Letecké společnosti Letectví

Další aerolinka krachuje. South African odmítly už banky dál půjčit

Airbus A340 společnosti South African Airways. Foto: Star Alliance
Airbus A340 společnosti South African Airways. Foto: Star Alliance


Jihoafrické aerolinky South African Airways (SAA) jsou před krachem a zachránit je může už jen státní pomoc.

Podle jihoafrického listu CityPress  jsou už v podstatě aerolinky ve fázi bankrotu a čeká je rozprodej majetku. Stalo se tak poté, co hodnota dluhu ve výši 15 miliard randů (22,6 miliard korun) přesáhla hodnotu aktiv firmy. CityPress se odvolává na zdroje v managementu firmy. Firma nepředloží ani do konce měsíce hospodářské výsledky jihoafrickému parlamentu, což přitom požaduje zákon.

Firma nyní řeší, co dál. Ve hře jsou například razantní škrty včetně rozprodeje některých dceřiných firem, například cateringové společnosti AirChefs a nebo nákladní divize SAA Cargo. Současně zkouší získat další prostředy ze státního rozpočtu. Aerolinky zatím dál provozují své lety bez omezení. Aerolinky měly jen za poslední rok prodělat 6 miliard randů (zhruba devět miliard korun).

Firma zatím poslední zprávy nekomentovala, zprávu o vývoji ve firmě za poslední měsíce Aerolinka s více než osmdesátiletou historii má ve flotile aktuálně 57 letadel. Firma zaměstnává přes 8 tisíc lidí, loni přepravila 6,7 milionu cestujících. Aerolinky vlastní stát.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

Třeba by jim mohl „vytrhnout trn z paty“ Krejčíř …

DP

Jeho matka mu měsíčně posílá dividendu z tiskarny z Tesina ve výší 1 mil , a jen tak s ni poplati bachare…radši bych navýšil český rozpočet o 10-15 mld. a z JAR udelal nasi kolonii a konečně bychom měli české moře ;-)))