LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Cyklohráček změní kvůli výlukám trasu, zajede do Lužné a hornického skanzenu

Cyklohráček. Foto: České dráhyCyklohráček. Foto: České dráhy

Výletní vlak pro rodiny s dětmi Cyklohráček, jehož provoz objednává Ropid, změní v nadcházejících dvou víkendech svoji pravidelnou trasu kolem

Zpět na článek
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pepa

Proč není vlečka v provozu?

železničář v důchodu

Asi se jen nedohodli dostatečně včas předem, aby se to dalo zajistit, protože v minulosti tam osobní vlaky příležitostně jezdily – organizátoři této „nouzové“ akce už ale uvažují, že by tam v budoucnu nějakou další návštěvu i s jízdou až na vlečku uspořádali přímo „programově“.

SA

zajímavější by bylo, kdyby to jelo přes Vraňany a Straškov do Zlonice…

železničář v důchodu

Přes Vraňany je trasa dost dlouhá a její velkou část většina lidí zná z pravidelných vlaků, navíc stejně vynechává nejzajímavější lokality okolo „klasické“ trasy „Cyklo*ráčku“. O tomto víkendu kromě toho začaly výluky mezi výhybnou Praha-Bubeneč a žst. Roztoky u Prahy (a potrvají až do začátku září t.r.), kvůli nimž i „tangenta“ (S41) od / do Prahy „uvrací“ v zastávce Praha-Podbaba a do Roztok u Prahy nedojíždí, takž chtít vnucovat do těch výluk ještě „Cyklo*ráček“ není logické – navíc autobusy „slánské“ NAD svezou zájemce až přímo do / z Okoře, takže odpadne jindy nutný nudný pěší přesun po místních silnicích (jízdní… Číst vice »