Děti Země a Krajina Dluhonice opět napadají stavbu D1 u Přerova, nelíbí se jim kácení

Stavba D1 u Přerova, stav v druhé polovině února 2023. Foto: ŘSDStavba D1 u Přerova, stav v druhé polovině února 2023. Foto: ŘSD

Spolky označují náhradní výsadbu za virtuální.

93 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav Novohradsky

„Děti země“, jděte do háje a nevracejte se.

Nyvlt

Kupka, nějak se to zase hroutí

Alešl

Patrik, val val a už sa nevracaj!!!!!

Michael

U nás na Hané se takový lidem říká jedním slovem – šu..n.

Emil

PATRIKU !!!
Už neotravuj a běž někam. Ty stále jen škodíš a jsi stále proti všemu. Hlavně že chráníš rostliny a krtky, ale někdy kvůli Tobě umírají lidé v obcích a to Tě nevadí?

RadekN

On je rozhodnut z kumbálu v Brně chránit sýkory a krtky do posledního Přerovana.

Staňa Míček

Připomíná mi to kácení našeho ořešáku. Velký strom asi 30 let starý, stínil jak nám, tak sůsedom, ořechy nikdo z rodiny moc nechtěl, my už vůbec ne, navíc už nedával takové ty pěkné velké ořechy, tak co s ním? Skotit. Při postupném seřezávání (strom byl blízko baráku) si borec přehazoval lana a v tom sůsed přes tři začal prudit, že proč to kácím, chudák ořech a tak. Odpověděl jsem další otázkou: „Vy jste ten strom sadil, nebo co vás štve?“. Pak ten sůsed přes tři beze slova odešel. Ale přišel sůsed jako fakt sůsed a rovnou mi říkal, že když… Číst vice »

Ruda

Následující komentář je konstatujici: strom je dle zákona součást pozemku, takže co říkáte má logiku, ale je tu také zákon , který říká ze strom je věc veřejná, při určitých parametrech musí být na jeho kaceni povolení a v řízení muže veřejnost uplatnit přes občanské spolky svá stanoviska.

Jan Najbrt

A to je právě špatně. Pokud to není strom s nějakou zvláštní ochranou (památný strom atd.) nevidím žádný důvod do toho vlastníkovi pozemku mluvit. Něco jiného jsou samozřejmě stromy na pozemcích obcí atd. kde jsou samozřejmě aktivity občanské společnosti namístě.

Ruda

Několik let bylo kaceni na soukromých pozemcích- myšleno kolem domu zahrada povoleno to ze jsi majitel – kácej si co chceš. Vyhodnocením se však došlo k závěru ze za chvíli bychom v zastaveném území neměli žádné stromy a člověk muže pokácet bez povolení na zahradě jen ovocnaky. Momentálně je společenská a možná i logická poptávka po tom aby Ochrana stromů i na soukr pozemcích, které byť nepřístupné také tvoří životní prostředí, protože strom proste nenaroste přes noc ….

qěcy

Ano, čili ořešák si můžeš skácet. A jinak ať si všichni diskutéři přečtou ty zákony, ke kterým se tu vyjadřují.

Granja

To jo, ale je to také vylití dítěte s vaničkou. To znamená, že se může stát, že lidé nechají vyrůst stromy pouze do stanoveného objemu kmene 1 metr nad zemí a raději ho po dosažení objemu skácí, než aby měli v budoucnu s tím problémy.

Jaroslav

Ocem tady vedete diskuzi,preci nejaci ekologove nebudou blokovat stavbu dalnice ze jsou tam stromy.Kdyby o stavbe dalnic v Evrope rozhodovaly tito nicmochri tak jezdime s konmi.

Staňa Míček

A opět podotýkám, že to je špatně. Ty zbylé ořešáky skotím taky a můžete mě všichni nahlásit na obec.
Něco podobného řešil sůsed mých rodičů. Skotili snad stoletý smrk. A někdo z okolí je nahlásil. Dopadlo to tak, že prostě potom zaplatili pokutu. Za poražení stromu na vlastním dvorku!
Znovu dodávám, že nic proti vám. Vím, že jen konstatujete fakta.

Georg

tak to tam stano budes mit moc hezke, az to tam vsecko skotis.
dej si tam pak zamkovu dlazbu a na nu si zaparkuj esuvecko, to bude peknejsi nez nejake oresaky.

