Železnice

CZ Loko dodá první „bizony“ pro Unipetrol Doprava.

Lokomotiva 753.6 v nátěru pro Unipetrol Doprava. Foto: CZLOKO/Tomáš Dohnal, Lokomotivy.net
Lokomotiva 753.6 v nátěru pro Unipetrol Doprava. Foto: CZLOKO/Tomáš Dohnal, Lokomotivy.net

Společnost CZ Loko předá příští týden dopravci Unipetrol Doprava první ze dvou objednaných lokomotivu 753.6. Stroj, v katalogu CZ Loko označovaný jako Effiliner 1600.

Probíhají poslední testy, příští týden lokomotivu dodáme zákazníkovi,“ řekl ředitel CZ Loko Josef Gulyás. Společnost Unipetrol Doprava objednala dvě lokomotivy a na další dvě má opci.

Jde už o šestou lokomotivu této řady, která vznikla přestavbou lokomotiv 753 přezdívaných brejlovec. Má ale zcela nový design, díky novému řešení pojezdu prodloužený servisní interval od 10 000 km.

Prvních pět kusů odebrala společnost společnosti SD – kolejová doprava, CZ Loko má další zakázky na jejich výrobu i do zahraničí. Dieselová lokomotiva, která získala přezdívku Bizon, má výkon 1,6 MW a je vybavena střídavě-stejnosměrným přenosem výkonu (AC/DC) ze spalovacího motoru na čtyři hnací dvojkol

 

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kolomlýnské

Je možné získat podrobnější popis dané lokomotivy.Vůbec bych přidal námět na obsáhlejší pojednání o lokomotivách zejména podrobnější popisy pokud lze dohledat.Děkuji.

K.S.

czloko.cz/produkty/lokomotivy/effiliner-1600.htm

Stačí?

Vlastně by nebylo špatné asi udělat seriál o lokomotivách co se u nás vyrábějí

kolomlýnské

Ano určitě by seriál o českých součastně vyráběných lokomotivách bodnul.Nejlépe s přehledy kam byly již vyrobené či rekonstruované dodány.