DB a SBB posilují spojení Mnichov – Curych. Rozšíří tak i nabídků spojů z Prahy s jediným přestupem

Jednotka Astoro v Curychu. Foto: SBBJednotka Astoro v Curychu. Foto: SBB

Cestu vlakem z Prahy do Curychu lze pořídit za cenu kolem 850 Kč.

26 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Na to, ze je Praha-Mnichov cca 400-450km, je jizda cca 10-11h velmi tristni…

Felix

Praha – Mnichov vazne neni za 10-11h…

Martin

Mate pravdu, 5,5-7h… i tak je to tristni…
Ja si nevsiml v clanku, ze je to az do Curychu…

Arnošt

No a zatímco tu máme „super“ spojení přes Mnichov, tak lůžko přes Linz se opět propracovává k nepoužitelnosti – začíná/končí kdesi v Chotovinách (nečte se to francouzsky „šotovinách“?) a až skončí výluka, bude zase přijíždět z nějakého záhadného důvodu do Zürichu o dvě hodiny později…

Tomáš Záruba

Pokud přes den (a ne letadlem nebo lůžkem) do Švýcarska, tak aby to mělo nějaký smysl = cesta byla zážitek, jedině přes Arlberg (navíc se solidním jídlem v RJ)! Do CH vnitrozemí tedy taky kolem Walensee. Ta trasa přes Bavorsko se tomu nemůže rovnat, zejména pokud se nejede přes Cheb (= údolími Mže a Pegnitz), ale ani tak. A když už tedy nutně Bavorskem, a je-li cílem šotoušit, tak nejlépe mi vychází přespání v Lindau (na ostrově, čemuž právě nový koncept moc nepomáhá). Protože druhý den ráno se to dá vzít lodí (Rorschach) už na SwissPass bez nutnosti cenově řešit… Číst vice »

Michal82

Nešlo by ten vlak protáhnout až do Prahy až se vysoteží jiný dopravce místo Alex? Vlak je to krásny.

Miroslav Zikmund

Dokud nebudou po „Alexí“ trase dráty nebo jednotka nepojede na nezadrátované trati na baterky, tak to asi nepůjde ….

Tahat soupravu nějakou motorovou přepřeží není to pravé ořechové, pokud je TO vůbec, z hlediska provozu s cetujícími možné ….

Kubrt

Nešlo, přinejmenším protože je to elektrická jednotka, takže z Bavorska do Čech ještě dlouho ne.

Jiří Kocurek

Mají jich dost na takovéhle jízdy? Aby se nestalo, že kmenovou linku budou jezdit náhradní soupravy, protože kmenové soupravy dělájí cirkus. Něco o Dědictví, marchování a záchodu…

Radek Janata

Není třeba jízdenku dělit a přicházet tak o garanci přestupu. Jízdenku Praha-Mnichov-Zuruch lze koupit u DB i vcelku za cenu „od“ 37.9 eur.

Jiří Kocurek

Necelá tisícovka, to by šlo. Jen pro porovnání letenka se Swiss (11.5.) vyjde na 4800 Kč, let píšou 1:20

Tomáš

Ovšem zpáteční 🙂 navíc ušetříte hromadu času

mgr.pavel

Hromadu ano, ale porovnávat jízdní dobu vlaku z centra s dobou letu bez započtení cesty na/z letiště, check-in apod, to je trochu nefér.

Adam H

OK. Tak si to spočítejme. Uvažujme, že jedeme z Černého mostu. Vlak 10:45 + je třeba být na nádraží chvíli dopředu, alespoň 15 minut (11 hodin), 40 minut je to MHD na nádraží (11:40) a 20 minut uvažujme jako cesta dveře-MHD (12:00). Letadlo 1:20, na letiště jezdím tak hodinu před odletem (2:20), check-in dělám zásadně online, pokud potřebuju na letišti je to půl hodiny na víc (2:50), na letiště se z Černého mostu dostanu za 1:15 (4:05) a 20 minut počítejme cestu na MHD (4:25), z letiště se běžně v Evropě dostanu do půl hodiny k MHD (4:55) no a… Číst vice »

Jiří Kocurek

Tak jo, půl hodiny před odletem, půl hodiny cesty na letiště, půl hodiny cesty z letiště.
Tři hodiny v součtu, na minuty nehleďme.

A k vlaku tím pádem přidáme 10 minut na nádraží, 10 minut předem, 10 minut od vlaku, ať pokryjeme nějakou oblast.

Petr

Tak už jen „doladit“ ten kousek z Mnichova do Prahy .

Pete

Zrovna EC Západní expres bych neriskoval, nebo si dal minimálně 4 hod. rezervu na přestup v Mnichově. Díky aktuální situaci jsou v Bavorsku zostřené policejní kontroly a vlak se ve Schwandorfu většinou nestihne připojit na přípoj z Hofu. Bohužel ty kontroly jsou nyní i na jiných spojích, ikdyž tam to narozdíl od Furt im Wald nezpůsobí odstavení soupravy / zpoždění (pouze nastoupí do vlaku a kontrolují namátkově). Jediná trasa kde jsem projel v poslední době bez kontrol byla Železná Ruda Alžbětin – Plattling – Regensburg.

Jenda

Na tu včasnou jízdenku přes Mnichov je nějaký speciální trik? Zrovna se tím směrem chystám a na libovolný termín mi ČD hází cenu 4 tisíce za jeden směr, i když je to třeba úterý za 6 týdnů. Už jsem byl rozhodnutý zase zkysnout u „nudného“ letadla, ale teď jste mě navnadili.

Radek

Rozdělit to na dvě jízdenky?

Jiří Kocurek

Máme rádi národní dopravce, jednotnou železnici a mezinárodní tarif. 😛

Tomas

Vše 4000 Kč a víš, také žádná lepší cena a to chci ke konci května

Jenda

Supr, díky moc!

jarda V.

našel jsem přes Linec okolo 50e kdyžtak,