D55 jako důkaz. Za zpoždění dálnic si může ŘSD samo, tvrdí Děti Země
Stavba D11 u Hradce Králové. Foto: ŘSD
(aktualizováno 30.1. 9:45 o vyjádření ŘSD) Děti Země se ohradily proti tvrzení politiků i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), že
A proto Patrik a jemu podobní např. dělají obstrukce podáváním v 99% zbytečných připomínek minutu před půlnočním koncem lhůty apod. Protože jim jde o to, něco vyřešit a ne jen nesmyslně škodit. Jasně… ŘSD má jistě v mnohém také „máslo na hlavě“, ale demagogie Patrika, dědka z Tetčic jako jeho „pobočky“ či podobných různých „Zelených“ aktivistů nezná mezí….
No, mě by spíše zajímalo aktivita stavebníka… např úsek D55 Moravský Písek- Staré Město: Územní rozhodnutí na úsek 5508 vydáno 12/2012. Platnost územního rozhodnutí byla 5 roků tj. do 5-ti let měli udělat detailnější projekt = z dokumentace stupně „stavební dokumentace pro územní řízení“ doplnit na dokumentaci pro územní řízení na stupeň „stavební dokumentace pro stavební povolení“ a donést projekt = požádat o stavební povolení (ta lhůta 5-ti let – čerpám ze strany č. 20 Územního rozhodnutí) Žádost o stavební povolení na 5508 donesli na Stavební úřad až v 12/2018 (čerpám ze strany 23 Stavebního povolení), čili po 6-ti letech….… Číst vice »
citované územní rozhodnutí a citované stavební povolení
Územní rozhodnutí: https://www.moravskypisek.cz/assets/File.ashx?id_org=9923&id_dokumenty=39797
Stavební rozhodnutí: https://www.moravskypisek.cz/assets/File.ashx?id_org=9923&id_dokumenty=43514
Jen bych upozornil, že si konečně někdo všiml formalismu v rozhodování soudů a odvolacích orgánů při posuzování důvodnosti odvolání. Jestli jsem to dobře pochopil, tak v chystaném novém stavebním zákoně je jasně specifikováno, které věci jsou v podání podstatné (taxativním výčtem) a které nepodstatné – při jejich chybění bude odvolání zamítnuto. Takže teď to vypadá tak, že se jede např. po kapitolách textových částí a když nějaká chybí – šup s tím pod stůl. Dnes při odvolání nikdo neřeší zásadní parametry návrhu díla. Vždy se najde nějaká blbost, kvůli které to nadřízený orgán dokáže smést ze stolu – jen aby… Číst vice »
Teď bych Vám trochu oponoval. K posouzení je potřeba nějaká dokumentace. Pokud je neúplná, není možné kompletní posouzení. V takových případech se řízení nezamítá, ale jen přerušuje, což je pro navrhovatele vstřícné.
Můžeme se bavit o tom, že by tak dokumentace mohla být ze zákona jednoduší, příloh méně atd. Ale to je věc zákonodárců. Úřad může z principu svého fungování rozhodnout jedině v souladu se zákonem. Pokud předepisuje to a tamto, tak holt to a tamto musí být doloženo.
Ano, je to tak, já s tím vpodstatě nepolemizuji, jen říkám, že to je právě to špatné na současné stavební legislativě. Z praxe vím, že referenti na stavebních úřadech jsou z toho stavu zoufalí…zvláště když se jim sousedi donekonečna odvolávají. Ono to tak nějak podobně funguje u liniových staveb.
podat trestný omezení na děti země, že pořád zdržují. A když prohrají platí vůbec něco
Co zdržují v tomto případě?
A jakého trestného činu, kromě možná
§ 152 šíření nakažlivé lidské nemoci (blbosti),
§ 168 Obchodování s lidmi (dejte nám výpalné a my stáhneme odvolání)
§ 174 Braní rukojmí (obyvatel v místě staveb a dopravců projíždějících sporným úsekem)
§ 175 Vydírání
§ 177 Útisk
§ 181 Poškozování cizích práv
§ 286 Šíření toxikomanie (to bude slušnej matroš)
§ 293 Poškození a ohrožení životního prostředí, se dopouštějí prosím ?
