dpp

Další sabotáž na moldavské dráze. Do motoru vozu 811 někdo nasypal písek

Motorový vůz 811 společnosti Railway Capital. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářMotorový vůz 811 společnosti Railway Capital. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Railway Capital nečelí útoku na svůj moldavský provoz poprvé.

126 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Matoušek

Jednání vskutku na úrovni kapitalistického člověka ze země, která je ekonomickým a morálním zázrakem málem celého světa.

Erskine

Po precteni titulku jsem myslel, ze nejaky rusky spion sabotuje drazni provoz v Moldavsku 🙂

Štofik

Zajímalo by mě jestli odteď fírové vždy kontrolují nádrž.

Vašek

V článku se píše, že pachatel nasypal písek do motoru. Kontrola nádrže by tedy v tomto případě byla k prdu.

Štofik

Myslím tím víko na olej.

Strojvedoucí

Prohlídka by se měla dělat vždy a pořádně…

kopeček

Zajímavé že se do té 811 někdo dostal.

Dascher

Jako vždycky a jako všude…..ve finále to také může být někdo “ od fochu „, někdo kdo tam pracuje.

Dos22

Proč? Před X lety se takto dráteníkům vloupal nějaký feťák do MVTV s vidinou nějakého většího lupu. Po tomto incidentu byl dodán alarm.

SYN

Teda tomu kdo tohle udělal bych nasypal olovo do plic…

Prokop Böhm

Vona by bohatě stačila sůl do zadku. Oblíbená to metoda dřívějších hajnejch proti pytlákům. 🙂

Pavel

Také nejsem nadšenej, že už tam nejezdí ČD, ale co nadělám. Rozhodně nebudu nijak poškozovat soukromého dopravce. Prostě si počkám, až mu vyprší smlouva a třeba to dostanou zpět ČD a pak se na Moldavu opět někdy svezu. Do té doby Moldavo bay bay.

Anonym ze severu

Mně je v zásadě jedno, který dopravce tam jezdí. Pokud se personál umí slušně chovat, jezdí dopravce včas (není jím způsobováno zpoždění, …), atd. Větší problém mám s těmi malinkými okýnky. Jak tam asi může být v létě??

Trumway

Tak musím uznat, že Sharky slušely té trati více , ale co. Důležité, že se ta trať opravila a že je využívaná.

Anonym ze severu

Sharky (nebo cokoliv nízkopodlažního) byly na té trati určitě lepší než 845. Klidně by stačilo Desiro nebo Spider. Ale ne 845. Z 845 se blbě vystupuje na „nízká“ nástupiště.
810 vs. 811 v zásadě změnu nepřineslo (krom těch malých okýnek). A že má RC méně záloh než ČD… Objednatel si měl definovat dostatečný počet záloh a na něm trvat. Ale když se soutěží (výhradně) na cenu, jak to asi může vypadat? Viz RJ a elektrická páteř (23 EJ pořídí, turnusová potřeba je 22 EJ).

Vašek

To mne vždy rozesměje. Spousta lidí volá po nízkopodlažnosti a pak jdou na celodenní výlet po horách.
Dříve byla sypaná nástupiště, k prvnímu schodu do vozu půl metru a vlakem jezdilo víc babiček, dědečků a maminek s dětmi, než dnes.

Apollo 17

No zrovna na tu Moldavu jezdí hodně cyklistů s kolama/elektrokolama a soukat se úzkýma dveřma po schodech není nic moc.

vbb

>pak se na Moldavu opět někdy svezu.
A co když do té doby zruší režijky? 😉
Já bych, být vámi, radši neváhal! 🙂 🙂

Pavel

Nezruší. To by si nádražáci vzít nenechali to vám garantuji.

Leinad

Možná se dohodnou na nějaké SJT100 pro každého zaměstnance.

PvvS

Njn, bez režijky ani omylem ?

Swariner

Přesněééé, není důležité kam jedu, ale kdo mě tam veze. Logika zhruba na úrovni vaší angličtiny.

Ivan_pha

Hlavně aby to bylo zadarmo, že?
Pravý důvod cesty, do hezké krajiny, do přírody… to ne.
ach jo, tenhle přístup tu snad bude pořád.

