Další kyvadlový provoz u Chýnova. ŘSD bude napojovat nový obchvat ve směru na Pelhřimov

Stavba obchvatu Chýnova. Pramen: ŘSDStavba obchvatu Chýnova. Pramen: ŘSD

Dlouho očekávaný obchvat by se měl otevřít provozu s několikaměsíčním zpožděním 28. října.

Řidiče využívající silnici I/19 čekají od pondělí 18. června u Chýnova komplikace v podobě kyvadlového provozu. Silničáři zde budou napojovat nový obchvat Chýnova směrem na Pelhřimov. Doprava bude kvůli tomu svedena zhruba ve čtyřistametrovém úseku do jednoho pruhu. Provoz budou řídit semafory do 1. srpna.

„Důvodem pro omezení v daném úseku komunikace bude provádění prací na připojení nově budovaného obchvatu Chýnova ke stávající silnici I/19. Na místě proběhne realizace konstrukčních vrstev vozovky a obrusné vrstvy,“ uvedl mluvčí ŘSD Adam Koloušek.

Podobné omezení museli řidiči ve druhé polovině června vydržet i na druhém konci obchvatu, který stavbaři aktuálně rovněž napojují na stávající silnici I/19. V místě zbudovali provizorium, po kterém automobilisté jezdí sníženou rychlostí ve dvou pruzích.

Dlouho očekávaný obchvat by se měl otevřít provozu 28. října. Stavba má zpoždění, podle původních předpokladů se měla otevírat už v červnu. Předpoklady ale rozmetal soud, který loni zrušil už pravomocné stavební povolení. Soud jednal na podnět majitelky pozemků u silnice. Stavba, která začala už na podzim 2020, musela být loni v únoru na dva měsíce přerušena. Stavbu odblokovala dohoda majitelky s městem, které pozemky odkoupilo. Nový obchvat, který měří 3,6 kilometru, vyjde na 262 milionů korun.

Silnice I/19 je důležitou spojnicí ve směru západ – východ, která propojuje města Plzeň, Tábor a Pelhřimov. ŘSD na ní loni v únoru otevřelo po dvou letech výstavby dlouho očekávaný obchvat obce Kámen. Na obchvat Chýnova má v budoucnu navázat obchvat sousedních Kladrub, jehož součástí bude i nový železniční most (trať Tábor – Obrataň) přes silnici.

Tagy I/19 obchvat Chýnova ŘSD
5 komentářů