Cyklobus poprvé propojí Ostravu s Červenohorským sedlem

Autobus Setra společnosti Z Group Bus pod Pradědem. Foto: Z Group BusAutobus Setra společnosti Z Group Bus pod Pradědem. Foto: Z Group Bus

Cyklobus bude jezdit o víkendech a svátcích.

Moravskoslezský kraj letos poprvé spustí přímé spojení cyklobusem z Ostravy až na Červenohorské sedlo. Přímé spojení vznikne propojením linek Ostrava-Malá Morávka a Malá Morávka-Kouty

Poprvé cyklobus po nové trase vyjede v neděli 12. června. „Poptávka po takzvaných cyklobusech se rok od roku zvyšuje a je znát, že lidé tyto služby hojně využívají. Jsem rád, že se nám podařilo dohodnout se společností Z-Group bus, aby se propojily části Jeseníků na olomoucké i moravskoslezské straně. Protože turisty a cyklisty hranice regionů nezajímají, chtějí se pohodlně dostat za krásnou přírodou na výlet do hor,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

„Vznikne přímé spojení z Ostravy přes Opavu, Krnov, Bruntál, Malou Morávku na Červenohorské sedlo až do Koutů nad Desnou. Cyklobus bude jezdit o víkendech a o svátcích až do 11. září. Přepravovat bude jak cyklisty s koly, tak samozřejmě i turisty,“ dodal.

Provoz cyklobusu finančně podpořila olomoucká i moravskoslezská centrála cestovního ruchu. Nově se spojí linky číslo 910120 a 910145 a rovnou bude spoj vybaven z Ostravy až do Jeseníků cyklovlekem. Kapacita cyklobusu je 25 kol.

„Doporučuji si místa rezervovat, cestující tak budou mít jistotu, že je určitě i s kolem přepravíme. Obecně zaznamenáváme vysoký nárůst poptávky po cyklobusech. Rok od roku je větší zájem, a proto postupně navyšujeme i počet linek. Letos obsluhují čtyři cyklobusy naší společnosti oblast Beskyd a jeden Jeseníky. Uvidíme, jak tomu bude v budoucnu a jestli budeme v rozšiřování spojů pokračovat,“ doplnil Jan Širc, oblastní ředitel společnosti Z-Group bus, která cyklobus provozuje. Detail spojení lidé najdou na stránkách IDOS.

Tagy cyklobus Jeseníky Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Z Group bus
15 komentářů