Pavel

Do přirody jezdím rád. Ale přece nebudu platit za něco co mám jinde zdarma. Je to benefit, ktery vyuzivam,jako vy vyuzivate svoje benefity. Kdyz napr. pracujete v bazenu, kde mate benefit zaplavat si zdarma, tak také nepůjdete plavat do jiného bazénu a platit za to.

Swariner

To je fakt. Chci do Krušných hor, ale radši pojedu do Beskyd, bo tam to mám zadarmo… Jo, a taky mám benefity. Přesto jezdím i vlastním autem a na vlastní motorce, přestože mám služební auto i pro soukromé využití.

Swariner

A taky samozřejmě VHD, abych nezapomněl.

Pavel

Do Krušných hor naopak jezdím velice rád a řekl bych, že mnohem častěji než vy. Jsou jiné tratě, kde jezdí vlaky ČD do Krušných hor. Např. Karlovy Vary – Potůčky(jedna z nejkrásnější tratí u nás). Za mě ještě hezčí než trať z Mostu na Moldavu. A nebojte na Moldavě jsem už párkrát také byl, když tam ovšem jezdili ještě České dráhy.

Pavel

proč nevyužít benefit, který dostávám v práci? Vy snad také využívate benefity ne? Nebo si radši zaplatíte tu službu, když ji můžete mít zdarma?

Dos22

A co je na tom špatného? Existují i jiná hezká místa

Tak se holt někdo rozhodl bojkotovat návštěvu daného místa, protože nesouhlasí s výběrem dopravce. Já si taky řekl, že omezím návštěvu JMK na nezbytné minimum a holt pro své výlety vyuziju jiná hezká místa. V HK si taky raději počkám půl hodiny, než abych jel do Pce Arrivou.

Pavel

A jinak. Jeďte se projet. Takto vypadá doprava 21. století v režii Ústeckého kraje..,

xyz

Loni jsem tím jel 2x tam, 2x zpět, a víceméně žádný rozdíl oproti tomu, než když jsem tam v některých předchozích letech jel s ČD.

P. S. Zrovna na takovéto vyloženě výletní trati mě starší + vysokopodlažní vozidlo vadí o dost méně než na trati určené k dennímu dojíždění.

Apollo 17

Loni jsem tam jel také 2x a rozdíl byl oproti minulým rokům ten, že vždy jel jen solo vůz 810, 811. Jezdím tam vždy s kolem nahoru. Poprvé jsme jeli 3 s kolama a pak další 2 cestující, kteří vystoupili po cestě.To šlo. Podruhé jelo víc cestujících a víc kol, takže bicykly byly v uličkách mezi sedadly, průvodčí lezl přes sedadla v 811, aby se dostal z jedné strany vozu na druhou. V obou případech měli funkční jen jeden motorák,takže nemoh jet vlek.

xyz

Mně překvapilo sólo 811 dne 1. 5. 2023 (na rozdíl od předešlých víkendových dnů, kdy tam dle sledovačky jela 811 + vložák 811), což byl jeden ze dnů, kdy jsem tam byl. Ale i tak se lidi vešli.

Pavel

Honzo, přestaň brečet a řekni, že to nejste schopni odjezdit. To je vše. Ale dotace jsou dotace. Pana Šatavy jsem si hodně vážil, ale co předvádí na Moldavě, je komedie. Ale kraj platí a o to přece jde, ne?

Pavel

A opravíme někde v depu ČD, jak jinak, že?

vbb

Klidně i jinak, dílen je dost, stačí si vyhledat „oprava kolejových vozidel“. Namátkou CZ loko, Lokotransservis, Východočeská dráha, Rail Trading, ČMŽO, Wynx, DPOV…
A možná pro vás bude překvapením, že za tu opravu si opravce nechá zaplatit.

Pavel

To je krása. Takže turisté jako dobytkové. Fajn.

Pavel

Jizerskohorská dráha se uživila za jízdné a přepravu nákladu. Dala dohromady vozový park i s historickými ozubnicovymi stroji. Jen když chtěla stejné dotace na km jako České dráhy tak to ne. Tak to vzali. Nekončily ale v mínusu. Vše pak slavně přebrala ČD.

Štofik

Když už je někdo dostatečný debil na to aby sabotoval 81x tak nechápu že jenom nenasypal písek do motoru, aby si toho nevšimli. Nebo ten vlak rovnou nezapálil jako to nějakej debil dělal v Jaroměři.