Paragraf 168 – dej mi držhubné a já tě neprásknu – podílnictví je ve skutečnosti paragraf 214. Akorát aby to fungovalo, je potřeba aby „vydíraný“ něco spáchal a to se ne vždy chce rozebírat.
V dnešní době neudělat chybu, když existují v právním řádu 2 pravdy je těžké 🙁
„Aktuálně se řeší nesoulad mezi stanoviskem EIA (varianta čtyřpruh) a technicko-ekonomickou studií (varianta dvoupruh). “
Pardon, ale jestliže podklady pro stavbu na jednom místě mluví o dvoupruhu a na jiném o čtyřpruhu, tak takovou silnici bych se fakt bál stavět..
Jako když se staví tunel. Když to vyjde, tak se razící štíty potkají. Když ne, budou dva tunely.
právnický vtip :
– Pane doktore, kolik je prosím Vás dva a dva…?
– A kolik potřebujete, aby Vám to vyšlo…? 🙂
Mám dosud v živé paměti, jak Parchanti Země mnoho (15?) let úspěšně blokovali dálniční obchvat Plzně. Mimo jiné kvůli takové malichernosti, jako je tunel Valík. Megatunel, jaký svět dosud neviděl. K čertu s těmito ekoteroristy!
A takovýto mohl být krásný otevřený zářez, nemusel tam být velín a 24h dohled, reko osvětlení za desítky mega, ventilace, auta tam nemusela brzdit na 80 nyní 100 a pálit zbytečně palivo… nedobře se na to díváš Veverko z Bitýšky !!!
Zde doporučuji si snadno ověřit, že má Mirek Patrik v tomto pravdu. Jestliže jsou ze zákona k danému projektu vyžadovány podklady v taxativním výčtu, je nezbytné je řádně (obsahově a sttrukturně) zpracovat a dle daného předpisu předložit. Pokud by zákon požadoval pracování a předložení něčeho, co v daném kontextu nemá žádný smysl, pak by nemělo jít o taxativní výčet, ale o demonstrativní bez zahrnutí takto nesmyslných požadavků. Arogance k odborným výhradám Dětí země není řešení, tím je pochopení, že v lecčems mohou mít a také mají plnou pravdu. Ekologickou katastrofu si nemůžeme dovolit, což ovšem vyžaduje komplexní hlediska a multioborový… Číst vice »
Mne by jen interesovalo co tam ty tisice uredniku delaji… ROTLZBIT MD RSD A SFDI. A pozvat ASFinag
Už jsem to kdesi zmiňoval – úspěšně napadené stavební povolení na tramvajový tunel v Brně, vydané podle neplatného zákona (Vodou z Tetčic). Ťok na to, že si nemohou dovolit zaměstnávat ty nejlepší právníky… No comment.
A čo počujete pod takým termínom najlepší právnik, Zlámalik ?
A kdě som ja? Je to celé akési čudné…
ŘSD by mělo zrychlit svoji práci, tak aby bylo připraveno více projektů.
Nicméně legislativa umožňuje házet různým spolkům do přípravy vidle.
V současné době ŘSD pomalu připravuje projekty a tam kde není odpor a projekty jsou připravené, tam se staví. Stavební firmy jsou vytížené a zvládá se čerpání z fondů. Navíc se staví spíše levnější úseky, takže si Babiš může připsat více kilometrů dálnic než kdyby se stavěli dražší úseky.
Jo to rikal danik toku jak maka. Za jeho karieru otevrel 4km dalnici v pulprofilu
Čo je to za absurdnú argumentáciu? Zo stovky úsekov v príprave si vyberieme jeden s plánovaným začiatkom v roku 2028, kde je množstvo rôznych problémov, kde nie je rozhodnuté či vôbec pôjde o plný profil, kde sú v trase chránené prírodné prvky a ktorý rozhodne nie je prioritný a použijeme ho ako argumentáciu na obranu svojich podaní námietok zásadne posledný možný deň?
