D11 čeká o víkendu noční uzavírka kvůli demolici mostu u Mochova, nový bude připraven na šestipruh

Demolice mostu přes D11 v Praze - Horních Počernicích. Foto: TSKDemolice mostu přes D11 v Praze - Horních Počernicích. Foto: TSK

Stávající most je v nevyhovujícím stavu, nový bude připraven na chystané rozšíření D11.

Demolice mostu u Mochova na silnici II/245 zastaví v noci ze soboty na neděli provoz na dálnici D11 mezi exity Jirny a Bříství. Řidiči budou muset jet mimo dálnici.

O omezení informovaly Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje a Ředitelství silnic a dálnic. V sobotu od 14 hodin bude doprava svedena každým směrem do jednoho jízdního pruhu, od 20 hodin pak bude kompletní uzavírka. Dálnice by se měla otevřít opět v neděli v 10 ráno, další čtyři hodiny povede provoz jedním pruhem každým směrem. Ve směru do Hradce Králové může být omezení až do 20:00. Během uzávěry povede provoz oboustranně po silnici II/611 přes obce Nehvizdy – Mochov a Starý Vestec.

Objízdné trasy při demolici mostu na D11

Objízdné trasy při demolici mostu na D11

Zakázku na demolici mostu a stavbu nového získala za 49 milionů korun společnost Hochtief CZ. Původní most je podle technické zprávy ve špatném stavu kvůli pokročilé degradaci betonových částí stávající konstrukce. „Je ideální cestou, z ekonomického a efektivního pohledu řešení, kompletní demolice původního objektu a jeho náhrada novým objektem s dostatečným šířkovým uspořádáním ve vztahu k převáděné komunikaci, s normovým záchytným systémem a s plnou zatížitelností,“ uvádí se v technické zprávě. Most bude připraven na případné rozšíření D11 na 3+3 jízdní pruhy, které připravuje Ředitelství silnic a dálnic.

Na D11 se naposledy boural most letos v červenci ještě na území hlavního města Prahy. Demolice se ale nestihla včas a provoz na dálnici byl narušený déle, než se plánovalo.

Tagy D11 demolice mostu II/245 Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
17 komentářů