egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví Zprávy

Dálniční obchvat Otrokovic se otevře 29. června. Zatím jen v polovičním profilu

Stavba obchvatu Otrokovic (D55). Pramen: ŘSD
Stavba obchvatu Otrokovic (D55). Pramen: ŘSD
Veškerá tranzitní doprava bude odkloněna na obchvat. Otrokovicím, především místní části Kvítkovice, se tak výrazně uleví.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevře řidičům novou část obchvatu Otrokovic na D55 29. června. Zpočátku se ale bude jezdit v režimu 1+1, finální dokončení obou jízdních pásů je naplánováno na podzim, tedy tři roky od zahájení výstavby. Oznámilo to v úterý ŘSD.

„V těchto dnech na stavbě dokončujeme pokládku asfaltových vrstev, montujeme svodidla, protihlukové stěny a kompletujeme mosty,“ sdělil správce stavby Pavel Dvořák. Přesný termín úplného dokončení ŘSD zatím nesdělilo, nicméně už od konce června bude veškerá tranzitní doprava odkloněna na obchvat. Otrokovicím, především místní části Kvítkovice, se tak výrazně uleví.

Ve stejný den jako otevření obchvatu (29.6.) se naopak až do podzimu uzavře silnice I/55 v ulici Kvítkovická v napajedelské průmyslové zóně, a to z důvodu budování kruhového objezdu a napojení silnice I/55 na dálniční obchvat. Uzavřena zůstane také silnice III/4973 v ulici Bartošova, která propojuje Kvítkovice a Malenovice.

ŘSD zahájilo stavbu jihovýchodní části dálničního obchvatu Otrokovic v říjnu 2018. Výstavba úseku D55 má vyjít podle smlouvy na 709 milionů korun, zhotovitelem je společnost Eurovia. Budovaná jihovýchodní část obchvatu navazuje na už hotový severovýchodní úsek, který byl otevřen v roce 2006.

Celá D55 od Olomouce přes Přerov a Otrokovice k Břeclavi má měřit 101 kilometrů, hotovo je nyní 18 kilometrů. Z toho úsek Přerov – Hulín bude mít D55 společný s dálnicí D1.

Odebírat
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirek

Mělo to být hotové do července, ale volby jsou v říjnu, tak není kam spěchat…
Stejně tak i D6 Lubenec se nám postupně přesunul z jara na léto a bude až v září.

malej-jarda

Víte někdo, jak to aktuálně vypadá s pokračováním okolo Napajedel?

malej-jarda

Díky.

r3ady

https://www.youtube.com/watch?v=HPNTxgUyc9Q

tady máš stav 14 dní starý

Kodl

Ten postup a tempo vystavby je opravdu nervy drasajici. Vystavba proste pokracuje snecim tempem. Takto se nedockame zakladni dalnicni site ani v roce 2050, doslova a naprosto presne tak, jak popsal tusim Nejvyšší kontrolní úřad.

Ta data, pocty kilometru a doba trvani jednoznacne ukazuji, jak fatalne Cesko nezvlada vystavbu infrastruktury/dalnic.
V dalsich 10 letech opravdu necekam zadny posun ani urychleni.

Frantisek

Cožpak dálnice… Ale tak jestli si tím chcete drásat nervy, Vaše věc. Jiným zase půjde potom na nervy ten provoz – čím dál víc dopravy, a téměř vše už jen po silnicích. 🙂

Jiří Kocurek

To když se tady moudří modří rozkřikují, že Zlín má nádraží v Otrokovicích a dráty do překladiště v Lípě nad dřevnicí odmítají jako vyhazování peněz… zato ten Mochov!

Michael

Zato provoz proudící středy obci pod okny místním nervy nedrasá..Připadá mě, že žijete v nějakém bludu, že moderní dopravni infrastruktura je sproste slovo. A to moderní znamená, že provoz jezdí mimo obce (kde to jde tak po dalnicich), vlaky jsou čisté a jezdí včas, staví se koridory, VRT, atp. Buďme otevření tento věcem a nemysleme maloměstacky. 🙂

Lukas

Není co slavit. Hotovo je ubohých 18 km a společný úsek s D1, zbytek v nedohlednu.

jfk

V nedohlednu bych to nenazval. Nyní je ve výstavbě 19 km (ano vím, že úsek 5509 se ještě nerozběhl), dalších 12 km je před rozjezdem. Možná by stálo za úvahu zrychlit přípravu úseků od napojení s D2, čímž by se zvýšil tlak na dostavbu 5510 a 5511, a to i v souvislosti s blížící se výstavbou obchvatu Břeclavy.

Lukas

Do 101 km hodně v nedohlednu s rozběhem i rozjezdem. U nás něco zrychlit? Není co. I do Břeclavi 😂

Frantisek

Tlačit nové silnice, aby byly potřeba další silnice, tomu říkám strategie. 🙂 Ještě to někdo bere jako věc úlevy? Ale jo, je to svého druhu droga. 😉 A máte ji v dohlednu, jako jediný dopravní systém, který se prakticky rozvíjí, někdy až až.

Jiří Kocurek

O datových sítích a plynofikaci jste slyšel? Rovněž kanalizace se budují v obcích, kde nebyly, nebo byla jen jednotná.

Jiří 3

Na obrázku 3 máte u sjezdu Otrokovice a Napajedla stejný kilometrický údaj.

Zlámalík

To je plánek ŘSD.

Pája

Vždyť to je i se slibováním teprve 25 let. Už jsem byl skoro smířený s tím, že tahle část nikdy nebude.

Radim

D55 je ještě v pohodě. Ale „nikdy“ nebude D1 okolo Přerova, D49, nebo D3 ve Středočeském kraji. Jo a ještě D52 a (D?)I/43 a D0 na severu Prahy… Sakra, jak tak vidím, mohl jsem napsat jenom že nebude „nikdy“ všechno kromě D6, D7 a D35 😀

PetrN

Ještě bude D11 a D48 (ta už ale skoro je)

Pavel Skládaný

Přitom D43 je „skoro hotová“, spodní stavba a krásně zpracované mostní objekty už tam leží desítky let. Dokonce i v některých mapách byla do 80.let tato dálnice namalovaná coby rozestavěná.

Jiří Kocurek

40 let ji vedli jako rozestavěnou, nepostavili víc než dva kousky. Škoda, že to není hotové aspoň jako půlprofil do Černé Hory. Takhle je u ZOO hotová divočina.

Pája

To je fakt, kam najednou kvaltujou, klidně by to jednu dvě generace počkalo 😀 Snad to nikdo nevezme vážně.

r3ady

https://www.youtube.com/watch?v=HPNTxgUyc9Q

tady je aktuální stav u Napajedel