nebude zahrazovat, ale povede nad ní most. Dále vede dálnice přes průmyslovou zonu (tam určitě nějaká sanace pomůže). Děkuji

Martin Verner

To si pletete s pískovnou u Bzence.

Michael

Nemají šanci. Jedem, stavíme…

Jiří Šrámek

Obecně není chyba v tom, že mnozí mohou být účastníky a ovlivňovateli rozhodovacích procesů. To, samo o sobě, považuji za správné. Co je ale sakra špatně, je to, že lze donekonečna napadat každý postupný krok v řetězci, vedoucím k postavení … třeba silnice. Správně bych to viděl tak, že lze podat jakékoli smysluplné námitky jen jednou. Budou nějak vypořádány a šmitec. Tečka. Hotovo. Je blbost podávat stále stejná odvolání, dovolání, či já nevím co ještě.

bkv

> Je blbost podávat stále stejná odvolání, dovolání, či já nevím co ještě.
To musíte vysvětlit především organizaci Děti Země
https://zdopravy.cz/soud-deti-zeme-a-voda-z-tetcic-podavaji-ucelove-namitky-konstatoval-ve-sporu-o-d1-u-prerova-99400/

Otansiho

Ovlivnit něco v neprospěch naprosté většiny a neústále vstupovat do řízení by mělo být bráno jako “bránit v rozvoji dané lokality”. A také by měl být brán zřetel koho se to přímo týká. Pepa si podá stížnost na stavbu D1 a přitom je z Aše. A není možné, aby jeden zmetek z Cejlu bránil v tolika stavbách a blokoval rozvoj státu! Kde to jsme?

Hafan

Kolik zcela zbytečných nehod a zranění s následky i na ekonomiku kvůli absenci posledního úseku D1 v Přerově se stalo?
Jen pro přehled mapa nehod s těžkým zraněním a smrtelným úrazem. Plechařiny a lehkých zranění je Přerov plný.
https://nehody.cdv.cz/statistics.php?h=t3h

Dalnice

Kdysi se Patrika ptali, proc to dela. Odpovedel, ze proto, ze muze. Pomatenci existuji v kazde době a v kazde spolecnosti. Klic je v kvalitni legislative a rychlem a transparentnim rozhodovani soudu. Cili v necem, co tady nemame. Pokud „pravnicky ucnak“ produkuje experty, kteří ani nedokazi sesmolit ustavu tak, aby bylo zrejme co prezident muze a nemůže, tezko ocekavat, ze se jako spolecnost dokážeme bránit Patrikovi.

VJY

JoJo. Současný stavební zákon vnesl do stavebního řízení naprosto bezbřehou anarchii. To se pak kdejakému anarchistovi či úchylovi podávají rozklady, když může a nic to nestojí.

kodl

Ten clovek je proste psychicky nemocny, nic mene, nic vice..
Preju dostavbe D1 u Prerove, at i tuto zalobu precka bez uhony a postavi se co nejrychleji do zdarneho konce!

Martin Peterka

Miroslav Patrik je psychicky nemocný člověk. To není myšleno jako urážka, jsem opravdu přesvědčen, že ten člověk má nějakou poruchu. Psychicky zdravý jedinec zkrátka nehledá potěšení v tom, že může škodit desetitisícům lidí. Jediné řešení je tady změna legislativy, aby se takto vyšinutí jedinci nemohli realizovat na úkor velké části společnosti.

VJY

Patrik nemusí být nemocný. Jeho příběh je dlouhý. Byl totiž na ministerstvu dopravy (90´léta???). A tam předložil koncepci dokončení výstavby základní infrastruktury. Spočívala v tom, že se nic nového stavět nebude. A tak ho vyhodili. A od té doby se mstí a hojí si mindráky. Prostě nepochopený zhrzený spasitel.

mimochodem

Nu… nekde maji dopravni koncepci, na jejimz zaklade se urodi fungujici sit infrastruktury, kdezto u nas mame antikoncepci a sit se tak neurodila. 🙁

Jan Sova

Neumím diagnostikovat psychické poruchy přes papír nebo obrazovku, ale můžu si je dávat tipy. Můj tip je že je to nihilista, který prostě škodí kde mu systém dovolí a nějakým způsobem ho to uspokojuje zrovna v silniční dopravě.

Vojtech

Jenže tato stavba nás ekologicky zničí. Proto plna podpora

Zbyněk

která stavba prosím nezasáhne do životního prostředí? Předpokládám, že někde bydlíte. Nezasáhla náhodou stavba vašeho domu např. do spodních vod? Nezmizela kvůli tomu nějaká rostlinka v dané lokalitě?

Joe

Dle jeho působení zde nejspíš bydlí v jeskyni, ohlodává kořínky a pije jen ranní rosu.