V priprave kde co. K realisaci nic
Já nevím, jestli už jste někdy psal nějaký projekt nebo posudek na něj. To není tak úplně jednoduché. Když píšete odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí nebo výjimce z ochrany chráněných druhů, musíte svoje námitky řádně zdůvodnit (věcně a zároveň tak, aby to pochopil i úředník). I proto se podávají odvolání obvykle na poslední chvíli.
Navíc lhůty pro odvolání jsou relativně krátké (tuším 1 měsíc), zatímco odvolací orgán ani případný soud nemají lhůty žádné a rozhodují podstatně déle.
Děti země jsou teroristická organizace a tak by s nimi mělo být i nakládáno.
Naprostej souhlas a desi me tech 12 minusu. Zrejme je tu pekne zelene podhoubi.
Jenže Patrik a jemu podobní mohou existovat jen v polofunkčním systému, stejně jako potkani žijí ve stoce a ne v uklizené domácnosti. Pokud by byly stavby kvalitně připraveny (tj. nepřinášely jen technicistní řešení), pokud by v zákonech, ve vyhláškách a normách nebyl takový zmatek, že se v nich už nikdo nevyzná, pokud by správní i jiné úřady a státní firmy fungovaly rychle a kvalitně, pak by se to v povolovacích řízeních nehemžilo Patriky, případně by je nebyl problém odlovit.
Moje řeč, s mírnou nadsázkou by všichni politici, co kdy seděli ve Sněmovní, zasluhovali za tak nepřehledný stav v zákonech (viz např. nejrůznější „přílepky“ k zákonům) hned ráno profackovat a pro jistotu večer ještě jednou. A to bez ohledu na politicko příslušnost.
A možná si zde ještě dost lidí uvědomuje skutečný význam slova „terorismus“ (a to tuto organizaci nemám opravdu rád).
Děti Země využívají svého ústavního práva, co se vám nelíbí?
ústavní práva a demokracie by neměla platit pro teroristické spolky a aktivisty.
Mám problém s politickými aktivisty, nikoli s odborně fundovanými. Zkuste si nastudovat, jste-li toho schopen, významový obsah pojmů terorismus a terorista.
A přitom objeví ještě tenoristu a bude už úplně zakopanej….
Patrik a fundovaný odborník? Nebuďte směšný.
Ústava platí pro každého, jinak by to nebyla ústava. Demokracie je, nebo není. Demokracie jen pro někoho není demokracie.
Že to dělají z ryzího kverulantství.
Arogance vám nechybí, vědomosti postrádáte i ty základní, o mravnosti nemluvě.
Já bych velmi zle naložil s lidmi jako vy, kteří si neuvědomují důležitost demokratických procesů a ekologických standardů. Zcela názorně bylo výše doloženo, že za průtahy může ve většině případů stát a nikoliv organizace, které jen upozorňují na možná pochybení nebo nedostatky.
Zcela názorně? Uvedením tady jednoho příkladu ze stovek (který se zrovna Patrikovi hodí do PR)? To vám stačí málo.
Jinde zase čtu „úspěšně napadené stavební povolení na tramvajový tunel v Brně, vydané podle neplatného zákona (Vodou z Tetčic). “
Dalších příkladů by se našla řada..