Štofik

Tak dvacet liků a jen jeden hate, to jste mě mile překvapili. Dosud jsem si myslel že tady se jenom hatuje, ale evidentně Tomtura Vizka a jemu podobné vyhodili a najednou je tu úplně normální diskuze.

Jouda

Hm…..jen aby to tak trochu nebylo jak s “ umělcem “ Bendigem, když na sebe sypal mouku, jen aby zaujmul a národ ho politoval. No nic..A mimo téma, jinak vozidlo 811 , to je krasavec k zulíbání….

xyz

Nemyslím si, že by toto měl kdokoliv od RCAS zapotřebí.

Z toho co sleduji, tomuto dopravci sebelítost tzv. není vlastní.

rob

Ježišmarja, co nechápete na tom, že fíra u soukromníka je ve stejný kůži, jako modrá elita? To, že se někde někdo převlík jen do jiných hadrů, dělá hned ze soukromníka plevel? Co vám je?! To, že tam jezdí někdo jinej je práce hlavy, která to rozhodla. Co s tím neděláte, proč se hádáte? Jděte s tím za tím, kdo o tom rozhoduje, tam si stěžujte, tam řvěte, brečte. Tam si žádejte vysvětlení, proč modrá elita mizí z výkonů! Ten dopravce dělá jen to, co má a fíra odvádí svou práci. Tohle už hraničí, fakt že jo! Dopadnout a usadit do… Číst vice »

Hon

Panu mazači koleji nepřešla chuť ?

Hon

… Ale s DLB jezdí denně… Tak už si zvyká na soukromníky. Co bude dělat, až bude v Ústeckém kraji jezdit skoro všechno RJ? Už má nachystáno dostatek olejů?

Hon

Ještě by mohl udělat sabotáž na troleje. 😂

Trumway

„Velká škoda nevznikla podle něj něj jen díky tomu, že se nikdo nepokusil motor s pískem nastartovat. „To by bylo na výměnu motoru řádově za půl milionu,“ řekl Šatava. Takto zaměstnanci motor pouze vymyli. No moment to jako když nasypu do motoru písek stačí ho jen vymýt? A to jako jak? Vezme se na to VAPka ? Tohle konstatování o „jen vymytí “ mi přijde hodně zjednodušené. A vůbec. Říkat, že „veká škoda nevznikla “ mi nepřijde vhodné. Tak buď nějaká vznikla a pak si za tím stojím a nebo řeknu, že stačilo jen vymýt a velká škoda nevznikla a… Číst vice »

MHD

To je na vás moc složitý. Škoda vznikla tak jako tak, ale vyčištěním motoru vznikla nižší, než kdyby se musel pořizovat nový. Minimálně vznikla škoda na nějakých čistících prostředcích, prostojem vozu, práci lidí, kteří to museli čistit, atd.

Trumway

Asi máte pravdu, že to je na mě moc složité. „Minimálně vznikla škoda na nějakých čistících prostředcích,“ Tak jo, no už mlčím. Ovšem jestli si někdo myslí, že zbavit motor pevných částic i když neběžel bez toho aniž by bylo nutné ten motor rozebrat….ale už mlčím, mlčím.

vbb

A myslíte, že p. Šatava do nějaké zprávy pro tisk napíše kompletní technologický postup vymývání motoru počínaje „povolili jsme 8 šroubků na víčku“ až po „zametli jsme a umyli podlahu“? Proboha proč?

Trumway

A proč ne?

Trumway

Ale takhle. Tenhle motor neznám. Jestli je hrdlo pro prnění olejem přímo do klikové skříně může to být „polehčující okolnost“. Ovšem pokud by mělo být plnící hrdlo na víku motoru nad ventyly pouhé vypláchnutí by pravděpodobně nestačilo.

Prokop Böhm

Nevím, co Vám říká konstrukce tohoto motoru. V článku je napsáno, že u motoru chybělo víčko pro nalévání mot. oleje a tam právě ten blb nasypal písek. U těchto ležatých motorů to hrdlo ústí do olejové nádrže, umístněné ve spodním víku motoru. („olejové vaně“). Je to tedy motor s tzv. „suchou mot. skříní“ Navíc ve spodní části hrdla je vloženo kovové sítko. Stačilo tedy vypustit mot. olej odšroubovat vanu, vymýt , namontovat zpět, naplnit nový olej, vyměnit vložku čističe oleje, vyčistit „odstředívku“ a hotovo. V porovnání s cenou za výměnu motoru je to opravdu malá škoda. To asi víc stála… Číst vice »

Prokop Böhm

Ani bych se nedivil, když toho blba budou nahánět ekologové a ochranáři. Nemznoucí chladící kapalina je z hlediska chemie pěknej utrejch.