Baron

Smrt Patrikovi !!!

Vojtech

Eman na hradě konci za 2 mesice…. Taky nadával na D8 ekologum, a pak nám to spadlo. A ještě to stalo republiku 23mld Kč, na které nám Brusel odmítl dat jakoukoliv platbu. Poslechnout ekology, je to o 5 let dřív, bez problému a s cashbackem 15 mld od EU. Tož včiL mudruj

Luděk

No u té D8 tuším, že našli nějakého geologa, který tvrdil, že ta trasa bez dlouhého tunelu je OK, což jim vycházelo levněji. Nakonec se ukázalo, že nikoli a tunel pod Středohořím by byl vhodnější a možná i ve finále levnější.
Bohužel tu neexistuje žádná hmotná zodpovědnost, těch, kdo o tomto rozhodují, natož, aby politici byli plně zodpovědni za svá rozhodnutí a veškeré chyby platili ze své kapsy, tak jako běžně zaměstnanci v soukromém sektoru platí.
Což ovšem nic nemění na tom, že Patrik není normální a děti do země!

Franta

Na D8 sháněli posudky tak dlouho, dokud nesehnal ten správný. Bohužel ho příroda nečetla.

Joker

Nikdo neuškodil pravé ekologii tolik co Patrik a Děti země.

VJY

Ano. Jsou místa, kde tato partička dokázala změnit chápání lidí. A když tam někdo řekne, že je ekolog, tak se na něj koukaj jako na seriového vraha.

Vojtech

Eman na hradě konci za 2 mesice…. Taky nadával na D8 ekologum, a pak nám to spadlo. A ještě to stalo republiku 23mld Kč, na které nám Brusel odmítl dat jakoukoliv platbu. Poslechnout ekology, je to o 5 let dřív, bez problému a s cashbackem 15 mld od EU. Tož včiL mudruj

Joker

Děti země, ale nejsou ekologové. Jsou to ničemné kreatury, kteří si na ekologii pouze hrají. Pravým ekologům jen uškodili.

P.S.: Na Zemana tady nikdo není zvědavý, tak nevím, proč ho vytahujete. Asi cévní mozková nebo málo cukru….jinak si to vysvětlit nedokážu.

Hajnej

Stoupenci Miroslava Patrika se ohánějí jakýmisi jeho zásluhami z 80. let, potíž je ale v tom, že s tak dlouhým odstupem času už není moc zřejmé, za co tehdy vlastně bojoval – zda za dobrou věc (za přírodu) nebo spíš proti režimu (a příroda posloužila jako vhodná záminka). Soudě podle jeho chování v poslední době to vypadá spíš na to druhé…

Uvědomělý občan

Děti Země = Ekoteroristická organizace!
Patrika na pár měsíců zavřít do báně jako prevence před dalšími blbci v řadě!

jva

Ne do báně, k průtahu Přerovem bez možnosti zavřít okna.

Armin Schwarz

Ideální by bylo aby Děti Země v případě neúspěchu zaplatili veškeré škody které svým jednáním způsobili. A byl by pokoj.

Pavel

Plus náklady o kolik se stavba prodražila z důvodu zpoždění

Aliděda

Děti z tebe.

Moravan

Přál bych těmto lidem bydlet v centru Přerova…

Eduard

Doufám, že to nedopadne jako u Hulína. Snad soud rozhodne správně a rychle.

Tom

Už aby nekdo napadnul toho hňupa, myslím taky u soudu, aby vedel, že je hňup. Vime koho myslím….

panda

U soudu to rozhodně nepůjde. Ty jsou dneska tak nezávislý, že kdejaký lump a darebák je víc chráněný než v Indii posvátná kráva.

noerf

Bohužel většina tzv. ekologických organizací, zejména ty největší chtějí jen omezovat lidský život, nezávisle na přírodě a životní prostředí. Navíc k tomu často používají i praktiky podobné vydíraní. A počítají s tím, že většina radši zaplatí nebo odvede část zisku, aby měli klid a mohli fungovat. Ono je zde problém, že omezením účasti ve stavebním řízení mimo dotčené účastníky (stavebník, sousedi, orgány obecní a státní správy) se do stavebního řízení může přihlásit prakticky kdokoliv a blokovat jej. Jediným řešením by byla možnost vyloučení těchto organizací z řízení. A umět to obhájit před soudem, s čím je nutné počítat již při… Číst vice »

Eduard

Co tak změnit zákony? Aby něco takového nebylo možné. Pak by si Patrik a jemu podobní ani nesktrtli.

