Air Transat věří A321LR. Bude prvním dopravcem, který ho nasadí přes Atlantik

Airbus A321LR v barvách Air Transat. Vizualizace: AirbusAirbus A321LR v barvách Air Transat. Vizualizace: Airbus

Kanadská společnost Air Transat bude prvním dopravcem, který nasadí na transatlantické lety nový Airbus A321LR. Letadlo, které získalo minulý týden

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Démon

Mě by zajímalo, kdo řeší emise letadel. Auta už jsou skoro bezemisní a zaoceánské lodě a letadla to chrlí do ovzduší jak mohou.

Jan Kvapil

Rád bych upozornil redakci, že transatlantické lety úzkotrupými letadly létají. Znám teda pouze jeden, LCY-JFK, ale i ten se počítá protože je provozován A318kou, která je úzkotrupá.

Jentak@seznam.cz

Mezipristani ma, ale jen ve smeru “do Ameriky”.

marty-t2

Pro nás v ČR a SR je jedničkou na spojení do Londýna Ryanair. Ten lítá z Brna, Bratislavy, Ostravy, Pardubic i Prahy na Stansted. Kanadský AirTrans na Gatwick. Takže nejde transatlantický let jednoduše kombinovat s odletem z domovského letiště, na Gatwick se lítá jen z Vídně nebo Prahy… Nebo je nutný drahý a časově náročný přesun skrz Londýn… Snad to někoho jednou trkne a nabídne náhradu Primery ze Stanstedu…

Zdeněk Jakl

Možná by byl tento typ vhodný pro dálkové linky ČSA, pokud budou někdy opět zřízeny. protože při svých cenách letenek nemají šanci větší letadla naplnit.

Lucy

S tou důvěrou bych byla opatrná. Takhle jsem věřila mému posledním muži Marcelovi, než mi plách taky přes Atlantik.