CZ LOKO slaví 1111. drážní vozidlo. Lokomotivu EffiShunter 600 převzalo Čepro

Předseda představenstva CZ LOKO Josef Bárta (vpravo) a člen představenstva Čepro František Todt. Pramen: CZ LOKOPředseda představenstva CZ LOKO Josef Bárta (vpravo) a člen představenstva Čepro František Todt. Pramen: CZ LOKO

Českotřebovský výrobce lokomotiv slaví, z bran závodu vyjel stroj s číslem 1111. Převzalo ho Čepro.

Zpět na článek
48 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
eda

Nejlepší jsou ty dva před lokomotivou,kašpaři.

exttmis

38 příspěvků a z toho 90% o h*vnech.

Oldřich Sládek

Pepo, super 👍

Němec z ova

Připojuji se ke gratulaci.
Pertinax Mark. II čísla 742719-8 se v pátek na pátý pokus odlepil z Třebové a dorazil do SOKV Ostrava. Teď ještě aby jezdil.

tronda

Tato firma je zde stále vychvalována,ale nevįm co si myslet o kvalitě výroby.Cargo má od nich 5 nových lokomotiv
110 je pořád v závodě,něco vylepšují
111 a 113 jezdí
112 upadl po 20 000 km kryt nápravového ložiska
114 do ní zateklo a vyhořela elektronika,
Tak si tedy kvalitu nových lok nepředstavuji

Jerry

Připadá mi že Cargo je to fuk..i když teď se 742.7 s czloka neprebrala.

Němec z ova

Dvojice Pertinaxů Mark II 717 a 718 na směně s deštěm zastavila před návěstidlem, zateklo do ní a skončila neschopností.
Pertinax 719 nebyl převzat od výrobce již po čtvrté. Ať žije česká lokomotivní škola.

ginkognito

Jo, jo, v Brně u Carga by mohli vyprávět. Každý, kdo s touhle mašinou vyjíždí, se křižuje.

súdružka Kolesárová

Zeptam se jak blb: jak je to u těchto mašin s ETCS? Nedává se do nich (musí?/nemusí?), jelikož je to lokomotiva určená pouze na posun ve fabrice a na trať ty vagony z fabriky pak vytahne jina mašina, ETCS vybavena?

fensterglaser

Nedává se, protože nemusí.

Jerry

Posunka vytáhne vozy na predavkove koleje které jsou v osicku ve stanici a tam si je přebere dopravce s jinou mašinou.

Jiří Kocurek

Prosímvás, v Osíčku je telefonické dorozumívání. Ani automaické hradlo tam ještě nedorazilo, kdy asi tak tam dorazí ETCS. Moderní technologie jen v podobě světelných návěstidel namísto mechanických a měl by tam být signál pro TRS.

182-097

Ta lokomotiva se v běžném provozu vůbec nedostane mimo vlečku. Jen přetahuje vozy z předávkového kolejiště do areálu skladů a přistavuje je na vykládkové místa. A nahradila tím dvojici 709.5, které zde jezdily dokonce i spojené na kabel.

Bram

1111 vozidel z bran závodu je patrně součet všech opravených, modernizovaných a nově vyrobených vozidel za dobu existence firmy CZ LOKO. Na pouhý součet modernizovaných a nově vyrobených vozidel je toto číslo dle mého názoru příliš vysoké…

Kubrt

Je to řada výrobních čísel, takže prosté opravy v tom nejsou. Nicméně, ta řada zřejmě začíná v 90. letech v Jihlavě u adél (první 753.7 z počátku milénia uz mají výrobní čísla přes 100) a jsou v ní i modernizace dvojitých sergeju a zřejmě i čmelaku prováděné dle dokumentace CZloko v exSSSR.

Bram

Docela by mne zajímalo, co vše do tohoto počtu započítali. Protože v mnoha případech není na první a ani na druhý pohled zcela zřejmé, čemu ještě CZ LOKO nedalo výrobní číslo a čemu už ano…

Alibaba

Podle mě do toho nacpali i různé MUV pro SŽ. Z těch v podstatě zůstal jen očištěný rám.

Ludwig

Je to velký úspěch, gratuluji a fandím 🙂

Ondra

Gratulace! 🙂 není nic lepšího než když všechno funguje, business frčí a navíc se to ještě v čase zlepšuje 🙂

jirka

gratulace, kéž by bylo více takových ryze českých firem s takovými výsledky!

Dantex

49% této firmy ovládá firma Zeppelin GmbH prostřednictvím své české dcery.