RadekN

Třeba tam bude mít hezkou zahradu plnou okrasných dřevin a trvalek, možná i kus zahrady vyhradí na planý růst, což je teď docela moderní, pomáhá to udržovat biodiverzitu a je to lepší než monokulturní pozemek nebo golfový trávník.

Staňa Míček

Vy jste snad u mě byl! 🙂 Přesně tak to plánuju. Pozemek se volně svažuje dolů, kde v dávných dobách tekla řeka. Teď je tam voda, jenom když hodně prší. No tam vzadu je topol a vrba, ty tam nechám a plánuji tam udělat kus plané přírody. Nanosím tam větve, aby se v zimě měli kde schovat ježci. Ještě je tam splaněná jabloň, tu tam taky nechám. A budu tam svádět dešťovou vodu. Pak bude plot a nahoře za barákem budou okrasné dřeviny nějaký ten záhonek na zeleninu a luční trávník, žádná Anglie! Před barákem zůstane meruňka, ketrá záhadně krásně… Číst vice »

Staňa Míček

Viz dole odpověď Radkovy. Člověk tu napíše, že skotil starý ořech a hned z něj dělají milovníka betonu…

Staňa Míček

Viz dole odpověď Radkovy. Člověk tu napíše, že skotil starý ořech a hned z něho dělají milovníka betonu.

qěcy

Názor vám neberu, ale o tom, co je v zákoně, asi víte prd.

Staňa Míček

S tím já právě nesouhlasím. Můj dům (můj hrad) je můj a hotovka. Zasadit a pokácet si můžu co chci a budu to tak dělat i nadále, protože náš pozemek chce řádně vyčistit. Nemyslím to samozřejmě na vás, viz vaše úvodní věta.

RadekN

Zásadní je slovní spojení „uplatnit svá stanoviska“. Stanovisko je věc k projednání, nikoliv žaloby všude kolem.

Vlastimil Kocurek

Tak to je hodně primitivní přístup, že strom, který stíní a nedává ořechy je třeba pokácet. Nepochopitelné. Zdá se, že je něco jiného je vlastník, který (jehož rod) vlastní pozemek sto let, a něco jiného je vlastník – restituční zbohatlík, který nemá žádný vztah k přírodě, ani neví, k čemu slouží stromy.

Původní Aleš

Žiju v zahraničí. V pěkné, lidové čtvrti, kde jsou převážně rodinné domky (+další bytová výstavba a občanská vybavenost). Ta čtvrť je tak 100 let stará. U každého domku je pár stromů. V poslední době se tu rozmohl takový nešvar: někdo koupí starý domek i s pozemkem, dům zbourá, pokácí všechny stromy a postaví na něm „mnohogenerační rodinný dům“, což je podfuk, protože je to pak nájemní dům o několika bytech. Stromy se už žádné nezasadí, protože se už nikam nevejdou. Z pěkné čtvrti plné zeleně se plíživě stává betonová poušť. Každým takovým zásahem se trvale mění charakter čtvrti a města.… Číst vice »

Staňa Míček

To je krásný příběh změny předměstí na město. To už tak prostě je. S tím nic neuděláte.

Jouda

Já myslím že tyhle parchanti Děti země, voda, bomba vzduch,či jak si říkají, se pomalu a jistě dočkají za pár let ministerských postů..Protože jsme v Evropě už jen malý krůček k tomu, že 90 ti % procentům normálních Evropanů , bude vládnout 10% zelených demagogů a bezmozků. Viz nedávný úspěch euro 7, zákaz spalovàků 2035 a podobné hovadiny

Petr

Ono časem lidi pochopí, že tenhle zelený ekoboomagorismus nikam kromě záhuby nevede a začnou se proti tomu bouřit.

Vlastimil Kocurek

To vyzýváte k nějaké revoluci ????

OndraG

taková menší revoluce proti zelenorudým šílencům by nebyla od věci!

Granja

Patrik – ministr Ministerstva životního prostředí. Mě by to už ani nepřekvapilo.

Oldřich

Asi dostanu ban, jsem projektant pozemák, eko opatření se řeší všude… ale ať už pan Patrik táhne doprdele… je asi 1000 x ekologičtější dálnice (s přechody pro zvířata, které se dnes již staví) s kamionem na tempomat než, aby smradili a brzdili do každé dědiny..

zdydy

Proč to pořád zdržujou

Luboš Beneš

Základní otázka od dob Říma je v čí prospěch? A tam bych hledal odpovědi.

