Boeing má další zakázku na 737 MAX, 24 letadel kupuje majitel Flair Airlines

Výroba Boeingu 737 MAX 8. Foto: BoeingVýroba Boeingu 737 MAX 8. Foto: Boeing

Boeing podle agentury Reuters finišuje jednání o velkém kontraktu se Southwest Airlines.

Postupný návrat letadel 737 MAX do provozu znamená i příliv nových objednávek na tento typ letadel. Boeing dnes oznámil kontrakt na dodávku 24 letadel pro investiční společnost 777 Partners. V oboru se navíc očekává brzké oznámení velkého kontraktu na dodávku stejného typu letadla pro Southwest Airlines. Podle kontraktu Boeing dodá 777 Partners celkem 24 letadel 737 MAX 8 s opcí na dodávku dalších 60 strojů.

„Jde o úžasný přírůstek do našeho leteckého portfolia, našim zákazníkům a partnerům to umožní dosáhnout lepší ekonomiky provozu a nabídnout cestujícím nižší ceny,“ řekl šéf 777 Partners Joshua Wander. Podle něj současná krize přináší příležitosti zejména pro nákladově efektivní dopravce.

I když firma neuvádí, pro jaké dopravce budou letadla určena, nabízí se spojení s kanadskou společností Flair Airlines. Tu investiční firma z Miami uvádí ve svém portfoliu ovládaných společností. Už dříve Flair Airlines oznámily, že si třináct Boeingů 737 MAX pronajmou právě od 777 Partners.

V oboru se mluví o podstatně větší zakázce pro Boeing. Podle agentury Reuters  finišují jednání o velké zakázce modelu 737 MAX 7 pro Southwest Airlines.

Tagy 777 Partners boeing Boeing 737 MAX
Žádné komentáře