Kuzma Kuzmič

Pěkné, P. R. umí hezky. Od bývalých zaměstnanců této firmy však vím, že to tam jde totálně do kopru. Od doby, co tam tomu šéfuje kinder management, co postrádá odborné znalosti, zkušenosti a empatii.

jirka

takže česká klasika… škoda

Kuzma Kuzmič

Ano. Ono je to ve všech českých fabrikách vesměs stejné. Problémy nejsou jenom na úrovni managementu, ale i na dělnických pozicích a technických postech obecně. Zkušení zaměstnanci, s technickou erudicí již z velké části odešli do důchodu a mladí se příliš nehrnou. Takže třeba ve svařovnách dělají cikáni, Ukrajinci, Poláci atd. Takhle to vypadá od Aše až po Jablunkov.

Liboslav

Viděl jsem sváry na našem věžáku.. to asi ani nedělal vyučený svářeč..

Ondra

No, ani ti bývalí zaměstnanci nemusí být důvěryhodný zdroj, spokojme se tedy s tvrzením, že to pozitivně aspoň vypadá 🙂

Kuzma Kuzmič

Ano, na tom se shodneme. Ale těm bývalým zaměstnancům bych docela věřil, protože „nebyli odejiti“, ale odešli sami – šli tzv. „za lepším“, když tom tam stálo dlouhodobě za pendrek.

jirka

taky bych šel za „lepším“ 🙂 ale kolem kam dohlédnu- kde nic tu nic 🙁
kdysi to u nás bylo taky super, ale posledních 10 let to potácí spíš k nule

Kubrt

Prodej a výroba jde těm kindermanažerům zjevně docela dobře.
Od různých bývalých zaměstnanců, nejlépe 60+, už jsem slyšel tolik hrůz o mladých, co ničemu nerozuměj, že se divim, že tahle země ještě docela funguje.

Kuzma Kuzmič

No nebýt právě těch Romů, Slováků, Poláků a Ukrajinců, tak by to nefungovalo. Viz např. naše zdravotnictví. Bez ukrajinských a slovenských doktorů by už dávno nastal kolaps.

Hlavní příčinu těchto problémů vidím v demografické krizi. Populačně slabší polistopadové ročníky nemůžou nahradit početně mnohem silnější poválečné ročníky. A až půjdou do důchodu Husákovy děti, bude hůř. Snad jedině, že nás spasí automaty a umělá inteligence. Na to sází Japonci.

Nováček

Nespasí. O jejich robotech na přebalování stařečků po odchodu původně levných pečovatelek Korejek, jsem shodou okolností četl na stejné straně, kde ti stejní novináři psali o skvělých programech EU na nahnání žen od dětí do zaměstnání. Samozřejmě se to jmenovalo nějak krásně, jako třeba slaďování rodinného a profesního života apod. Prostě peklo.

Peeetr

Japonsko se dá reformovat poměrně snadno, musí jen přejít na Českou cestu a zahraniční pracovníky pak tolik potřebovat nebude.
Mají světově největší podíly ženských v domácnosti jen s jedním děckem, živnostníků v minikrámcích, velmi pomalých hazardních a sexuálních službách, plus kvanta chlapů v kancelářích, kteří tam z důvodů cti musí sedět na místě 12 hodin denně kdykoliv neschopně plánujícím šéfům po ruce.

Nováček

Nevím, Japonsko osobně neznám a známá japanoložka po deseti letech tam tvrdí, že také ne 😄
Možná se shodneme na tom, že ta země je naprosto jiná téměř ve všem a že jsou sami vyděšeni z vlastního vymírání. Již dokonce zavedli vládní seznamovací programy pro mladé lidi. Tuším, že až třetina mladých vůbec nemá potřebu zakládat rodinu. Japonci také naprosto odmítají cizince, čili že Merkelplán na dovoz nových občanů ze zahraničí tam nehrozí. Takže to bude rozhodně zajímavé sledovat.

Peeetr

V manželství stačí i jen polovina generace, jenom samozřejmě musí jít státní podpůrné programy (včetně standartů pro velkou část bytů) pak na minimálně 4-5 dětí a ne maximálně 2.

Y.K.

Máte příliš idealizované představy o Japonsku. Demografická krize tam postupuje mílovými kroky, automatizace není nic typického, spíše se objevuje na pro zápaďáka překvapivých místech, ale většina oborů stojí na lidské síle (Francouzi jsou mnohem výraznější automatizační maniaci). Proti třeba nám nebo Evropě obecně je demografická krize začíná zasahovat dost citelně. A nejsilnější ročníky „ekonomické bubliny“ 60. let se tam pomalu chystají do důchodu.

Kuzma Kuzmič

Nic si neidealizuji. Pouze jsem napsal, že Japonci se snaží svůj demografický problém řešit automatizací, robotizací a umělou inteligencí. A to je pravda.

Jinak v Japonsku bych žít nechtěl. Podívat se ano, ale žít ne.

