Další nestabilní násep: V České Lípě se jezdí 10 km/h, hrozí zastavení provozu

Česká Lípa, hlavní nádraží. Ilustrační foto. Autor: Marie Čcheidzeová – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54498985Česká Lípa, hlavní nádraží. Ilustrační foto. Autor: Marie Čcheidzeová – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54498985

Správě železniční dopravní cesty dělá starosti další násep. Nachází se na výjezdu z České Lípy na Nový Bor (trať 080)

21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
To

Miliardová modernizace nádraží v ČL, meganádraží jak někde v krajském městě a zde všichni mčí… tak to jsem v klidu – svah je nestabilní a už zadali přípravu PD… takže výběrko na projektanta – PD – územko – stavebko – kolaudace – … no když to půjde hladce, dávám tomu 2 – 3 roky a je hotovo)))

Jan Sůra

Nevím, jestli jste se byl někdy v České Lípě na to meganádraží podívat. Stálo to miliardu, protože se za ty peníze opravilo x kilometrů okolních tratí, ale opravy se zastavily před tímto náspem.

OdborarOSZ

Pane redaktore nemáte pravdu, oprava tratí v balíku obsažená nebyla!
Českolipsko je jeden velký tunel na peníze, jako přiklad uvedu racionalizaci za desítky milionů na trati do Liberce, zejména Zákupy. Jen se to dokončilo, už se mluví o přeložce mimo Zákupy. Je to normální a Logické?
Nelze nevzpomenout na zábavnou estrádu na nádraží v České Lípě jménem PODCHOD, nebo jenom na schody do podchodu bez střechy, kdy pak na schodech máte 20cm sněhu, nebo v podchodu stav na gumáky. Jo paráda.
Sami zaměstnanci SŽDC písemnou formou upozorňují na zásadní nedostatky, ale víte jako to chodí, ne.

Jan Sůra

https://www.skanska.cz/co-delame/projekty/210720/Modernizace-zst-Ceska-Lipa
modernizace žst. Česká Lípa a NAVAZUJÍCÍCH úseků.

Odborarosz

Pane redaktore, ale tam máte napsáno, že souhrně, nikoliv, že to bylo z jedné miliardy určené na rekonstrukci nádraží. Jiným slovem Sudop toho dělal kolem víc, to jistě, ale z jiným smluv a prostředků! Pokud čerpáte informace z takových to webů a nemáte jiné zdroje, pak tedy sorry. Ale soudě podle příspěvků i k jiným závažným článkům, minimálně dost dobře vhodných na reportáž, Vy ten zájem prostě nemáte. Je to stejné jako v uniklé reportáži z Brna (k přesunu a modernizaci nádraží),kde pan Babiš ať je jaký je, řekl rovnou, zda jsou normální, když chtějí za barák skoro 4 miliardy… Číst vice »

Odborarosz

Ještě malé PS: Bylo by dobré zjistit, jak dlouho se násep v České Lípě již hroutí! Minimálně několik let zpět se tam jezdilo 30, nejdřive jako pomalá jízda, možná v zájmu eliminace pomalé jízdy se z toho udělala rychlost traťová, ano takto se elegantně zbavují pomalé jízdy, dělají z nich traťové rychlosti, trať Ústí střekov až Lysá byla krásným přikladem. Co se v místě pohybuji, byl to vždy problematický úsek, nicméně si dobře pamatuji, že prošel kompletní renovací a nebude to více jak 10 let. Tedy již se zde uplatnily nové technologie práce a zjevně je to stále na prd!… Číst vice »

Jan Sůra

Místo urážení bych uvítal, kdybyste si ověřoval více fakta. Přečtěte si zadávací dokumentaci, kde je vše popsané. Je to vše pod jednou zakázkou (těch stavebních akcí se záměrně sesypalo více do jedné kvůli dotaci). Mám zájem o informace, které si ale pochopitelně ověřuji.