Trumway
Hala D

Nedivím se. Vzhledem k tomu jak nenávistné komentáře se nacházejí v článcích o železnici. Nepřátelé železnice se radikalizují a už dochází i na vědomý terorismus. Vjíždět na přejezdy před vlak už nestačí. Fanatiční ultra autíčkáři? Nebo Likvidátoři Greendealu? Kdoví co to je za verbež.

ToMa

Diskuze čtu celkem dost a Vy jste tady jeden z mála co má skutečně útočné a agresivní komentáře.

Hala D

Ale určitě nedosypávám písek do odstavených kamionů, motoráků, ani nevypouštím pneumatiky. To že zmíním pravdu o zdejších diskuzích a dám najevo opovržení nad útokem na 811 může označit za agresívní komentář pouze někdo kdo s těmito záškodnickými činy souhlasí. Pardon, ale je to tak.

ToMa

Dle mínusu a plusů s vámi většina nesouhlasí. Jestli by jste se nad sebou a vašimi komentáři neměl zamyslet

Zlámalík

Nemá čím.

SYN

To si myslíte vy že tu prezentujete racionální názory, většina ostatních si myslí že možná směr máte jakžtakž správný, ale jste vysloveně krajní radikál…

MHD

Co vám na to radí v Bohnicích? Posledně to byl zaměstnanec ČD…

xyz

Však takový Obzor, čtený mj. některými zaměstnanci ČD, v průběhu let psal i docela nenávistné články na adresu „jiných“ dopravců.

SYN

Tohle je na 95% „práce“ jedněch milovníků železnice vůči druhým milovníkům, nekecejte že věříte tomu že mu to tam šel nasypat někdo kdo miluje autobusy/autíčka!

Trumway

Ten kukuč.. ta barva…že by ?

Já být dotyčným asi bych se začal báthttps://www.youtube.com/watch?v=xrO8AQ4CrKk

Trumway
none

Hele, víš o tom, že méně je někdy více?
Jakože bys nemusel tolik psát…

Pepa

Zase nejaka modra guma. Uz aby vsude jezdili soukromnici a modraci museli nekde zacit makat

JendaVenda

Prosím vás, u které provozní jednotky Čd se nemusí makat ? Hned si tam podám žádost o zaměstnání.

Petr K.

Když ti modráci začnou někde makat (tedy mimo železnici) tak si rovnou kup auto, protože Tě nesveze ani ten soukromník. Zamysli se Ty antigumo.

Trumway

Tvl koho tohle může napadnout? Jako možná bych ještě pochopil písek v nádrži kde by byla možnost, že projde přes filtr, ale nasypat písek přímo do motoru je neskutečné zlo. Toho člověka chytit a nechat ať celý motor rozebere, vyčistí a opět složí a uvede tak do stavu jaký byl předtím. A nedostl by nažrat dřív než by to měl hotový. Co nažrat. Ani vych…t by se jít nemohl.

Štofik

Tak by to mohl vypláchnout močí.

Trumway

„nebo ho tam nedal záměrně a počítal s tím, že obsluha má udělat kontrolu a tím zabránil škodě “

Jenže ona ta škoda vznikla i bez toho aniž by by byl motor nastartován.

JAJV

Asi ho někdo vyrušil, že tam nedal to víčko zpět, nebo ho tam nedal záměrně a počítal s tím, že obsluha má udělat kontrolu a tím zabránil škodě 🤷‍♂️ šlo pouze o to, aby mašinka nevyjela.
Jestli to byl opět ten předchozí blázen, tak se poslal do krimu, přitom mám pochopení, že fíra roky jezdí takovou pěknou trať, líbí se mu tam a kvůli podezřele levnému dopravci přišel o flek ( rozuměj, o turnus na té trati) přitom úplně stačilo, domluvit se s novým dopravcem a prostě změnit barvy

SYN

Nebo jezdit jinde, ne?

55p

Símvás, jede ten vlak na Písek?

