Další aerolinka se rozhodla pro 737 MAX. Kanadské Flair Airlines pořizují třináct letadel

Boeing 737 MAX 8 na vizualizaci v barvách Flair AirlinesBoeing 737 MAX 8 na vizualizaci v barvách Flair Airlines

Kanadský dopravce chce využít volná letadla k rychlému růstu.

Boeing 737 MAX se pomalu začíná zbavovat nálepky aerolinkami nechtěného letadla. Na seznam jeho provozovatelů se dostane letos nový dopravce: kanadské ultranízkonákladové aerolinky Flair Airlines. Pronajme si je od leasingové společnost 777 Partners.

V Kanadě půjde po WestJet a Air Canada o třetího dopravce s těmito letadly. Celkem jich zařadí do flotily třináct, postupně s nimi nahradí stávající letadla Boeing 738-800. Od letadel si slibuje především nižší spotřebu.

„Nová letadla jsou cestou, jak zajistit dostupnější létání v Kanadě, než jaké je nyní. Nová letadla budou základem našeho ultranízkonákladového byznys modelu,“ řekl Stephen Jones, šéf Flair Airlines. Ten přišel ke kanadské společnosti loni v závěru roku z Wizz Air.

Flair Airlines mají aktuálně ve flotile jen tři letadla, do pěti let chtějí vyrůst na dopravce s 50 letadly. Hlavní základnou firmy je Edmonton. Flair Airlines nejsou neznámé ani v Česku: v minulosti pro ně létaly Smartwings.

Pro Boeing je rozhodnutí dalšího dopravce pro dlouho uzemněná letadla dobrou zprávou z pohledu image. Minulý týden například zařadily do flotily svůj první 737 MAX Alaska Airlines.

Tagy 777 Partners boeing boeing 737 MAX 8 Flair Airlines
23 komentářů