dpp

DB navyšují počty spojů do Bruselu, z Česka lze rychlovlak využít za 473 korun

Vlak ICE na nádraží v Bruselu připravený k odjezdu. Foto: Jan SůraVlak ICE na nádraží v Bruselu připravený k odjezdu. Foto: Jan Sůra

Deutsche Bahn přidaly počty spojů mezi Frankfurtem nad Mohanem a Bruselem. Od minulého týdne zavedly už sedmý pár spojů s

32 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr

Dělejte na normální železnici,ne žluté,a pojedete tam na dvě fipky, za stovku.To víte režijky a fipky.

Bert

S FIP na ICE? Fakt dobré informace

jan

1 milion cestujících na vyhrazenou trať, kde nic jiného než tyhle rychlé soupravy nejezdí není moc výsledek.. Takový politický úkol..
Ale tip dobrý.

Kubrt

Vím prd, ale kopnu si, že? Představ si, že po té VRT nejezdí jen vlaky Frankfurt-Brusel, ale i řada jiných relací a celkový počet cestujících je o řád vyšší.

LiborV

Jestli je to hodně nebo málo záleží i na tom jak jsou jednotlivé vlaky vytížené. Kolik lidí se do každé soupravy vejde. A to kolik párů spojů mezi oběma městy jezdí.

Rail2005

Ten 1,2 mil přepravených osob je pouze v rámci přímých vlaků ICE linky Frankfurt – Brusel. A to je při počtu spojů docela solidní výsledek. Občas se jezdí jako sardinky. Ale na rozdíl do povinně místenkového Thalysu se tam člověk nějak narve. A nezapomeňte, že infrastrukturu Frankfurt – Köln využívají i ostatní ICE jedoucí pouze v této relaci nebo pokračující dále na sever do Porůří včetně linky Frankfurt – Amsterdam. Dále na trati Köln – Aachen jede kromě ICE a THA i 2x do hodiny RE a spousta cargo. V Belgii je pak VRT v úseku Liège – Leuven –… Číst vice »

pavel

Poněkud hloupé, bavíme se o trase něco jako Praha – Pardubice. Vlaky jezdí narvané tak, že se stojí dost častoi v 1 třídě…

petr766

Zajímalo by mě, kolik těch jízdenek za těch cca 500 je a jak dlouho dopředu se musí koupit. Kupoval jsem teď Hamburk – Praha a za 500 to nebylo ani měsíc dopředu. Nicméně i tak to bylo za dobrou cenu v kombinaci s ICE, to uznávám.

Kuba

1) Asi neumíte hledat, protože já jízdenky z Hamburku do Prahy za 500 vidím klidně na tři dny dopředu na mnoho spojů a mnoho míst. Přes e-shop ČD.
2) Asi neumíte ani číst, protože článek pojednává o spojení do Bruselu, nikoliv do Hamburku.

petr.r

a není ta cena jen třeba pro in-karty? Já ji on-line nemůži zjistit a na pokladnu čd nepůjdu.

Radek Janata

Co bráni brání to online zjistit?

Normálně zadáte na stránce ČD „Děčín – Bruxelles“ na datum trochu v budoucnosti. Nejnižší ceny bývají na prvním ranním spoji.

Svoboda

Tak jsem zkusil být chytrý jako vy a výsledek na datum 6.7 je vlakem v 12.02 z Děčína za 1026,ale také za 5044kč. Za 473 jede vlak 5.7 přes noc…Jinak u většiny spojů je ikonka zjistit cenu takže chápu komentáře že na pokladnu nejdu…

petr.r

správně, bud telefon nebo pokladna čd. Není lepší jet s RJ? Nebo s flixbusem, přeci nejsme tak bohatí abychom dotovali čd. Tu cenu mlátí podle bydliště? Dovedu si to představit po telefonu- jste z moravy? tak za 160eu…

Paes

problémem flixbusu v německu (alespoň dle mne) časté zastavování.

