Dopravci Železnice

DB navyšují počty spojů do Bruselu, z Česka lze rychlovlak využít za 473 korun

Vlak ICE na nádraží v Bruselu připravený k odjezdu. Foto: Jan Sůra
Vlak ICE na nádraží v Bruselu připravený k odjezdu. Foto: Jan Sůra

Deutsche Bahn přidaly počty spojů mezi Frankfurtem nad Mohanem a Bruselem. Od minulého týdne zavedly už sedmý pár spojů s rychlovlaky ICE, díky kterým jezdí vlaky mezi oběma městy přes den v dvouhodinovém taktu.

Navýšení počtu spojů oznámily DB v tiskové zprávě. Nový vlak odjíždí ve 12:25 z Bruselu, ve 12:29 z Frankfurtu. Cesta mezi oběma městy trvá 3 hodiny a 6 minut. Cestující jedou i po jedné z nejrychlejších tratí v Německu, která vede z Frankfurtu do Siegburgu a po které vlaky jedou rychlostí 300 kilometrů v hodině.

Cestujících na trase rychle přibývá: ještě v roce 2015 vlaky cestovalo v této relaci 800 tisíc lidí, loni to bylo už 1,2 milionu. DB současně přidají ještě posilový nedělní spoj na večer, který bude jezdit do prosince.

Díky akčním nabídkám Českých drah je spojení do Bruselu dlouhodobě nejlevnější dálkovou trasou v přepočtu na kilometr, během kterého cestující mohou využít i rychlovlaků ICE za zlomek ceny, než kolik platí při koupi jízdenky v Německu. Například jízdenka z Děčína do Bruselu aktuálně vychází na 473 korun za jednu cestu.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
petr
Host
petr

Dělejte na normální železnici,ne žluté,a pojedete tam na dvě fipky, za stovku.To víte režijky a fipky.

Bert
Host
Bert

S FIP na ICE? Fakt dobré informace

jan
Host
jan

1 milion cestujících na vyhrazenou trať, kde nic jiného než tyhle rychlé soupravy nejezdí není moc výsledek.. Takový politický úkol..
Ale tip dobrý.

Kubrt
Host
Kubrt

Vím prd, ale kopnu si, že? Představ si, že po té VRT nejezdí jen vlaky Frankfurt-Brusel, ale i řada jiných relací a celkový počet cestujících je o řád vyšší.

LiborV
Host
LiborV

Jestli je to hodně nebo málo záleží i na tom jak jsou jednotlivé vlaky vytížené. Kolik lidí se do každé soupravy vejde. A to kolik párů spojů mezi oběma městy jezdí.

Rail2005
Host
Rail2005

Ten 1,2 mil přepravených osob je pouze v rámci přímých vlaků ICE linky Frankfurt – Brusel. A to je při počtu spojů docela solidní výsledek. Občas se jezdí jako sardinky. Ale na rozdíl do povinně místenkového Thalysu se tam člověk nějak narve. A nezapomeňte, že infrastrukturu Frankfurt – Köln využívají i ostatní ICE jedoucí pouze v této relaci nebo pokračující dále na sever do Porůří včetně linky Frankfurt – Amsterdam. Dále na trati Köln – Aachen jede kromě ICE a THA i 2x do hodiny RE a spousta cargo. V Belgii je pak VRT v úseku Liège – Leuven –… Číst vice »

pavel
Host
pavel

Poněkud hloupé, bavíme se o trase něco jako Praha – Pardubice. Vlaky jezdí narvané tak, že se stojí dost častoi v 1 třídě…

petr766
Host
petr766

Zajímalo by mě, kolik těch jízdenek za těch cca 500 je a jak dlouho dopředu se musí koupit. Kupoval jsem teď Hamburk – Praha a za 500 to nebylo ani měsíc dopředu. Nicméně i tak to bylo za dobrou cenu v kombinaci s ICE, to uznávám.

Kuba
Host
Kuba

1) Asi neumíte hledat, protože já jízdenky z Hamburku do Prahy za 500 vidím klidně na tři dny dopředu na mnoho spojů a mnoho míst. Přes e-shop ČD.
2) Asi neumíte ani číst, protože článek pojednává o spojení do Bruselu, nikoliv do Hamburku.

petr.r
Host
petr.r

a není ta cena jen třeba pro in-karty? Já ji on-line nemůži zjistit a na pokladnu čd nepůjdu.

Radek Janata
Host
Radek Janata

Co bráni brání to online zjistit?

Normálně zadáte na stránce ČD „Děčín – Bruxelles“ na datum trochu v budoucnosti. Nejnižší ceny bývají na prvním ranním spoji.

Svoboda
Host
Svoboda

Tak jsem zkusil být chytrý jako vy a výsledek na datum 6.7 je vlakem v 12.02 z Děčína za 1026,ale také za 5044kč. Za 473 jede vlak 5.7 přes noc…Jinak u většiny spojů je ikonka zjistit cenu takže chápu komentáře že na pokladnu nejdu…

petr.r
Host
petr.r

správně, bud telefon nebo pokladna čd. Není lepší jet s RJ? Nebo s flixbusem, přeci nejsme tak bohatí abychom dotovali čd. Tu cenu mlátí podle bydliště? Dovedu si to představit po telefonu- jste z moravy? tak za 160eu…

Paes
Host
Paes

problémem flixbusu v německu (alespoň dle mne) časté zastavování.

TomikV
Host
TomikV

Hmm, jak časté zastavování. pokud si pamatuji, tak se při odpoledním odjezdu cca 16 hodina, přifrčelo do Bruselu tak ráno kolem 5 hodiny a stavělo se 5x v Německu (Norimberk, Frankfurt, Köln, Bonn a Achen a pak již jen Brusel).

petr.r
Host
petr.r

zkouším to xxx a tu cenu tam nevidím jen zjistit cenu-telefon-e-mail-pokladna čd. Asi to je jen pro novináře a řežijkáře, dejte sem někdo sken stránky aby tam bylo vidět pro jakou skupinu je ta jízdenka.