Oldřich

Mam obavu ze v případě tohoto pana, jde ciste o přesvědčení, ze prospeje společnosti…

RadekN

„Zabij přerovana, zachráníš sysla“

Granja

Náhradní výsadba okamžitě i když tam ten zářez/násep ještě není. To nevymyslíš.

zdydy

Soud by měl tomuhle spolku dát pořádnou pokutu

Dalnice

Pocitejme s tim, ze tehhle par pomatencu bude zkouset kdeco, dokud nebude dalnice hotova. Dulezite je aby si s nimi urady a soudy korektne, nenapadnutelne a promptne vytirali….ehm vyporadavali jejich namitky a stavba pokracovala.

Petr

Už se těším, až někdo Patrikovi napočítá veškerou skodu, kterou těmito nesmyslnými žalobami státu a lidem v Přerově a okolí způsobil. Obyčejný lidsky parazit a zbytečný člověk, který nás v zájmu nějakého v jeho vlastní choré hlavě vytvořeného „vyššího dobra“ chrání před stavbou důležitých dopravních staveb.
Doufám,že to nebude dlouho trvat a dokonce života bude škodu splácet. Totální zoufalec a odpad společnosti, nechápu, z čeho takový chudák žije. Jestli jsou tyto odpadní spolky placený z daní, asi je v našem státě něco hodně špatně.

Venca

Je to parazit a měl by opravdu všechny škody na všech stavbách zaplatit ze svého.

Pavel Skládaný

Ještě že těšení je potěšení, budete se určitě těšit velmi dlouho.

Pavel

Těšit se můžete (vlastně můžeme), ale marně. To, co dělají, není nikterak trestné.

A jakkoli s tím, co dělají nesouhlasím, tak se k tomu dá říct jediné – zaplaťpánbůh.

Petr

Já nevím, já bych raději žil ve státě, kde podávat vyfabulované a vymyšlené žaloby, kterými zatěžujete daněmi placený soudní systém a blokujete stavby důležité pro tuhle zemi, bylo trestné. Takhle si může kdejaká zbytečná guma podávat oznámení beztrestně na co chce a okrádat nás o naše peníze a bránit rozvoji státu. Proč sakra ?

Swariner

Nechcu vám brát svaté nadšení, ale kdo by měl rozhodnout, zda je námitka/žaloba/cokoli dostatečně vyfabulovaná a nesmyslná a tudíž potenciálně postižitelná? To, co požadujete je bohužel principiální hloupost.

Luboš Beneš

Co bude dělat až se dálniční síť dostaví?

Radim

A stihne se postavit ještě za jeho života?

qěcy

Úřad smí rozhodovat protizákonně? Pokud tak rozhodl, tak vy s tím souhlasíte?

Petr

Jdi někam, Patriku 🙂

Jan z Rokycan

Qěcy a Patrik? To spíš těžko…

qěcy

Já jen koukám, jak jsou pro vás důležitější emoce, než fakta. Už jen to, že Hnutí duha má právo do toho takto zasahovat. Prostě má, taková je česká legislativa. Ani stát a úřady si tu nesmějí dělat co chtějí.
Nebo snad chcete, aby si stát směl stavět liniové stavby bezohledně k lidem, zemědělské půdě i k přírodě?

Radim

Ano

qěcy

A já ne. A pozor na to, abyste se nestal nimbystou. Takových je tu víc.

Petr

Bezohledně k JAKYM lidem sakra ? Bezohledně je to, co děláš ty, že blokujes dálnici, která uleví ucpanemu Přerovu, kde se lidí duši zplodinami a stojí jak ko*ti v kolonách. Za koho proboha bojuješ ? To lidí v Přerově, kdyby tě někde veřejné potkali, tak odejdeš s dírou v hlave, ty ochránče lidí a přírody. Jdi někam, nikdo tu o tvé služby nestojí 🙂

qěcy

Nejspíš si mne s někým pleteš a s ekologickými aktivisty nemám nic společného. A s lidmi, co by chtěli bezohledně cokoliv kdekoliv stavět, taky.
😛

navratp

Úřad nerozhodl protizákonně.

qěcy

Jak to víte?

Jiří Kocurek

Ne, aktivista ale za protizákonné označí cokoliv, co se mu hodí.

qěcy

To je samozřejmě možné. A týká se to lidi napříč společností. To je povahou.

