Automobilový průmysl Automobily

Čtyři roky od vypuknutí Dieselgate. Trio manažerů Volkswagenu čelí dalšímu obvinění

Elektromobil Volkswagen ID3. Foto: VW
Elektromobil Volkswagen ID3. Foto: VW

Prokuratura v Braunscheweigu dnes obvinila současného šéfa koncernu Volkswagen Herberta Diesse z manipulace s kurzem akcií. Stejnému obvinění čelí i Diessův předchůdce Martin Winterkorn a stávající předseda Hans Dieter Pötsch. Obvinění přišlo téměř na den přesně čtyři roky poté, co skandál Dieselgate vypukl.

Podle serveru Focus.de  je důvodem obvinění zpoždění mezi oznámením od americké agentury pro ochranu životního prostředí EPA o krocích proti automobilce a informováním investorů. Firma oznámila problémy s emisemi až 22. září 2015. To bylo několik dní poté, co přišel z EPA oficiální dopis. Firma navíc podle vyšetřování problémy s EPA začala řešit už během léta a manažeři tak měli oznámit investorům, že hrozí firmě vážné problémy, které budou mít vliv na akcií. Akcie Volkswagenu po oznámení problémů s americkými úřady ztratily 37 % své hodnoty.

Volkswagen obvinění odmítá, stejně tak i zmínění manažeři. Podle nich obvinění předpokládali, že se situace vyvine tak negativně a byli ujišťování, že problém půjde řešit.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Přemek

Manažeři nerozumící předmětu, který řídí? Kdopak je vynesl na top manažerské pozice a na základě čeho? Kdo řídí, nese odpovědnost a pokud netuší, co řídí, nic to na jeho odpovědnosti neubírá.

Yellowhammer

Dnes je plno manažerů, co pořádně neznají práci lidí pod sebou a jejich úskalí. Spoustu firem nechce ztrácet čas „výchovou“ svých budoucích manažerů a spousta lidí by chtěla být rovnou manažery, než si to odpracovat. Každopádně tady bych věřil, že je to spíš postoj k obhájení sám sebe, než že netušili co se děje.