Odborarosz

Nevím kde Vás urážím, nicméně můj zdroj jsou provozní zaměstnanci SŽDC a novináři z Českolipska. Pokud jsou Vaše zdroje ověřené, pak musíte vědět o skutečnosti, že je úsek jak jsem psal problematický, že se již minimálně jednou velkolepě sanoval, že namísto údržby se léta pouze sleduje, což aby nedošlo k problémům potvrdí i DÚ, aby nebyl podezříván z nečinnosti jako úřad stavební ve věcech drah. To, že osobní a nákladni dopravci tam prodělají kalhoty na neustálých rozjezdech, že rozjíždějíci se 854 udělá několikanásobně větší kravál a poškozuje tak ŽP více než je zdrávo a než by musela Vás nezajímá Vůbec.… Číst vice »

Jan Sůra

„Pokud čerpáte informace z takových to webů a nemáte jiné zdroje, pak tedy sorry. Ale soudě podle příspěvků i k jiným závažným článkům, minimálně dost dobře vhodných na reportáž, Vy ten zájem prostě nemáte.“
Čerpám informace samozřejmě i z profilu zadavatele, kde je zakázka detailně popsána a snažil jsem se Vám vysvětlit, že nemáte pravdu. Tak pokračujte. Jinak pokud jste zjistil pochybení, která hraničí s trestným činem, jistě více, co je Vaší povinností.

a8n

Jeho povinností není nic. Radši si přečtěte § 368 zákona 40/2009.

železničář v důchodu

Pokusy o „obranu“ (vyfabulovaným) tvrzením o urážení či omíláním „manter“ typu „povinnost upozornit příslušné orgány“, apod., jsou velmi plytké a krátkozraké: měl byste si konečně přiznat, že když jste si DOBROVOLNĚ zvolil jako své „poslání“ zřízení a provozování internetového informačního média určeného pro veřejnost, je to pro Vás ohromný a velmi odpovědný závazek a povinnost odvádět svoji (dobrovolně zvolenou) práci co nejdokonaleji, protože nejste v pozici pouhého nájemného pisálka pracujícího za jidášský groš od svého zaměstnavatele, který při tom klidně může zneužívat známé skutečnosti, že polopravda je horší než lež. A je proto zcela absurdní, když bohorovně uraženecky odmítáte jakákoli… Číst vice »

železničář v důchodu

Oprava: samozřejmě „jaký je rozdíl mezi Bohem a Klausem“

Jan Sůra

Slušně jsem nejprve pána upozornil, že nemá pravdu. Odkazem. To je vše. Dál jistě umíte číst.

Jan Sůra

A ještě jednou: já si opravdu vážím podnětů a upozornění. Ale ne takových, které jsou nesmyslná a vylhaná.

železničář v důchodu

Problém je ovšem i u Vás: pokud jen zatvrzele trváte na svém (mnohdy přitom navíc jde jen o hloupé „slovíčkaření“ = viz například „dotace“ versus „kompenzace“) a nesnažíte se odhalit a pochopit, na co se Vás ten druhý snaží (třeba i nedokonale) upozornit, tak se úspěchu nedoberete, protože to budou jen dva paralelní monology. Často chybí jen trochu větší vstřícnost …

Jan Sůra

Bavím se o tomto konkrétním případě.

L. M.

Kdo za to může teď? Špatná technologie stavby v 70. letech 19. století, nebo špatná komunistická rekonstrukce v 50. letech? Totální neúdržba a nezájem SŽDC určitě ne… Vypadá to, že zátah v Dlážděné byl slabý. Dokud všem nebudou hrozit tepláky, tak se nic nezmění…

Vít Jůza

Samozřejmě, že se posuzují různé okolnosti včetně případné viny, ale železnice se prostě staví na zemském povrchu stabilním jako česká měna, a jinak to nejde.

KL

Ó jé, vy toho naděláte. Jistě je možné najmout armádu měřičů, nadělat sondy a prověřit všechny staleté náspy v síti. Zjistí se, že současným normám odpovídá minimum z nich, tenkrát tam nasypali co bylo po ruce, né že by byli úplně nezodpovědní, ale s kolečkem se zase nechce vozit hlínu kilometry, a taky návrhová nápravová hmotnost byla jiná. A světe div se, funguje to přes 100 let, s minimem poruch, hromada hlíny je dost spolehlivé zařízení. A pokud to jednou za rok na jednom místě v zemi poklesne, no tak se to vyřeší. Technicky. Zátah v Dlážděný do toho plést… Číst vice »

Martin1

Zátah v Dlážděné do toho třeba plést, byť ne konkrétně do této kauzy. Ale třeba do uvolněných šroubů na trati č. 200 nebo do projektantské činnosti už určitě.

VRT

Taky do propojení SŽDC a SUDOPů, AŽD, stavebních firem, výstavby betonových zdí, našlo by se toho dost. V podstatě se nedá střelit vedle.