Jiří Kocurek

Nechtějí kácet ve vegetačním obodbí? Ale ono není vegetační období!

Jiřik

Přesně to mě zaujalo taky. Věčným stěžovatelům se nelíbí, že se začalo kácet ihned po vydání rozhodnutí, což je zcela správně v době vegetačního klidu…

ukulele

To si mohli odpustit. Jestliže argumentují ohnutím zákona nebo nedodržením principů, tak nemají v rukávu srdcové eso, ale prašivou dvojku…

Jarda

Tvl prasata zase kvičej, co budou dělat když se dálnice dokončí? Budou se tam lepit k silnici a blokovat provoz?

mimochodem

Apropo, taky jste si vsimli, jak si v tech par dnech s teplotama kolem -15 dali nemecti lepici pauzu a nekteri z nich radsi ekologicky odleteli na Bali? 😉

Pezos

Pozor, oni tam neodletěli jako klimatičtí aktivisté, ale jako soukromé osoby! To je třeba oddělovat!

P.S. To nemám z vlastní hlavy, toto oznámilo tiskové oddělení jejich hnutí.

Otakar

Však ať to udělají, problém s aktivisty by se tím vyřešil sám.

liposh

Tak ať jim ŘSD slíbí za kluky i za holky, že za každý strom dají pět malých do školky 😉 😀

dizgrafyq

Tomu já říkám plán, Mirek je eko-vyděračů pán…

Swariner

Konečně pořádný příspěvek!

krystof.bohm1

Stačil by jeden klacek po držce a byl by pokoj.

Opět teror

Kde sakra konečně stát uloží takovým šmejdům zaplatit pokuty a náklady co způsobí?

EC104

No Bóže, mně se nelíbí věcí a napadám snad někoho???

qěcy

A oni někoho napadli?

Martin

Ty jsi blb.

Joker

Všechny argumenty, které zemský škůdce Patrik podal znějí jako účelové námitky a soudce je smete ze stolu. Nemluvě o tom, že v době, kdy je soudce vyhodnotí už bude dávno po dřevinách.

qěcy

Abyste se nedivil.

Martin

Stále říkám že jsi blb.

Standa

😭😭😭 oni tam kácejí stromyyyyyy 😭😭😭😭😭!!!! Patriku dělej s tím něcoooo 😭😭😭😭😭

Jiří Kocurek

Zkusil bych prosadit náhradu uhlí dřevní štěpkou. To je biomasa…

Honza D.

Kačka Biomasa alias Kateřina Jacques?

Kodl

Kdy už konečně Patrik zavře ústa?

Joker

Až mu je někdo zavře anebo až je zavře z přirozených důvodu anebo až mu někdo konečně najde ženskou, aby se věnoval něčemu jinému než škodění lidem.

Nádražní Vrabec

Ženská, která by vydržela s jedincem jeho ražení si zaslouží svatozář. Bůh suď, jestli se alespoň jedna taková narodila

Geralt

Předpokládám, že odvolání nemá odkladný účinek. Takže než to úřad vypořádá, bude už tzv. s křížkem po funuse.

Martin

Ať už jdou do pr…..

panda

PR je/byla SPZ Přerova.
Jak symbolické…

Tom

Mně se zase nelíbí Děti Země. Kam se mohu obrátit se stížností/žalobou?

Honza

D1 kolem Přerova je už tak „usoudovaná“, že každé další napadnutí ze strany Dědy a Patrika musí každý soudce s úsměvem smést ze stolu.

Kodl

V to doufá každý normálně smýšlící jedinec.

qěcy

Abyste se nedivili, pochybení úředníků není v této zemi málo.

bkv

Ani se nedivím, když je systém nutí zdůvodňovat že žlutá je žlutá a ne černá.

Leinad

A hlavně jsou placení od hodiny bez ohledu na produktivitu. Co by úředník dělal, kdyby dálnice stála a on by nemusel k soudu.

Robert

Já bych ti dal každý den na půl hodiny hubu k výfuku i s tím tvým náčelníkem, abyste si to užili ty dobroty, který my tady musíme dýchat

Luboš Beneš

To my z Plzně známe dobře. Taky nám kdysi končila a začínala dálnice na kraji města. Těch zbytečných rakovin plic….ale máme viadukt Valík kde se dá už jezdit stovkou…