Děti Země a spol. neuspěly s dalším odvoláním proti stavbě D1 u Přerova

Stavba D1 u Přerova, stav v druhé polovině února 2023. Foto: ŘSDStavba D1 u Přerova, stav v druhé polovině února 2023. Foto: ŘSD

V jednom případě došlo k zamítnutí odvolání, ve druhém k drobným změnám ve stavebním povolení.

39 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

Konečně někdo nachází odvahu posílat ty profesionální prudiče do kelu!

Paolo

Tak a ted co nejvice zrychlit stavbu, aby kdyz se rozhodne to uz bylo v uzivani… Konecne dobre zpravy DZ a d VT prohravaji..

Granja

Jen houšť a větší kapky! Konečně jim ta nadutost splaskne.

Luděk

Lepší zprávu už jsem dlouho nečetl .Patrik a jeho pohůnci ať táhnou do hájení ničemu neprospěli ,ekologií jen zakrývaji svoje zištné zájmy.hnal bych je k soudu o náhradu všech výdajů,skluzů atd..

Marek

Další dobrá zpráva, mám radost. Už aby ta dálnice okolo Přerova byla hotová, cesta na Severní Moravu se výrazně zjednoduší a zkrátí.

Petr

Jako s tou blechou ve sklenici. Zakryjete ji, blecha si párkrát o víko nabije tak, že jí to bude bolet a postupně si zvykne skákat jen po víčko, aby se nepraštila. Hlavně to víčko nesmíte sejmout jinak to zase za čas zkusí. Takže vydržet, zamítat a ať Grinch platí. Ono je to přestane bavit, jako tu blechu.

Dalnice

To, že jsou aktivity těchhle vys*rků šikanozní víme asi všichni. Ale pozitivní je, že stát a justice, což jsou taky jenom lidi, bude mít (samozřejmě v rámci právních mantinelů) větší a větší tendenci je zrychleně posílat do pr*ele, protože nikdo soudnej už dneska nevěří, že by jim šlo o přírodu nebo obecné dobro. Jen se obávám aby ti pomatenci nezačali kňučet u Evropského soudu pro lidská práva, OSN a mezigalaktické rady s tím, že je v ČR nikdo nebere vážně. Snad na to nemají kapacitu nebo prostředky.

Jiří Kocurek

Jestlipak na tu mezigalaktickou radu pojedou na kole, nebo snad poletí nějakou bezemisní raketou? Ač by byl inerciální raketový pohon naprosto skvělý… tak se omezuje na SciFi.

Joker

Zelená lůza, která si na ekology jen hraje opět dostala za vyučenou. Jen tak dál.
Ať žije Přerov!

Standa

já bych chtěl vidět ten rudý výraz ve tváři toho z..da 😡😡😡 kam se na to hrabou tito smajlíci…

Jan z Rokycan

Jen ať ta žaloba na hlavní trasu u soudu pěkně leží. Alespoň jednou snad bude rychlost českých soudů výhodou a žaloba by mohla přijít na přetřes třeba koncem roku 2026. 🙂

Jouza

Patrik a jeho parta ekoteroristů by měla zaplatit veškeré výlohy, které byly v souvislosti s jejich terorizováním vynaloženy. Parta hrstky netáhel tady terorizuje desítky tisíc, ne-li stovky tisíc lídí po celé republice. Vyhradil bych jim jedno místečko, pěkně v centru nejvyšší koncetrace dopravy, aby si užili „čistého vzduchu“ a přešla je chuť na jejich bejkárny. Už jen z fotky Patrika je vidět, co je to za dezoláta. Bohužel, nezaměstnaná vyžírka se potřebuje jen zviditelnit. Nahnal bych ho někam do lomu makat, aby neměl čas vymýšlet hovadiny a škodit všem ostatním. Je jen dobře, že jim to zamítli.

JirkaM

Střed Přerova?

Gwann

myslíte někde kolem nádraží?

JirkaM

Třeba, nebo kdekoli je vyšší koncentrace kolon.

VJY

Stačí bydlet na Spořilově. Doporučuji ul. na Chodovcí, Senohrabská.

V. P.

Zajímalo by mě, odkud mají peníze na to, aby do všeho neustále házeli vidle. Doufám, že ne od státu na nějakou neziskovku, za co se asi ekoteroristé schovávají.

bkv

Na to abys v odvolání omýlal pořád jedno a to samé, i když se to podstaty rozhodnutí netýká (neplatnost EIA, zastaralost rozptylové studie apod.), moc peněz nepotřebuješ. Stačí ti editor co umí funkci ctrl+c a ctrl+v.

Petr

Děti země je zločinecká organizace, která za úplatek klidně své námitky stáhne.

Gwann

Tohle je i moje hypotéza (krom té druhé…že jsou prostě padlí na hlavu), leč mi chybí jakékoliv důkazy. Máte je? Myslím, že by vám utrhali ruce…kdybyste to dokázal.