Ne, to nebylo „úspěšné“ napadení, to byla naprosto zmatečné napadení. Voda z Tetčic vycházela při odvolání z nějakého předpokladu (vedení objížďky Veslařskou), s čímž se v záměru vůbec nepočítalo. Nakonec nemohlo být úspěšné, když jej odvolací orgán zamítl. Ale „úspěšně“ způsobilo zdržení 8 měsíců a vedlo k tomu, že se musela přepracovat logistika a harmonogram prací celé stavby. Když už se tady tak často mluví o demokracii, tak demokracie je podle mne i to, že menšina nedrží v šachu většinu. A pokud ji drží díky špatné stavební legislativě, tak by potom za způsobené škody nedůvodným (=zamítnutým) odvoláním měla nést následky.… Číst vice »
Plusem demokracie je možnost projevení svého názoru. Negativem povinnost poslouchat názory druhých…
jste mi k smíchu…
Patrik je extremist, to ano. Ale do teroristy má daleko, funguje podle zákonů, byť možná blbých.
Problém dlouhého stavebního řízení je především ne-kvalita českého soudního systému. Kdy soudci nejsou schopni rozhodovat v reálném čase. Kvůli formálním nedostatkům radši celý proces stopnou a vrátí na začátek. Alibisticky si soudci spisy přehazují mezi sebou. Nižší soudy na vyšší k „rozhodnutí“ a opačně k dořešení. A nejhorší je, že při opakovaně podávaných námitkách, které doznaly jen formální změny textu, začínají celé kolečko znovu. Aniž by takové připomínky rovnou shodili ze stolu jako již vyřešené. Délka soudního řízení doslova paralyzuje náš stát, způsobuje obrovské finanční a morální škody.
Zavedl bych v těchto nejasnosgech předběžnou drzbu a pak bych nechal na vsech ať se soudí jak chtějí.
Problém je v tom, že řada nejasností se vyjasní až po uplynutí času, kdy předběžná držba napáchá nevratné škody. Princip předběžné opatrnosti velí nezahajovat činnosti a nečinit rozhodnutí, která již nyní zatěžuje nejistota ohledně efektů a existuje důvodné riziko škod. To je skryto i v úsloví „méně je někdy více“.
Přidám ještě problém formalismu v českém právním systému a v tom soudním (interpretačním). Jenže taxativní výčet je jeden ze základních právně metodických prvků na celém světě, takže soudci by měli rozlišovat mezi přesným zobrazením členité skutečnosti a nepřesnou skutkovou podstatou s výrazným subjektivním zabarvením.
Ono se zrovna o tenhle úsek docela bojuje. Prochází ptačí rezervací, má být kvůli snížení vlivu na životní prostředí (hlavně hluk a světelný smog) v tubusu, pořád se řeší v jakém profilu (zatím to vypadá na dvoupruh s možností dostavby, která se ale už teď vidí jako obtížná, jsou i nápady postavit oba směry „na sebe“ a zastřešit je). Délka přípravy odpovídá asi opravdu kvalitě návrhu… sami bychom asi takto dlouho novostavbu vlastního domu řešit nechtěli. To že se návrh nepovede napoprvé ani napodruhé ještě beru…
To vše jsou důsledky průchodu páteřní silniční komunikace ptačí rezervací. Ignorance člověka, který tuto dálnici trasoval, je očividná a neomluvitelná.
Máte nějaké alespoň základní povědomí o způsobu a normách trasování dálnic? Při hustotě osídlení a dodržování norem to skutečně není o nakreslené čáře. Navíc jde i o již v minulosti vytyčené koridory, ve kterých daná stavba bude vedena.
Opět tady jde o to, jestli budou mít přednost ptáci před lidmi. Kdo tu situaci tam zná, tak asi potvrdí, že mnoho jiných možností trasování zde není – pokud se mají skutečně ochránit obyvatelé na trase původní I/55.
Jejda, tam bylo přece variant, na jihovýchodě meandry řeky Moravy a na severozápadě Vracov – Ratíškovice, Dubňany…netěžilo se tam vono uhlí…? Ideální řešení – rozplet směrů, ať si projektanti a stavbaři užijí oboje…
Konec humorného okénka – přilepit v této části dálnici na železniční trať je podle mě ideální a minimální zásah do přírody. To, že to vypadá, že se vynalézá kolo, o tom žádná.
