D1 u Průhonic čeká další velká oprava, půlmiliardovou zakázku získala Eurovia

Stavba na D1, foto: Ministerstvo dopravyStavba na D1, foto: Ministerstvo dopravy

Kromě šesti uzavírek na mezi Mirošovicemi a Kývalkou kvůli modernizaci dálnice D1 čeká řidiče další velké omezení hned za Prahou.

Zpět na článek
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J.ree

Proč zase Eurovia? Ta co fušuje a odrbává? Pokud bych rozhodoval já, tak by si ani neškrtla…

Sch

Vzdáleně související otázka. Může někdo potvrdit záměr převézt správu dálnice v úseku km 0-10 na hl. m. Prahu?
Slyšel jsem, že se o tom uvažuje po provedení této opravy.
Ptám se proto, že mi dlouhodobě vadí absence zákazu jízdy kamionů v prostředním pruhu v km 5-0. Pravidelně při vzdutí kolony ze Spořilovske spojky na D1 blokují kamiony 2 pruhy a ucpou tak příjezd do Prahy i osobním autům, kterých většina pokračuje na 5. Května.

MarekSourak

Kdyby byl dostaveny okruh, tak bysme to resit vubec nemuseli…

Rossec

Mě vadí jízda jakýchkoliv vozidel v prostředním pruhu, bezdůvodnou rychlostí kolem 90km/hod a navíc pokud je pravý pruh prázdný. Což je po 21.km národním sportem

Jiří Kocurek

Soubžná jízda by nevadila. Když on ten pravý je roz… bitý až to pěkné není, takže člověk docela i pochopí, že se tam někomu nechce huntovat si podvozek. Můžete tvrdit, že to je výmluva. Dotyčný může tvrdit, že to je překážka ve sjíznosti.

Honza

Chtělo by to nějakého koordinátora staveb. Nyní je zavřená ulice Vídeňská, kousek dál se nedá dostat do Dolních Břežan a teď k tomu i D1? Krom toho nedostačující kapacita autobusů s nekonečným zpožděním.

Honza

A to jsem zapomněl na stále nekončící uzavírku z Průhonic do Újezdu u Průhonic

...

A taky na uzavírku z Pitkovic do Uhříněvsi.

Carlos

ja si myslim, ze takto a s dalsim narustem do budoucna je doprava neudrzitelna a prijdou nejake restrikce jako omezeny ci zpoplatneny vjezd do centra atd. Uz ted je tato oblast pres den na hrane prujezdnosti !!!

Jiří Kocurek

Hlavně by to chtělo dokončit obchvat, aby se dalo vůbec někudy projet.

Zbyněk

Za situace, kdy drtivá většina aut má v Praze cíl, nedávají obchvaty smysl.

Zbyněk

Teda, ne, že by nedávaly vůbec žádný smysl, ale nejsou všelékem, jak je veřejnosti podsouváno.

Jiří Kocurek

To chcete napast, že skoro všechny ty kamiony na D1 vyjely z Prahy nebo tam končí? Ono vcelku dost zboží (kupř. bojlery z Dražic) se vozí přes Prahu někam dál.

Zbyněk

Kamionům chybí kousek na severu mezi D7 a D8. Eventuelní 511 nebo jak se jmenuje úsek D1-D11 by vytvořilo jen další paralelní větev k jižní spojce a štěrboholské radiále. A na jihozápádním kvadrantu vidíme kam to vede. D0 u Radotína má každou chvíli zavřené tunely s kilometrovými kolonami bo nehody a doprava na barrandovském mostě se dostává do podobné průjezdnosti jako před D0. Od stavu před D0 k dnešku narostla doprava na všech silnicích, kterým měla D0 odlehčit (Jižní spojka, příjezd D1, Strakonická v Chuchli, K Barrandovu). Takže stavění silnic je perfektní způsob jak utratit hodně peněz a nic pozitivního… Číst vice »

Georg

no zpoplatnenim vjezdu do centra by se poptavka po necem, co je zadarmo, mohla prave celkem omezit…

Jiří Kocurek

Ona klesne poptávka i po tom, co zadarmo není – bydlení i služby, včetně chleba. Chcete-li aby v širším centru Prahy byli jenom turisti a žebráci (Doslova: „turists and beggars“ – takhle to popsal Rune z Norska), tak prosím.

...

Centrum Prahy je zatím relativně v pohodě, dokonce i širší centrum na tom není až na výjimky úplně špatně, největší kolapsy jsou dnes v okrajových čtvrtích u hlavních silnic, jako je Uhříněves, Radotín, Horní Počernice apod.

Zbyněk

V situaci, kdy jsou silnice vytěžovány auty na hranu kapacity, a pokud kapacitu silnic zvýšíte, tak stejně vzroste i počet aut, se obávám, že pomůže jen redukce dopravy světelnými závorami, mýtem, omezením vjezdu a parkování. A to všem obyvatelům města, včetně řidičů.