Další „hladolet“. Joon vystřídá Air France na lince Praha – Paříž

Airbus A320 společnosti Joon. Foto: Anna Zvereva / Wikimedia CommonsAirbus A320 společnosti Joon. Foto: Anna Zvereva / Wikimedia Commons

Air France přenechá letecké spojení Prahy s Paříží své loni vzniklé značce Joon, která se profilovala původně jako hlavně dopravce

Air France přenechá letecké spojení Prahy s Paříží své loni vzniklé značce Joon, která se profilovala původně jako hlavně dopravce pro mladší generaci a současně působí jako dceřiná firma s nižšími náklady. Od 31. března převezme Joon všechny lety mezi oběma hlavními městy. Pro cestující to znamená v ekonomické třídě konec bezplatného jídla.

Air France přesun zveřejnily v tiskové zprávě , Praha je jednou ze šesti destinací, kam místo Air France bude létat Joon. Změny jsou už patrné i v rezervačním systému aerolinky.

Joon převezme všechny tři lety Air France z Prahy denně, podle rezervačního systému bude na linku nasazovat jen Airbusy A320 (174 míst) a A321(212 míst), dosud Air France nasazuje někdy i menší A319.

I nadále bude linku provozovat ve spolupráci s Českými aeroliniemi, s kterými si sdílí kapacitu. Obě společnosti létají a budou létat šestkrát denně. Joon poletí z Prahy ve stejné časy jako dosud Air France: 9:50, 15:25 a 20:35.

Air France tak nebude od konce března provozovat do Prahy žádné lety se stroji v jejich firemním nátěru. Letadla Joon mají pouze dvě malé samolepky, že patří do skupiny Air France, podobně jako letadla společnosti Hop! Ta létá z Prahy do Lyonu. 

Joon je další leteckou společností, kterou si velký zavedený dopravce zavedl jako levnější nízkonákladovou dceru, u které se platí například zvlášť za odbavené zavazadlo nebo jídlo na palubě. Podobný model má například Lufthansa se svoji značkou EuroWings. Nový dopravce navíc pomáhá řešit aerolinkám problém s často stávkujícím personálem, nastavené pracovní smlouvy nejsou tak velkorysé, jako u původního zaměstnavatele. 

Joon nabízí zdarma na palubě pouze nealkoholické nápoje, ostatní občerstvení je zpoplatněné. Bezplatný servis je pouze v byznys třídě. Zavazadla dosud Air France nabízí zdarma v tarifu Standard, zpoplatněné je pouze v tarifu Light.

Tagy air france České aerolinie joon letiště praha linka Praha - Paříž
5 komentářů