Další letecká fúze v USA. Alaska Airlines kupuje Hawaiian Airlines

Letadla Alaska Airlines a Hawaiian Airlines. Foto: Alaska AirlinesLetadla Alaska Airlines a Hawaiian Airlines. Foto: Alaska Airlines

Spojením vznikne dopravce s více než 50 miliony cestujících ročně.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian

Mám zkušenost s Hawaiian i s Alaskou a musím říct, že kdyby to sloučili, tak by mi to bylo líto. Obě společnosti jsou osobité a jak na U.S. standard, tak mi vždy připadaly velmi sympaticky (ale jsem asi malý vzorek cestujících, mám s každou společnosti 3 lety).

Jirka

Dobře, že zachovaly obě značky. Bylo by fakt divný, kdyby z Honolulu létaly Alaska Airlines, nebo z Aljašky Hawaiian.

Roman osobně

Co třeba let AS827/AS828?

Průvodce původní Aleš

Když se podíváte na flystats, tak uvidíte, že Alaska z Honolulu normálně létá, na mnoho letišť v Kalifornii, Washingtonu, Oregonu a samozřejmě, jak už zmínil Roman osobně, na Aljašku.

Jirka

Jasně, já nemyslím, konkrétní lety. Divný by bylo kdyby tam měli domovský hub. Jde o ty názvy států a právě ten osobitý styl obou dopravců. Havaj a Aljaška jsou opravdu diametrálně odlišné.

Průvodce původní Aleš

Škoda, že jste to takhle nenapsal hned napoprvé 🙂

Erskine

Alaska Airlines uz ted maji svuj nejvetsi hub na letisti v Seattlu, nikoliv v Anchorage. Letiste v Seattlu je doslova obsypane letadly Alaska Airlines.

karel_treti

Před měsícem sem letěl s Alaskou z Seattlu do Honolulu brand new 737 – Max 8. Zpět do Seattlu jsem letěl opět s Alaskou z Maui, zase s novým Maxem. Komfort na 6 hodinovem letu pocitově daleko lepší jak s Qatarskym A 320 z Doha do Prahy. Větší rozteč sedaček i místo na nohy před sebou. Připojení na Whatsapp po celou dobu zdarma. Letiště v Seattlu bylo letadli Alasky docela zaplněné. Při stopoveru jsem měl hotel poblíž jejich místní centrály. Na Havaji jsem udělal 6 letů mezi ostrovy. Všechny se Southwest. Oproti Hawaiian měli o dost lepší ceny a 2… Číst vice »

Erskine

Alaska ma v Seattlu sve hlavni sidlo. Je tam centrala pro celou spolecnost. Hawaiian ten nastup Southwestu taky pekne rozhodil, na konkurenci na meziostrovnich letech vubec nebyli zvykli. Je to jedna z pricin financnich problemu a proc se nechali koupit Alaskou. Uvidime jestli se Alaska s tim Southwestem nejak vyporada. Ja byl na Oahu letos v unoru a pristi rok se chystam prave na Maui. Tesim se na prelet na Lana’i s Mokulele Airlines a jejich Cessnou 208EX Grand Caravan.

karel_treti

Překvapivě ty lety se Southwest byly většinou poloprazdne. Na jednom letu nás letělo snad jen kolem 40. cestujících v letadle pro 180 lidí. Až sem si říkal zda se jim to vyplatí když to léta co 2 hodiny poloprazdne. Možná obchodni taktika, jak výhledovět Hawaiian. Kdo to déle vydrží. Jejich obsazenost neznám, ale u gatu se mi zdálo že měli cestujících dost. Což me za ty ceny překvapilo. Bavil jsem se s jedním ex-manažerem od AA co byl na Havaji na penzi, jak je možné že s Hawaiian někdo za ty ceny léta, když můžou letět výhodněji se Southwest. Říkal… Číst vice »

