LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Dálniční obchvat Otrokovic se otevře 29. června. Zatím jen v polovičním profilu

Stavba obchvatu Otrokovic (D55). Pramen: ŘSDStavba obchvatu Otrokovic (D55). Pramen: ŘSD

Veškerá tranzitní doprava bude odkloněna na obchvat. Otrokovicím, především místní části Kvítkovice, se tak výrazně uleví.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevře řidičům novou část obchvatu Otrokovic na D55 29. června. Zpočátku se ale bude jezdit v režimu 1+1, finální dokončení obou jízdních pásů je naplánováno na podzim, tedy tři roky od zahájení výstavby. Oznámilo to v úterý ŘSD.

„V těchto dnech na stavbě dokončujeme pokládku asfaltových vrstev, montujeme svodidla, protihlukové stěny a kompletujeme mosty,“ sdělil správce stavby Pavel Dvořák. Přesný termín úplného dokončení ŘSD zatím nesdělilo, nicméně už od konce června bude veškerá tranzitní doprava odkloněna na obchvat. Otrokovicím, především místní části Kvítkovice, se tak výrazně uleví.

Ve stejný den jako otevření obchvatu (29.6.) se naopak až do podzimu uzavře silnice I/55 v ulici Kvítkovická v napajedelské průmyslové zóně, a to z důvodu budování kruhového objezdu a napojení silnice I/55 na dálniční obchvat. Uzavřena zůstane také silnice III/4973 v ulici Bartošova, která propojuje Kvítkovice a Malenovice.

Stavba obchvatu Otrokovic (D55). Pramen: ŘSDStavba obchvatu Otrokovic (D55). Pramen: ŘSDChystaná omezení v Otrokovicích. Pramen: ŘSDD55, obchvat Otrokovic.
Autor: ŘSDD55, stavba jihovýchodní části obchvatu Otrokovic. Pramen: ŘSD

ŘSD zahájilo stavbu jihovýchodní části dálničního obchvatu Otrokovic v říjnu 2018. Výstavba úseku D55 má vyjít podle smlouvy na 709 milionů korun, zhotovitelem je společnost Eurovia. Budovaná jihovýchodní část obchvatu navazuje na už hotový severovýchodní úsek, který byl otevřen v roce 2006.

Celá D55 od Olomouce přes Přerov a Otrokovice k Břeclavi má měřit 101 kilometrů, hotovo je nyní 18 kilometrů. Z toho úsek Přerov – Hulín bude mít D55 společný s dálnicí D1.

Tagy dálnice D55 Obchvat Otrokovic ŘSD seznam
23 komentářů