No a ta silnice tam dneska vlastně není, železniční koridor taky ne 😀
Skutečnost: Co nepokazí ŘSD, to dorazí Haranti Země a zaleje Vodka z Tetčic. Není pochyb, že příprava je často sfušovaná. Ale čekání na poslední minuty dne, do kdy je možné podat odvolání, není nic jiného, než vypočítavost a zákeřnost. Když pan Patrik ví o chybách, proč se neodvolá hned?
A znate Spravni rad? Nejen jeho zneni ale I pravni praxe je ponekud nevyvazena vzhledem k obcanovi.
Hele, lhůta k odvolání ve správní řízení je 15 (PATNÁCT) DNŮ. Jestli kdokoliv ve správním řízení trvajícím dva až tři roky podá odvolání pátý nebo patnáctý den je úplně jedno.
Je to úplně jedno. Správní orgán stejně bude čekat až do konce lhůty, protože odvolání může podat ještě někdo jiný, až pak se věc předá nadřízenému orgánu.
Dálnice jsou k ničemu. Budujte nové železnice a na ně přemisťujte návěsy.
Myšlenka je to sice krásná, ale v horizontu desítek let nerealizovatelná tak, aby jste to nějak více pocítil. A co Vy, nechcete se projet místo auta vlakem?
Jak si opovažujete Martina z Moravy vůbec podezřívat, že by jezdil autem?? Jestli náhodou nějaký zlomeček lidí (99/100??) běžně jezdí autem, vězte, že normální lidé prostě auto nemají a autem běžně nejezdí!
Tady se někdo probudil v devatenáctém století. 👏🚂
Nebo ve školce
někdo ano, ale kdo? v první půlce devatenáctého století a v předchozích staletích totiž dominovala silniční doprava…
Nikoli ale možná jako vědoucí předjímá budoucnost.
Nerelistické, byť pěkné….
V devatenáctém století bylo nerealistické létat na měsíc, používat družice a laser… Jak dlouho potřebujeme dospět k pochopení, že se rychle blíží socioekonomická i biosférická (ekologická) katastrofa? Až když naplno propukne? Nemluvím o zpolitizovaných klimatických aktivistech, ale o tom, že euroatlantický socioekonomický systém a globální ekosystém vykazují typické znaky systémových poruch, které nevidí jen slepí a hluší.
Takovou vizi měli bolševici v 60satych letech a tak jsme vybudovali jednu z největších zelnicnich síti. Vysledek? Vidíme sami, aby mohla být hustá a na vybudovani levná, tak je nekvalitní a pomalá, takže neefektivní. Každopádně idea krásná.
Ktere casti site vybudovali bolsevici v 60.letech?
Síť StB…ta ale asi nebyla úplně železniční….
Nemám s STB nic společného, ale tento stát není ani bezpečný ani ve své činnosti suverénní. Že by tu něco jako neoSTB na jiných než marxisticko-trockistických idologiích chybělo?
Pardon, netřeba ideologií, stačí lidsky důstojné ideje a národní probuzení.
Především ty páteřní a řadu lokálek k nově vybudovaným podnikům. Zbytek byl převzat od předků.
Ktere konkretne?
Vladimire- nespojujte hrušky a jabka.
A k těm železnicím, vše se staví v nějaké době a je proto poplatné době
Martine z Moravy: stačilo 30 let na destrukci železnice, která byla schopna přepravovat miliony a miliony tun zboží a bylo to normální, náklad přece patří na koleje. Stačilo 30 let a dnes našince za „zrůdný“ nápad budovat a rozvíjet železniční síť a přepravovat po ní náklad, upálí na hranici.. Nechápu, proč by neměla mít na silnici přednost individuální osobní doprava v OSOBNÍCH AUTECH před nákladní, ta by měla mít naopak prostor na železnici. To, co devastuje silniční komunikace, zapříčiňuje nehody a zpomaluje jízdu po silnicích a dálnicích jsou „vlaky“ všudepřítomných kamionů. Jenže to nevyřeší nikdo z malejch mravenců. To řeší… Číst vice »
Jedna vec je voziť uhlie do oceliarni, a druhá vec je voziť súčiastky a tovar v JiT systéme z a do relatívne malých provozovní. Štruktúra a potreby ekonomiky sa zmenili.
