egoe-plus
Dopravci Železnice

Cyklohráček změní kvůli výlukám trasu, zajede do Lužné a hornického skanzenu

Cyklohráček. Foto: České dráhy
Cyklohráček. Foto: České dráhy

Výletní vlak pro rodiny s dětmi Cyklohráček, jehož provoz objednává Ropid, změní v nadcházejících dvou víkendech svoji pravidelnou trasu kolem Okoře a do Slaného. Kvůli výlukám sveze výletníky do železničního muzea v Lužné u Rakovníka a do Hornického skanzenu Mayrau u Kladna.

Lidé jsou zvyklí, že výluka přináší vždy nějaké komplikace. My jsme si řekli, že to pojmeme jinak a z výluky uděláme příležitost, jak připravit pro rodiny s dětmi cestu Cyklohráčkem do míst, kam se s ním ještě nikdy nemohli svézt,“ říká náměstek ředitele ROPID Martin Šubrt.

Do železničního muzea v Lužné u Rakovníka pojede ranní Cyklohráček, který vyráží z pražského hlavního nádraží v 9:03. Z Hostivice nepojede tradičně do Slaného, ale do Kladna a dále směrem na Stochov, Nové Strašecí, Řevničov a Lužnou. Z Jenče vyrazí od Cyklohráčku náhradní autobusy směrem do Slaného, které pojedou místo vlaku po jeho pravidelné trase kolem hradu Okoře.

Odpolední Cyklohráček, který jede ve 12:58 z Prahy hlavního nádraží, pojede mimořádně do Hornického skanzenu Mayrau. „Bohužel není v provozu vlečka, po které může jet vlak až do skanzenu, proto cestující dovezeme Cyklohráčkem na zastávku Kladno-Švermov a tady na ně počkají autobusy, které je přepraví do skanzenu,“ doplnil Jakub Goliáš, ředitel regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj. Na celé odpoledne bude ve skanzenu připraven program a zpět do Prahy se Cyklohráček vydá v 17:33.

Cyklohráček se po příjezdu do Lužné u Rakovníka ihned vrací zpět do Prahy. Pro cestu z výletu mohou cestující využít například rychlíky linky R24 (Praha–Rakovník) nebo osobní vlaky. Hornický skanzen Mayrau. V ČD muzeu v Lužné i hornickém skanzenu je připravený program pro návštěvníky.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pepa

Proč není vlečka v provozu?

železničář v důchodu

Asi se jen nedohodli dostatečně včas předem, aby se to dalo zajistit, protože v minulosti tam osobní vlaky příležitostně jezdily – organizátoři této „nouzové“ akce už ale uvažují, že by tam v budoucnu nějakou další návštěvu i s jízdou až na vlečku uspořádali přímo „programově“.

SA

zajímavější by bylo, kdyby to jelo přes Vraňany a Straškov do Zlonice…

železničář v důchodu

Přes Vraňany je trasa dost dlouhá a její velkou část většina lidí zná z pravidelných vlaků, navíc stejně vynechává nejzajímavější lokality okolo „klasické“ trasy „Cyklo*ráčku“. O tomto víkendu kromě toho začaly výluky mezi výhybnou Praha-Bubeneč a žst. Roztoky u Prahy (a potrvají až do začátku září t.r.), kvůli nimž i „tangenta“ (S41) od / do Prahy „uvrací“ v zastávce Praha-Podbaba a do Roztok u Prahy nedojíždí, takž chtít vnucovat do těch výluk ještě „Cyklo*ráček“ není logické – navíc autobusy „slánské“ NAD svezou zájemce až přímo do / z Okoře, takže odpadne jindy nutný nudný pěší přesun po místních silnicích (jízdní… Číst vice »