čulibrk

Líbí se mi, jak si Češi stěžují: „to je hrozný, dnešní mladý nedělaj, musej tady všechnu práci udělat lidi z Východu, to by se za nás nestalo“. A vzápětí dodávají: „jó, to náš mladej odjel s holkou do Irska / Států / Německa, to víš, vydělá si tam víc…“ – a to jim připadá v pořádku. Jen jestli tvůj mladej není v zahraničí taky brán coby dělňas z východu :-)))) a vo tom to je.

Kuzma Kuzmič

Můj „mladej“ je na to ještě opravdu moc mladej, čulibrku. 😉

Ta migrace pracovní síly z Východu na Západ je zjevná. Ani nechci domýšlet, jak se žije třeba na Ukrajině, kde ti zaměstnanci pak chybí.

Peeetr

Česko má totiž taky jako extrémní Japonsko pár světových rekordů, jen to našinci co se v tom poslední desetiletí ráchají samozřejmě nevidí, největší rozdíl ve zdanění živnostencké a zaměstnanecké práce, a reálně nejhůře placené zaměstnance v mistrovských seniorských pozicích.

Kubrt

No jo, ale za „demografickou krizi“ přece nemůžou kindermanažeři…
Lidi z Čech jdou za lepším na Západ, sem jdou lidi z Polska, Ukrajiny. Je to přirozené, zabránit tomu železnou oponou jednak nefunguje a jednak děkuji, nechci. Můj táta (65+) taky nadává na Poláky u nich ve fabrice, ale Češi nemají žádné genetické dispozice být lepšími svářeči než Poláci… Nemyslím si, že to má snadné a rychlé řešení, já osobně taky chci, aby moje děti měly možnost studovat a dělat to, co chtějí, a ne aby dostaly umístěnku. Takže nemůžu horlit „dejte děti na učňák, pak tu nebude mít kdo svářet“.

Kuzma Kuzmič

Však já nikde netvrdím, že za demografickou krizi můžou kindermanažeři.

Jiří Kocurek

… aniž by si sami pamalovali, že totéž se říkalo před 40 léty. Tehdy taky mladí nic neuměli.

Kubrt

Už stáří Římané… měli problém s kvalitou nastupujících generací, o problémech s otroky z provincií nemluvě.

Jiří Kocurek

Tak svět jde do kopru už od dob Aristotelových, námořnictví upadá, vzdělání upadá, technologie upadají a nikdo už nestaví pořádné pyramidy. Astronomické znalosti mizí a trisekci kruhu ještě nikdo nevyřešil.

Kuzma Kuzmič

Nikde jsem nic nepsal o tom, že „mladí obecně nic neumějí“. Problém vidím v tom, že jich je příliš málo a v technických profesích ještě méně.

Mračoun

Člověk nemusí být ani příliš starý, ale stačí nějaké životní zkušenosti, základní inteligence a schopnost věci dávat do souvislostí, aby věděl, že rozdíl mezi tím, co do světa „troubí“ PR firmy a realitou, může být až propastný. CZ LOKO není jediná firma, se kterou mám osobní zkušenost, znám osobně řadu lidí nejen z vedení, ale i řadových zaměstnanců, abych věděl, co si mám o tom myslet a co se za hezkou „fasádou“ skrývá. Kvalita výrobků je velmi kolísavá (takže zde často platí přezdívka škodovek před rokem 1989 – DODO, tedy: „Dodělej doma“, u největšího dopravce o tom vědí své) a… Číst vice »

Kuzma Kuzmič

Moc pěkně napsané. To je svinstvo, jak se zachovali k té paní. Hnus! A takhle nějak to funguje ve většině firem a institucí, které znám. Všude se najdou koně tažní a chovní. Ti chovní se umí skvěle prezentovat navenek a lézt nadřízeným někam. A pak z toho těží. Další významná skupina „chovných“ jsou kamarádi a kamarádky vedoucích zaměstnanců, jejich manželé a manželky, děti, milenci a milenky, známí, známí známých nebo důležitých osob atd. Nicméně i v této klientelistické skupině se může najít nějaký ten tažný kůň – srdcař, když ho práce baví. Původně jsem si myslel, že to takhle funguje… Číst vice »

Mračoun

Jeden můj profesor ze školy označil před mnoha lety tuto firmu jako velmi neseriózní. Vlastní zkušenost to potvrdila a pánovi, kterého si stále velmi vážím, jsem musel dát za pravdu. Tzv. tažní odcházejí (dobrovolně, či nedobrovolně), nebo se stáhnou do sebe a snaží se přežít (živí rodinu, nebo jsou ve věku, kdy se jim bude špatně hledat práce). Když se objeví někdo perspektivní, tak ho tam buďto „semelou“, nebo časem končí. Většina, která se jen veze a jsou tam desítky let lidé, kteří měli být vyhozeni (např. alkohol), ale jsou tam a nedaří se jim špatně. Jeden den s Vámi… Číst vice »