Autobusy

ČSAD Liberec nakoupilo další kloubové autobusy, vstoupilo do byznysu výlukové dopravy

c
Irisbus Citybus 18M
Kloubové autobusy se mohou objevit například na spojích do Bedřichova.

Po nedávném nákupu dvou kloubových autobusů z Dopravního podniku Ostrava rozšířila Libereckým krajem ovládaná společnost ČSAD Liberec svůj vozový park o další dva kloubové autobusy.

Z Dopravního podniku města Hradce Králové nakoupil za 90 tisíc korun kloubové autobusy Irisbus Citybus 18M z roku 2003. Na nákup upozornil jako první server Československý dopravák.

„Jsou to autobusy na rozvoj našich obchodních příležitostí,“ řekl předseda představenstva ČSAD Liberec Martin Bobek. První se již objevily na výluce u rychlíků Arrivy mezi Libercem a Jablonným v Podještědí. Pro ČSAD Liberec tak jde o návrat do byznysu, který před lety zcela opustil: náhradní autobusové dopravy.

ČSAD Liberec už v minulosti kloubové autobusy používalo jako posily pro zimní spoje z Liberce do Bedřichova zejména o víkendech, kdy lyžařské středisko čelí velkému náporu běžkařů.

Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aslanex

To jsou ty zlaté kraje, kde neomezují stáří vozidel 🙂

rejpal

Nasadit bus určený pro MHD na výluku za rychlík je prasárna. Jaký byl asi poměr sedících ke stojícím.

vydra

Rok nazpět jezdil NAD na trati mezi Boleslaví a Prahou DPP s NB18.

Vít Jůza

Tak až budete vědět, koho a co jak tam jaké všechny autobusy pobraly, tak pak rejpejjte. Ale když člověk rejpe, a přitom nemá ánunk, vypovídá spíše o sobě.

MHD

Je to prasárna, ale větší jsem zažil v Německu.
Tam je náhrada ve stylu vozidlo za vozidlo. Takže jeden autobus nahrazuje dvoudílné narvané Desiro a klidně i třídílný Talent. Co bych za to dal, kdyby náhrada za Desiro jelo alespoň toto.
U nás se mi naštěstí nestalo, že bych si v busu NAD nesednul, byť to byla městská Sorka.

MRC

Pamatuji výluku Pečky – Kolín, kde dva spoje vedený elefanty nahradily jednou kloubovou Sorkou. Nebo výluky praha – Lysá o víkendech, byť v době Covidu. Takže jsou v tomhle Němci (byť taky prasata), ještě v pohodě.

Miroslav Zikmund

Praha – Čelákovice – Lysá se jezdilo „dvojmo“, ten druhý bus jezdil obvykle prázdný …. stál „někde“ za bukem a jel „jen“ tak …

Miroslav Zikmund

Pak záleží na objednavateli vypisujícím soutěž na dopravce. Pokud je ve vlaku umožněna přeprava vozíčkářů / cyklistů, pak je nízkopodlažní vozidlo MHD ideální, ale jen jedno …