Průvodce původní Aleš

V tom rušení letenek je Southwest nepřekonatelný. Nejen že se dá měnit, ale i rušit za doživotní kredit. Jinak, Hawaiian mají na letech mezi ostrovy obvykle podobné ceny jako Southwest, asi jste tam byl zrovna v nějakém „nešikovném“ období. Místní mají většinou kreditku Hawaiian, kdy máte taky dva kufry zadarmo. Hawaiian létá mnohem častěji než Southwest. Člověk si zadarmo zarezervuje konkrétní sedadlo (na rozdíl od nejistoty u Southwestu do příchodu do kabiny). Nástup a výstup probíhá díky menší kapacitě letadla mnohem rychleji. Podání kufrů je taky mnohem rychlejší (někdy minuty oproti desítkám minut). V Honolulu mnohem kratší cesta ke gatům.… Číst vice »

karel_treti

Díky za zajímavé informace. Ta rostlinarska dodatečná security kontrola s místními důchodci u skeneru mě překvapila. Ale chápu že se brání invazním druhům rostlin. Pak mě tedy zaráží , jaký to má smysl když se jí můžete s Hawaiian vyhnout.

Průvodce původní Aleš

To skenování zavazadel se týká jen odletů na US pevninu. Mezi ostrovy můžete vozit co chcete. Jenže Southwest v Honolulu odlétá z terminálu, ze kterého odlétají všechny aerolinky s výjimkou Hawaiian a Mokulele. A na něm se kontrolují i příručáky (společně na bezpečnostní kontrole, ani to nevíte). Takže TSA agent Vám ty rostliny apod.nepustí, ani když letíte třeba na Maui. V případě Hawaiian je to s příručáky naopak. Na bezpečnostní kontrole Vám pustí vše, ale pokud letíte na US pevninu, probíhá v gatu další skenování. Nám takhle z Havaje nepustili papriky, které nám zbyly a vzali jsme si je na… Číst vice »

Jirik

Krasnej obrazek.

VíKo

Tenhle server má fakt vylitý diskuze. Tady dostanete mínus za cokoli. Škoda že anonymně. Dřív byly příspěvky s kladným hodnocením relevantní. Teď nevím. V diskusích, kde jsou desítky příspěvků se nedá orientovat už ničím. Zrušil bych to. Jen to mate.

VíKo

🤣

Conti777

Naopak na tomto webu jsou diskuze výborné a jsem rád za to, jak to je, rozhodně bych nic neměnil. A je skvělé ,že se tu tolik diskutuje, že se občas najde komentář, který není relevantní, nebo který sem nepatří, to je prostě jasné a v diskuzích to tak je vždy, pokud by všichni spolu souhlasili a měli stejný názor, tak by diskuze vůbec být nemusely.

VíKo

To jsme se špatně pochopili. Zrušil bych to lajkování. Mínusáři tady dehonestují příspěvek, kde borec pochválí obrázek… Proč? Kolikrát je tady příspěvek k věci od erudovaných diskutujících… (Apex třeba) a má fakty podležených příspěvků mínusy… vůbec nechápu proč a co za lidi to dělá. U zjevných nesmyslů prosím, ale tady se mínusuje cokoli za každou cenu. Pak pod článkem s desítka i příspěvků jedu dolů a naprosto spotnánně přeskakuju přípěvky, které mají negace… a to mě vadí… mnohdy jsou velmi dobré.

Conti777

Tak to pak jo, to jsme se nepochopili. Souhlasím, je pravda, že u smysluplnych příspěvků je často plno mínusů jen tak pro nic za nic.

SYN

Pro „vypnutí“ lajkování vám stačí jediné: ignorovat ho… jo ale vám záleží aby negativní hodnocení se neukazovalo jiným?? Starosti o jiné laskavě přenechte jim…
Pro mě osobně je pozitivní/negativní reakce spíš měřítkem toho zda s příspěvkem „diskutující veřejnost“ souhlasí nebo ne, nikoliv zda se jedná o „kvalitní reakci“…