ČSAD Liberec už může nabírat řidiče na Českolipsku od končícího dopravce, soud zrušil předběžné opatření

Nové autobusy Iveco Crossway pro ČSAD Liberec. Foto: Liberecký krajNové autobusy Iveco Crossway pro ČSAD Liberec. Foto: Liberecký kraj

Řidičům z Českolipska kvůli jejich zaměstnavateli hrozilo, že budou od prosince bez práce.

Libereckým krajem ovládaný dopravce ČSAD Liberec může opět nabírat řidiče jezdící dosud pro společnost Busconnect. Vrchní soud v Praze zrušil předběžné opatření, které mu až do prosince zakazovalo uzavírat nové smlouvy se zaměstnanci této společnosti. Řidiči, kteří dosud jezdí s autobusy na Českolipsku na regionálních linkách, by tak bez problémů měli přejít k novému zaměstnavateli, který od prosince na trasách začne jezdit.

O rozhodnutí soudu na svém facebookovém profilu informoval náměstek hejtmana Jan Sviták. „Soud zrušil naprosto nesmyslné předběžné patření blokující uzavírání smluv s řidiči v oblasti Českolipska, které vyvolal podnět stávajícího dopravce. Směrem k řidičům hodně nefér krok společnosti, pro kterou léta poctivě jezdí, se podařilo odstranit a nyní již nic nebrání tomu, aby měli šoféři garantovanou práci pro budoucí období,“ napsal Sviták.

Liberecký soud v únoru vyhověl žádosti společnosti Busconnect a předběžným opatřením zakázal ČSAD Liberec nabírat její řidiče. U Busconnect jsou zaměstnáni řidiči, kteří jezdí pro ČSAD Česká Lípa. Jde o jeden z mnoha sporů, který provází chystané převzetí provozu na Českolipsku krajskou firmou. Vrchní soud teď naopak vyhověl ČSAD Liberec.

Předběžné opatření mohlo znamenat velké komplikace hlavně pro stávající řidiče, kteří na Českolipsku jezdí. ČSAD Liberec je podle opatření nemohlo přijímat a mohl si vybrat úplně jiné řidiče z jiných regionů.

Busconnect je sesterskou firmou ČSAD Česká Lípa, jeho hlavním aktivem je podle dokumentů v obchodním rejstříku 71 řidičů. Znalec je ocenil na 31 milionů korun. Majitelé firmy se snažili společnost prodat Libereckému kraji, ale neúspěšně.

ČSAD Liberec nabírá na Českolipsku nejen řidiče, ale také například dílenské mistry, mechaniky nebo dispečery. Dopravce nasadí na Českolipsko hlavně nové autobusy Iveco Crossway.

 

Tagy Busconnect ČSAD Česká Lípa ČSAD Liberec Vrchní soud
13 komentářů