Další miliardy do přestavby plzeňského uzlu. Správa železnic vypsala soutěž na úsek do Koterova

Nový RegioPanter v Plzni. Foto: České dráhyNový RegioPanter v Plzni. Foto: České dráhy

Správa železnic vypsala jednu z největších stavebních zakázek letošního roku. V soutěži s maximální cenou 2,21 miliardy korun hledá firmu,

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
FDv

„Zastávka bude napojena na trolejbusové linky“
Správně by mělo být, že zastávka bude napojena na jednu trolejbusovou linku (oranžová č.12) a dvě autobusové (modrá č.29 a 30).
Není mi moc jasné k čemu bude rychlost 120km/h na pár kilometrů z hlavního na novou zastávku, ale obecně palec nahoru.

Alibaba

120 proto, aby se tam rychlíky mohli v klidu rozjíždět a je to jedna hranice rychlostních pásem. (Ne, neviděl jsem tachogram, kdyby se někdo ptal, pouze odhaduji)

robert

Ta oranžová čárkovaná čára evokuje prodloužení tramvaje ke koterovskému nádraží. Je to tak?

robert

Teda jako za úvahu by to stálo, protože koterovské nádraží je takové odříznuté od světa, žádné osvětlení přístupová cesta nemá a když někdo bude chtít vystoupit dříve, musí do civilizace pěšky. A je nesmysl, abych jezdil jihu na hlavní nádraží a pak se dvojkou vracel zase na Světovar.

Alibaba

Já bych navrhl udělat 2 zastávky místo nádraží Koterov v místě ulic „Na Růžku“ a „K Dráze“. V ulici „Na Růžku“ by se možná i smyčka pro tramvaj vešla.

Haha

Proč se vracet na Světovar? Z Částkovy vás 30 odveze k Poliklinice, odkud je kousíček dvojka směr Světovar…

robert

Ale když pojedu vlakem třeba z Nepomuku, tak pojedu přes Koterov, tedy okolo Světovaru. Jak na tu třicítku přestoupím, když v Koterově nevystoupím, ale budu muset až na hlavák? To mi nedává smysl.

Kubrt

Oranžová čára naznačuje docházkovou vzdálenost železnice- MHD nyní a v budoucnu. Osobní vlaky po rekonstrukci v Koterove stavět nebudou a tramvaj tam nikdo tahat nebude.

robert

Aha, díky. Ale mínusy jsem si za ten nevinný dotaz snad nezasloužil, ne?

Kubrt

To je bohužel takový hloupý rys této diskuze, že i za naprosto legitimní dotazy, nebo věcně podaná fakta, člověk schytá nějaké minusy. Netřeba to brát moc vážně.

robert

Nejen této diskuze. Nejsem vědecká knihovna, abych věděl všechno.

Cestovatel

Taky to tam výrazně prokouklo!
Jěště opravit vnitřek a fasádu nádražní budovy, vyměnit nájemce – nebo alespoň kompletně zrekonstruovat tu zoufale zaplivanou jídelnu a bude na tom nádraží fajn..Dát do cajku Mikulášskou ulici (asi 200 m) od nových mostů k řece a nebude poznat že je to Plzeň nádraží.

Haha

Ten ranžír je daný hlavně synchronizací s ŘSD (https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/193/infoletak_s20-jatecni-na_roudne.pdf).

Majkii

Opravdu největší? Pardubice mají odhadovanou cenu dvakrát větší.

Zbyněk

Pěkná mapka, v té zorientuje každý.