Pája

😆😆😆

král j

Jak to, že kraj vybral nového provozovatele, který nemá na vozidle krajský nátěr? Jinak nic proti RC, pan Satava odvádí dobrou práci.

Tomáš Z.

To má jezdit Hurvínek v krajských barvách do Zubrnic? 🤣🤣🤣

Zbyněk

Jak by řekl staré Homolka – hajzlové.

Dave

Upřímně, nějak se mi tomu nechce věřit. Možná to byl sám fíra, kterému se nechce s takovou nehezkou bednou jezdit.

Jan Sova

Škoda Mravca… Jel s tím někdo ?

vbb

Škoda Octavia, s tou jsem jel, ale Škoda Mravca, s tou ještě ne.
A jestli myslíte „mravence“, tak to je jiné vozidlo, ř. 813.1 a 2-

Kuko

Hodil by se titulek „Na české železnici se zvětšuje konkurenční boj“ …

David

Zase Schütz nebo jiné pako? To je tak, když se za terorismus dávají podmínky bez zákazu řízení

jal

Viděl jsem tu tolik nenávistnych slov proti 81x, že to mohl být někdo z místních diskutérů. Vždyť, jak píšou, každá zlikvidovaná 81x přispívá k modernízaci železnice. 😉

Trumway

Ano , i já si na ten příspěvek pamatuji.

Frantisek X

Pneumatiky byste měl ovšem před jízdou zkontrolovat. Obsah nádrže nevidíte, olej na cestě předem též ne.

Tomáš M

Asi chybné proškolení údržby…..otevřít víčko a dosypat písek. Haha, ale humor to není. Cílená sabotáž!!!!

Luboš Beneš

Písek do pískovače, olej do motoru. Kolikrát ti to mám opakovat!

Pája

😃 Takhle podáno to vypadá jako alkohol na pracovišti údržby a nebo učně na praxi (ještě se mi z mládí vybavilo „co můžeš urvi, co nemůžeš skurvi) Páchání takových skutků samozřejmě v žádném případě neschvaluju.

Jenda

Pomsta pána s olejem pokračuje? Dovedu si představit, jak ta zlost v něm bublá už z minula.

Jiří Kocurek

Snad není tak blbej, aby se poslal do vězení. Beztak si ho předvolají…

fabec

Blbej je dost,kdyz delal ty prasarny předtím a prošlo mu to

Jenda

Blbej uplně neni, ale svině neuvěřitelných rozměrů ano. Tomu je všechno jedno, ten potřebuje zadostiučinění a udělá proto všechno. To minulé odhalení mu muselo pořádně zasáhnout ego a rozfoukat nenávist a pomstychtivost. Ten člověk je dlouhodobě nemocný. U soudu mu právník poradil, aby se kál a dostal polehčujicí okolnost. Ten člověk se zásadně nikomu nikdy za nic neomlouvá, protože podle něj je všechno v pořádku. Obávám se,že ta zlušenost z minula ho jen poučila otom, jak to udělat příště, aby mu nikdo nic neprokázal.

Radko Křivánek

Jak to všechno víte? Vy jste klinický psycholog a podrobil se u Vás vyšetření?
Nebo se Vám to zjevilo v rozhicované troubě?
(Nekomentuju vlastní čin, ale přetlak moudrosti v diskusi.)

Jenda

Tak chytráčku, zkuste se zamyslet a vymyslet jinej důvod. Ještě jich několik je. Samozřejmě plácáte hovadiny a víte o tom člověku kulové. Jen se tu snažíte zviditelnit. Škoda, že jste neměl šanci být jeden z jeho kamarádíčků a nebo kolegů. To by vás pak psaní techto hovadin rychle přešlo. Ona celá ta jeho familie je extrém sám o době. Nejeden člověk si značně opálil prsty a to stačilo znát krátce jen jednu osobu z toho tria a už byl malér.

Radko Křivánek

Ptal jsem se, odkud to víte. Stačilo napsat, že z osobního kontaktu.
Jinak píšete dost zmateně a máte nějaký osobnostní deficit, který Vás nutí se povyšovat nad jiné, ačkoliv na to nemáte. Odkud to vím? Hádejte. 🙂

Jenda

Já to vědět nepotřebuji a proto nic hádat nebudu. Jste mi uplně volný 🙂

Cestovatelix

Podle Vašeho komentáře soudím, že byl součástí nějaké více problémové skupiny, která měla prsty i ve vedení dané jednotky?

