Cyklohráček změní kvůli výlukám trasu, zajede do Lužné a hornického skanzenu

Cyklohráček. Foto: České dráhyCyklohráček. Foto: České dráhy

Výletní vlak pro rodiny s dětmi Cyklohráček, jehož provoz objednává Ropid, změní v nadcházejících dvou víkendech svoji pravidelnou trasu kolem

Výletní vlak pro rodiny s dětmi Cyklohráček, jehož provoz objednává Ropid, změní v nadcházejících dvou víkendech svoji pravidelnou trasu kolem Okoře a do Slaného. Kvůli výlukám sveze výletníky do železničního muzea v Lužné u Rakovníka a do Hornického skanzenu Mayrau u Kladna.

Lidé jsou zvyklí, že výluka přináší vždy nějaké komplikace. My jsme si řekli, že to pojmeme jinak a z výluky uděláme příležitost, jak připravit pro rodiny s dětmi cestu Cyklohráčkem do míst, kam se s ním ještě nikdy nemohli svézt,“ říká náměstek ředitele ROPID Martin Šubrt.

Do železničního muzea v Lužné u Rakovníka pojede ranní Cyklohráček, který vyráží z pražského hlavního nádraží v 9:03. Z Hostivice nepojede tradičně do Slaného, ale do Kladna a dále směrem na Stochov, Nové Strašecí, Řevničov a Lužnou. Z Jenče vyrazí od Cyklohráčku náhradní autobusy směrem do Slaného, které pojedou místo vlaku po jeho pravidelné trase kolem hradu Okoře.

Odpolední Cyklohráček, který jede ve 12:58 z Prahy hlavního nádraží, pojede mimořádně do Hornického skanzenu Mayrau. „Bohužel není v provozu vlečka, po které může jet vlak až do skanzenu, proto cestující dovezeme Cyklohráčkem na zastávku Kladno-Švermov a tady na ně počkají autobusy, které je přepraví do skanzenu,“ doplnil Jakub Goliáš, ředitel regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj. Na celé odpoledne bude ve skanzenu připraven program a zpět do Prahy se Cyklohráček vydá v 17:33.

Cyklohráček se po příjezdu do Lužné u Rakovníka ihned vrací zpět do Prahy. Pro cestu z výletu mohou cestující využít například rychlíky linky R24 (Praha–Rakovník) nebo osobní vlaky. Hornický skanzen Mayrau. V ČD muzeu v Lužné i hornickém skanzenu je připravený program pro návštěvníky.

Tagy České dráhy Cyklohráček ropid
4 komentáře