TomikV

Hmm, jak časté zastavování. pokud si pamatuji, tak se při odpoledním odjezdu cca 16 hodina, přifrčelo do Bruselu tak ráno kolem 5 hodiny a stavělo se 5x v Německu (Norimberk, Frankfurt, Köln, Bonn a Achen a pak již jen Brusel).

petr.r

zkouším to xxx a tu cenu tam nevidím jen zjistit cenu-telefon-e-mail-pokladna čd. Asi to je jen pro novináře a řežijkáře, dejte sem někdo sken stránky aby tam bylo vidět pro jakou skupinu je ta jízdenka.

Jan Sůra

Například 18.5. Děčín 8:02 odjezd

petr.r

jo za 473kč ale dalo to zabrat, musí člověk být přihlášen nebot jízdenka je nepřenosná a vázaná na konkrétní osobu.jestli ten web není přetížený, vždy to dalo, že spoj neexistuje atd.,na autosalon do bratislavy pojedu raději autem.

petr.r

prostě nešlo to a třeba se dívám na vlak do té bratislavy a značí mně to výluka kdesi praha hl.n.. Mně to blbne.

petr.r

jistě tě manželka nepustila na The Wall, tam bys poznal pravdu co máš doma..a ty tady někoho poučuješ, když si poučován každý den a tady si díky diskuzím vynahrazuješ to týrání doma?

petr.r

tohle sem psal tomu petrovi, co má doma tu učitelku.

železničář v důchodu

Já jsem tu cenu po delším hledání našel třeba na 21. května s odjezdem z Děčína v 08:02 hodin – a pro kategorii „Senior 65+“ je nabízena cena dokonce jen 355 Kč. A pro cestu zpět mi pro tuto kategorii cestujících vyhledávač našel na dopolední spoj o 2 dny později cenu 710 Kč …
Běžný cestující vázaný potřebou konkrétního termínu cestování se ale pod cenu 1000 Kč za jednu cestu asi příliš často nedostane.

Petr

Priznam se, ze jsem Vas p. Sura podezrival, ze hoch petr.r je Vami vytvoreny troll. Ale nakonec jsem usoudil, ze ne. Popravde jsem rad ze tu pusobi.

Moje pani opravuje pisemky, jako podkres ji bezi televize a v ni obcas porad Vymena manzelek.
Je mi u toho stydno, ale zaroven si clovek tak nejak perverzne rika, ze na tom neni nijak spatne.
Podobne se citim u cteni prispevku vyse zminovaneho chlapce.

https://www.dropbox.com/s/wi6fj9ol9x7aatt/code-261_thumb.gif?dl=0

petr.r

nejhorší je doma mět manželku co opravuje písemky, ten hoch musí být z ní na hlavu, nenavaří, nenakupuje a jenom ho kárá a opravuje. Petře, jsi chudák, normálně ji kopni někam a najdi si nějakou normální, stejnak ses přiznal, že se dívá po druhých. Jsi moc ješitný a přiznej se, že tě známkuje i když o tym nevíš.

kik

Závidíte? Že by proto že žádnu nemáte? Ale k tématu – zkuste tam jet Jančurou a možná něco zažijete. Např. jako dcera když Jančura měl loni na odjezdu z Amsterdamu skoro hodinu zpoždění protože: a) odjezd z nějakého autobusového nádraží na periférii b) z důvodu úspory peněz řidiči stáli někde jinde a uvázli v zácpě Jediné štěstí bylo že v jízdním řádu byla „vata“ na eliminaci případného zpoždění, takže do Prahy to stáhli cca na 10-15 minut. Flixbus kupodivu odjížděl ze stejného místa přesně na minutu. Nevím, jestli dcera posílala nějakou stížnost a pokud ano, nevím jak dopadla. Ale to… Číst vice »

Martin K.

Omluva za tykání, ale jsi normální? Proč se navážíš do jeho ženy ty hrdino, kterou navíc zmínil jen k popisu situace. To je jako nadávat pokladní v Tescu, že mají drahé máslo. Ta s tím taky nemá nic společného, hlavně že si někdo ulevil. Zameť si před vlastním prahem a neryj do osob, které s danou věcí nemají nic společného.