Jiří Kocurek

Vzpomněl jsem si na odpůrce globalismu, kteří se šli posilnit do MacDonaldu.

Kodl

Konečně té Eko-škodné někdo zatne tipec. Né, teď vážně, jsem velmi potěšen rozumným vývojem českého soudnictví. Tutam je strach z eko-spolků. Sami sobě a svému renomé a reputaci uškodili tak moc, že už je nikdo nikdy nebude brát vážně.

Jarda

že by konečně začali být normální úředníci?
Tak šup dokud to jde, tak pohnout i s D0 a D3, ať je to kvalitní a ať se brzy staví.

Walker

Dneska rano jsem mel chvilku spatnou naladu – uz je to dobry, diky! 🙂

David

Poslední dobou samé dobré zprávy. Řekl bych, že na tom bude mít určitě velký podíl v kvalitě dokumentace a podkladů ŘSD – je většinou mnohem lehčí napadnout odfláknutou práci.

ŘSD a jejich vedení prostě jede a ČR díky té dokončené infrastruktuře bude vzkvétat. Škoda, že to asi nezastaví odliv lidí z venkova do měst.

Lanýž

Podání takovéto stížnosti/žaloby by mělo být podmíněno složením kauce ve výši 1 % z celkové hodnoty investice. V případě zamítnutí by kauce propadla. Spousta problémů by se tak vyřešila.

2084

S nějakým typem kauce bych možná i souhlasil, ale 1% z celkové hodnoty investice je pěkný nesmysl., protože čím dražší by byla stavba, tím méně lidí by se k tomu mohlo vyjadřovat, i kdyby k tomu měli nějaké věcné a vážné připomínky, protože by na to neměli, případně by se jim nechtělo riskovat enormní objem peněz, např. kdyby se DOL stavěl najednou a hodnota investice se myslím odhadovala na nějakých 600 mld., tak si myslím, že téměř nikdo by neměl 6 mld. na kauci a i kdyby ano, tak by se mu to nechtělo riskovat.

Pavel

Takže v podstatě chcete omezit přístup obyvatel k tomu, aby se vyjadřovali k tomu, co je ovlivňuje? To je cesta někam cca do ruska a do číny, a to bychom, věřím, neradi.

Jen to ne. Problém není v tom, že by se furt eko-banditi odvolávali, ale v tom, že vše dlouho trvá (a že je možné se odvolávat v podstatě pořád a neustále).

Lukáš F.

Každý má právo se vyjádřit v několika procesech ještě před vydáním stavebního povolení, pokud se člověk nevyjádří měl by mít možnost se vyjádřit I po vydání, avšak pokud se vyjádřil již před tím, mohla by se zavést stupňující se jistina za opakpvané napadání pravomocně vydaného povolení co se týče veřejných staveb jako silnice, železnice atd. A jako veřejnost by jsme mohli mít možnost je zažalovat prostřednictvím státu za plýtvání veřejnými prostředky kvůli prodlení stavby, nebo alespoň veřejně napadnout tyto pokusy o blokaci a většinou je přetlačit nebo uspíšit.

Jura

Tohle vypada jako genocida zalob od DZ. To je snad 3 neuspech v rade.

Že by fungovala spravedlnost?

Kolik budou platit pokutu za zdržování úředníků a společenskou újmu? Doufám že aspoň 10 milionů 🙂

Dan

To zamrzí, Patriku 🙂

Standa

Ten musel zrudnout tak že by splynul s čínskou vlajkou.

Nádražní Vrabec

Děti Země neuspěly? Tak to je super, jen tak dál 😁👍 Blokování jakékoli stavby dopravní infrastruktury jenom z principu je potřeba utnout. Konstruktivní protinávrh ano, Děti Země nikdy víc

Leinad

Došlo ke změnám v povolení = byl to protinávrh a pokud by úředník dělal svou práci, nemuselo dojít k odvolání.

Nádražní Vrabec

V textu je doslova uvedeno, že došlo k drobným změnám, které stavbu nezdraží ani nezkomplikují. Právem byly tyto obstrukční námitky odmítnuty

Martin Hroch

Nečetl jsem jaké to byl, ale pokud se píše, že se jednalo o drobnosti co stavbu neprodraží ani nezdrží tak se klidně mohlo jednat o drobnosti jako posunutí skládky zeminy o metr nebo podobné posunutí příjezdové cesty na staveniště případně dočasných objektů.
Tohle všechno jsou třeba věci co úředník už neuhlídá nejde uhlídat úplné 100% věcí, aby s tím neměl někdo problém.

Pavel 2

To by chtělo odříznout je od zdrojů. Kdo jim dává dotace?

Martin

Bohužel mi všichni, jako ty dnešní rádoby aktivisty v Praze na magistrále.