Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Dělníci se vracejí na D1, v sobotu přijdou první omezení u Benešova

Práce na D1 v úseku Humpolec - Větrný Jeníkov. Foto: Skanska
Práce na D1 v úseku Humpolec - Větrný Jeníkov. Foto: Skanska

Ředitelství silnic a dálnic obnoví v sobotu po zimní přestávce práce na modernizaci dálnice D1. Na úseku Mirošovice – Hvězdonice dojde k omezení dopravy u nájezdu od Benešova na Prahu a také v okolí mostu Šmejkalka, kde se bude dálnice rozšiřovat.

Instalace dopravních omezení na nájezdu od Benešova směrem na Prahu začne v sobotu dopoledne. Značením bude zúžen připojovací pruh. U mostu Šmejkalka mezi kilometry 23–24,6 ve směru na Brno bude uzavřen odstavný pruh.

Následně zde budou 14 dní probíhat práce na rozšíření dálnice. V termínu od 6. do 8. března bude postupně uzavírán pravý jízdní pruh (směr z Prahy na Brno) v úseku Mirošovice – Hvězdonice. Doprava bude vedena v režimu 2+2 v levé části dálnice. V pondělí 9. března začne odstraňování stávajícího povrchu.

Úsek má být zprovozněn na konci letošního roku. Výjimkou je most Hvězdonice přes řeku Sázavu, na kterém budou probíhat práce ještě v roce 2021 a také most Šmejkalka, jehož rekonstrukce se připravuje zvlášť.

Modernizace D1, stav k únoru 2020. Pramen: ŘSD
Modernizace D1, stav k únoru 2020. Pramen: ŘSD

Dálnice D1 se modernizuje od roku 2013, podle původních předpokladů měla být hotova v roce 2018. Letošní rok bude pro řidiče i stavbaře zřejmě nejnáročnějším, neboť ve výstavbě bude sedm úseků o celkové délce přes 70 kilometrů. Nově se rozkope desetikilometrový úsek Devět Křížů – Ostrovačice, během března se dělníci vrátí i na úseky Soutice – Loket, Koberovice – Humpolec, Humpolec – Větrný Jeníkov, Velký Beranov – Měřín a Velké Meziříčí západ – Velké Meziříčí východ. Hotovo má být koncem roku 2021.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Nasněží, či nenasněží? Pamatuju i Velikonoce na sněhu.

pozorovatel
Host
pozorovatel

Velikonoce mají pohyblivý termín v rozmezí asi 5 týdnů, takže pamatovat můžete počasí skutečně velmi různé – ale letos to zatím vypadá, že snad ani žádná „pořádná“ zima už nebude, a tak snad bude rok stavbařům příznivý.

Michellini
Host
Michellini

Podotýkám,že na Západě se opravují silnice i v zimě. A to i ve vyšších úsecích. Např. A81
Tady se řekne Vánoce a už se přestane dělat v říjnu

Greyfin
Host
Greyfin

No nevím, stačí si vzpomenout na předloňský prosinec, kdy v úseku u Humpolce napadl sníh a zkolabovala doprava.

Jan Neruda
Host
Jan Neruda

Na Západě prej i řeky tečou do kopce.

BND30
Host
BND30

A komu tím prospějete ?!?! Druhé straně ???

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

To se pletete. To bylo v Sovětském svazu. Ten když bude chtít, obrátí i tok řeky. Říkali to dětem v 50. letech ve škole.

sledovatel webu
Host
sledovatel webu

Vy si to snad pamatujete? Realita přitom v SSSR ale téměř taková byla!

BND30
Host
BND30

Právě že téměř 🙂

Georg
Host
Georg

problem bude spis ve vasem prijimaci… stavebni sezona na d1 skoncila az na konci listopadu.
https://zdopravy.cz/ridice-ceka-nejtezsi-rok-na-d1-stavbari-budou-na-71-kilometrech-dalnice-37822/

a taky je dobre si uvedomit, ze d1 vede pres vysocinu s nadmoskou vyskou nad 500 m.n.m., stavet dalnici ve snehu opravdu nejde: http://www.lss.fd.cvut.cz/edm/vysledky_2012/image049.png