Pedro72

Tohle zobecňování opravdu není na místě, jen dokazujete svůj malý rozhled. BTW, pokud máte důkaz o vydírání a neřešíte to, pak kryjete trestnou činnost. Ale spíš si myslím, že si jenom vymýšlíte kraviny.
A když už mi tu začnete spílat, tak ještě přiložím pod kotel: já jsem vícekrát podpořil konkrétní „enviro“ projekty sdružení jako Arnika, Hnutí Duha, Greenpeace, Nesehnutí. Dobrovolně a rád 😉

Vojta

Já bych tebe i Patrika také rád podpořil jednu levačkou a dvě pravačkou a rád. 🖕

Pedro72

Chlapče chlapče, jak se u nás říká, nevidíš si do huby.

noerf

U jedné spalovny si Greenpeace řekli o padesát procent zisku a oznámili, že jinak se spalovna nezkolauduje. Naštěstí se investor připravil díky odborníkům a všechny argumenty zástupců Greenpeace u kolaudačního řízení pomoci nic vyvrátil.

Vojtech

Eman na hradě konci za 2 mesice…. Taky nadával na D8 ekologum, a pak nám to spadlo. A ještě to stalo republiku 23mld Kč, na které nám Brusel odmítl dat jakoukoliv platbu. Poslechnout ekology, je to o 5 let dřív, bez problému a s cashbackem 15 mld od EU. Tož včiL mudruj

Jarda

Doufám že to soudy zamítnou a potvrdí povolení aby mohla stavba pokračovat.

Vojtech

Eman na hradě konci za 2 mesice…. Taky nadával na D8 ekologum, a pak nám to spadlo. A ještě to stalo republiku 23mld Kč, na které nám Brusel odmítl dat jakoukoliv platbu. Poslechnout ekology, je to o 5 let dřív, bez problému a s cashbackem 15 mld od EU. Tož včiL mudruj

Karel

Je vidět, že ani jeden parchant ze zparchantělýho kroužku děti země nebydlí v Přerově.

Vladimír

Jsem na jednu stranu rád, že jdme jsme skutečně demokratická společnost a pan Patrik, jeho kolegové i ten děda z Tetčic, ještě nedošli fyzické újmy.
Na druhou stranu, zákony by měly být přepacovány, aby podobná hovada nemohla zdržovat důležité stavby po desetiletí.

Joker

Palec hore. V USA by se našel někdo, kdo by si tyto ničemy nedával.

Honza

Já se jen divím, že u pana Patrika ještě nezazvonil někdo, kdo by mu někde v tichosti a beze svědků „poděkoval“ za zmařené a zpožděné projekty.

Tom

Neboj….

Jan

Lidé typu Miroslava Patrika mají lví podíl na vzestupu totalitárních tendencí u české veřejnosti. Oni si s demokracií jenom vytírají p….

Tom

Jako v Nemecku v roce 1928… A vime jak to dopadlo.

Bobek

Vím, že je to častý vzorec fungování, ale v tomto případě by si věta „Děti Země se v žalobě domáhají zrušení stavebního povolení, které ministerstvo dopravy vydalo v prosinci a umožnilo zahájení dlouho odkládané žaloby“ zasloužila ještě nějakou péči. 🙂

Codycheck

Děti země už musejí být v důchodu nebo né 🙂 🙂

panda

U některých dětí zamrzne puberta. Možná až do důchodu…

Standa

Už jsou trapný…

Granja

Napsal bych sem svůj názor co si o těch „lidech“ myslím, ale užil bych velmi neslušných slov, což se k mé osobnosti nehodí a navíc bych tím riskoval ban.

jerry

Já to napíšu za vás. Děti Země jsou normální vyděračská organizace. O přírodu jim ani náhodou nejde. To vím z vlastní zkušenosti s nimi.

Pavel

Netuší někdo, jak vysoké u takových sporů bývají náklady soudních řízení, jakou zálohu musí spolky skládat a hlavně, kde na to berou?

Herold

Naklady jsou prakticky nulové. Soudní poplatek v radu tisícovek a ani v případě prohry DZ náklady protistrany neplatí, protože žalují orgány veřejné moci, které v takových případech nemají na náhradu nákladů řízení nárok.

Jan Sova

Ty spolky jsou kofinancovány z daňových přídělů (grantů MŽP apod.), co si vydělají bokem na výpalném, je běžnému člověku skryto. Pokud nepodnikají žádné akce v terénu a jenom sedí u administrativy, tak mají vcelku úsporný režim a lze to provádět v bačkorách z domova.

EC104

Nechápu, že na takové exoty není v dnešní době bič??

Luboš Beneš

Bič je, ale chybí ruka….

Herold

Šlo by to s tím bičem nějak víc rozvést?

Jan Sova

Kladivo už tu bylo na čarodějnice a taky je všechny nevybilo.