umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Další potíže při letech do Velké Británie. British Airways rušily lety kvůli IT problému

Nový A350-1000 v barvách British Airways. Foto: BA
Nový A350-1000 v barvách British Airways. Foto: BA

(aktualizováno 18:00) Den po problémech se zrušenými lety kvůli chystané stávce části zaměstnanců londýnského letiště Heathrow čelily cestující British Airways dalšímu problému: výpadku počítačového systému aerolinek, kvůli kterému rušil dopravce stovky letů.

Omezení se dotklo už i letů do Česka: British Airways musely zrušit spoj s příletem ve 13 hodin do Prahy a odletem ve 13:45 na Heathrow. Během posledních dvou let jde o třetí velký IT výpadek dopravce. K odstraněné problémů došlo přes šestou hodinou večerní středoevropského času.

Problémy oznámily British Airways na svých stránkách, kde se zákazníkům omluvily a nabídly jim zdarma rezervaci na jiný termín, pokud je jejich let zrušený.

Dopravce zrušil asi dvě stovky spojů, narušil tak cesty tisícům lidí. Kolaps způsobile dlouhé fronty na letištích. Podle dopravce jde o systémový problém.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jen tak

Když se daří, tak se daří … nemaj zrovna jednoduché období.

Martin V.

Pokud je to opakovaně, tak je otázka, jestli by kromě do nových letadel a do pilotů neměli víc investovat i do IT a do ajťáků. Přeci jen dnes všechno závisí na sítích počítačů a když se sesypou (nebo jsou hacknuty), tak nic nefunguje.