Cestovatelix

Co víš? Zlo(st) jen tak nevyprchá.

Cestovatel z Vysočiny

Udělit podmínku za předchozí trestný čin se ukazuje být velkou chybou…

Martin

A očernovat někoho bez důkazů je ještě větší chyba.

Herold

Tam ale není řečeno, že to udělal ten stejný člověk…u udělování trestů funguje něco, čemu se říká generální prevence-trest udělený jednomu pachatli by měl od páchání trestné činnosti odrazovat i jiné možné pachatele. Možná, že pokud by ten první pošuk dostal trest natvrdo, tak by někdo jiný neudělal tady toto…

Kubrt

Všichni vědí, že vraždit se nemá a že za to hrozí dlouhý kriminál, a stejně se pořád vraždí. Tady s těmi sabotážemi se navíc zřejmě pohybujeme v morálně a inteligenčně podobně kalných vodách, jako u většiny vrahů.

Ares

Spíš mě děsí, že takovej člověk třeba řídí vlak plný lidí.

libcha

…což nic neříká o tom, jak by se vraždilo, kdyby za to hypoteticky kriminál nehrozil.

SYN

Ale kdyby se za to dávala za vraždu podmínka, existuje nezanedbatelný počet lidí co by si řekli „to mi stojí za to“…

zyx

Ale on byl při předchozím činu pravomocně uznán za vineho. Že potrestán byl tak jak byl, neni dostatečné upozornění pro něj nebo i pro někoho jiného.

Jenda

Hošánek má smůlu, to peklo si blbeček zařídil sám. Kdyby to nebyl idiot, tak o něm nikdo neví. Jenže vlastníma sviňárnama ze sebe udělal profesionálního kriminálníka, tak si to teď vyžere. To ještě nevyplulo napovrch ty sračky, co dělal lidem okolo. Lži, pomluvy atd. Ten může bejt rád, že nedostal ve tmě někde po držce.

Radim

Ti lidi jsou fakt mimo. Už by to chtělo nějaký ten meteorit, lidstvo by mělo z planety zmizet…

David

Jo tak jasně, jakmile se lidstvo odkloní od zbožňování 81x, tak si nic jinýho než vyhynutí nezaslouží.

Jiří Kocurek

A vy se ráčíte počítat mezi lidstvo? Pukud ano, tak do sebevraždy netahejte ostatní.

PS: Tohle je vina jednotlivce.

Premek

To byste zmizel i vy 🙂

Trumway

Ano, některří lidé jsou mimo, ale mohl byste být té dobroty a netahat do toho nás ostatní? Díky?

Trumway

Bez otazníku.

slsp

Prvy magor vyviazol s podmienkou, tak si dalsi povedali, ze im to za to stoji?

JAJV

Tento druhý magor je ale chytřejší, bude mít poškození cizí věci, ale už ne obecné ohrožení, protože co si budeme, tohle jen nemohlo nastartovat, což je lepší, než olej a znemožnit zastavit

SYN

Taktak, z hlediska kvalifikace tohle rozhodně bylo „prozíravější“.

Martin1

Doufám, že policie dotyčného chytne. Neuvěřitelný, co všechno se najde mezi lidmi, a mezi nádražáky zvlášť, za pakáž. 🙁

Trumway

S tím, že je něuvěřitelné co se mězi lidmi najde máte pravdu,ale s tím že by muselo jít zrovan o „nádražáka“ si nejsem tak jistý.

Péťa

Ten génius co mazal koleje taky nemohl být strojvedoucí 🙂

***** Petr

Asi došel olej. Drážní mentální výkvět na úrovni pražských taxikářů a to by člověk řekl, že tento majitel a právš tento typ provozovaných strojů modromyslitelům vadit nebude. A ano, všem ostatním je úplně jedno kdo tam jezdí.

Zdrasa

Už se byla zeptat policie u pána s olejem a kamením?

Jiří Kocurek

Když se vrátíte k minulým diskuzím, tak tam někdo napsal, že v době kamení byl olejář jinde.

Takže tam běhají nejméně 2.

Štofik

Myslíš tím toho trolla Tomtura co dostal ban a pak to hlásal znova pod jménem Vizek?