Mali by sa dostavať plánované diaľnice a obchvaty pre tranzit, znaćnému množstvu ľudí by odľahlo.
Ešte poznámka k údajnej deštrukcii železnice – nikto ju nezlikvidoval. Stále tu je, do značnej miery renovovaná, počty cestujúcich stúpajú, nákladu sa vozí taktiež dosť.
JIT plně vyhoví tzv. terminálová silniční doprava. Kongesce v silniční dopravě představují zásadní problém JIT.
Sorry Pavle, ale vztaženo k počtu vozů na silnicích daleko častěji bourají osobní vozy. Samozřejmě ale platí, že nehoda kamionu je víc vidět a má i větší následky.
Dneska se vyrábí jinak než za komančů. Když chce fabrika dodávka JIT tak jí moc nenadchne čekat 3 dny než jí někdo přistaví vagon.
Jde to bez přistavení vagonu až ke skladu a mnohem rychleji, viz výše.
Pokial preprava navesu kamiona z Chorvata do Ostravy bude trvat namiesto slubeneho 1 tyzdna 2 tyzdne a ked sa po tom tyzdni spytate, ze kde mate ten naves tak nikto nevie kde je a kedy pride. Tak nech sa cela zeleznica strci do viete kde. Skuste vymahat skody, ze Vam tovar prisiel namiesto po tyzdni po 2 tyzdnoch.
Mám jen šalinkartu a kolo s vozejkem pro ty co mě podezřívají že se vozím v teple ve vlastním 😀 S autem by stejně nebylo kde parkovat 😉 Myšlenka je to dobrá, tak proč někde funguje a jinde ne? Neříkejte mi že 20 kamionů co směřuje třeba z balkánu do Holandska nemůže najet na podvalníky. JIT je bohužel trnem v patě téhle myšlence, ale to by se také muselo začít přemýšlet jinak a změnit zájmy těch co takové dodávky zboží protlačují. Kdyby se nerušily vlečky nebo dobře fungoval rozvoz zboží z nádraží, tak je to určitě menší problém. Tahle problematika… Číst vice »
A svět si už vyzkoušel jak funguje vozba nákladů vlakama a rozvozy z nádraží na koňských povozech a náklaďácích a to že teď se blahobyt buduje na kamionový dopravě od dveří ke dveřím má prostě nějaký důvody. Silniční doprava udělala za posledních 50 let dramatický posun vpřed, železniční naopak žádný.
Říká se tomu vývoj a málokdy bývá užitečné se v něm vracet.
Z tan „blahobyt“, což je pouze maskovaná spotřební nenažranost, brzy zaplatíme, pokud se nezměníme.
Ano. Sef raz poslal kamion na podvalnik z Chorvatska do Ostravy. Namiesto slubeneho tyzdna ta preprava trvala dva tyzde a ked sa po tom tyzdni zhanal kde ma kamion, tak nikto netusil a nikto nevedel povedat, kedy sa zjavi v Ostrave. Ze vraj ten kamion si to strihol cez Taliansko, tak preto mu to tak dlho trvalo. Mozte 3 krat hadat, ci potom este riskoval prepravu na podvalniku.
Totéž platí, když si nejmenovaná zájmová skupina vezme jako rukojmí všechny silniční dopravce z ČR do SR a naopak. Ta blokáda je opravdu výtvor „mudrce“.
V zásadě souhlas. Dosavadní systém a strategie však preferuje silniční dopravu, proto by bylo nezbytné změnit systém, má-li být preferovaná železnice před silnicí.
A proč Patrik nebo dědek z Tetčic bojují i proti železnicím?
Jakou železnici blokují Děti Země?