ČSAD Liberec už může nabírat řidiče na Českolipsku od končícího dopravce, soud zrušil předběžné opatření

Nové autobusy Iveco Crossway pro ČSAD Liberec. Foto: Liberecký krajNové autobusy Iveco Crossway pro ČSAD Liberec. Foto: Liberecký kraj

Řidičům z Českolipska kvůli jejich zaměstnavateli hrozilo, že budou od prosince bez práce.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslav Zikmund

Samo o sobě absurdní … zaměstnanec skončí na základě své výpovědi u zaměstnavatele A, není vázán konkurenční doložkou a na základě předběžného opatření soudu nemůže jako „svobodný občan“ nastoupit u zaměstnavatele B následující den do pracovního poměru jako pracovník „z ulice“.
Nechápu, že soud návrhu na vydání předběžného opatření vůbec vyhověl, nenechal žalobu na dobu, až na ní – v hromadě spisů příslušného soudce/senátu – přijde řada a v rámci prvního stání jí jako nedůvodnou zamítl …

Gwann

tak hoši z CSAD česká lípa chtěli moc a nemají tudíž nic. inu, i to se stává…

Jindra

Jde o řidiče, kterým Liberecký kraj a tedy hejtman Půta nabízí víc než mají sestry v Krajské nemocnici?
Pokud se nepletu psalo o platu 40 000 Kč/měs. pro řidiče. A to setra v KNL nemá ani náhodou. No, možná když ve špitále bydlí (čti má mraky přesčasů). Hned jsem pochopil, která profese je pro LK důležitější. Nic proti řidičům, protože jistě i mnohá bývalá sestra po přeškolení může řídit autobus.

slsp

https://www.csadlb.cz/index.php/nabor-zamestnancu-ceska-lipa

„Nabízíme:

a) Dobré platové podmínky ve všech poptávaných profesích

– Průměrná měsíční hrubá mzda řidiče ČSAD Liberec dosáhla v r. 2020: 35.950 Kč (její výše byla negativně ovlivněna pandemií COVID-19). Pro r. 2021 předpokládá ČSAD Liberec PRUMERNOU HRUBOU mzdu řidiče: 38.500 Kč“

Nikdy by mi nenapadlo, ze je mozne niekomu zavidiet vsivavych 28k v cistom za rachotu od nevidim do nevidim, a aha ho…

Jindra

Máte pocit, že je to závist? Já ne. Nejsem zdravotník ani řidič. Ani jednu profesi nemám na vlastní kůži zažitou. Zda je některá důležitější nehodnotím. Ale při Covidu asi vedly sestry, kterých byl nedostatek.

V únoru psal liberecký idnes: Novým řidičům nabízí ČSAD Liberec i náborový příplatek od 20 do 25 tisíc korun. Průměrná měsíční hrubá mzda řidiče je podle vedení firmy pro letošek 38 500 korun.“ Což potvrzuje Vaše slova. Jen k tomu dodám, že těch 38 tis. brutto sestry nemají. Částku v čistém, proto nijak nekomentuji.

slsp

https://www.wanted-in.com/cz/pracovni-pozice/zdravotnictvi-farmacie-a-socialni-sluzby/vseobecna-sestra-jip-4175/

Sice 35-40k hrubeho, ale zato pomerne vyrazne benefity (o sluzobnom byte moze autobusak tak snivat). Ja vam neviem, mne to v konecnom dosledku pripada viac-menej to iste.

Jindra

Teď jste smíchal jabka a hrušky. JIPové sestry, jsou zcela jiný lewel než běžná sestra u lůžka nebo v ambulanci. JIPové sestry mají zpavidla bakalářské vzdělání a k tomu další specializační kurzy na techniku. Srovnávat je s řidičem autobusu je naprosto mimo. Bez urážky. Prostě to vzděláním srovnat nejde.

A ještě jedna věc. Vytáhl jste tu extrém v podobě „elitních“ sester s elitním platem. Já ale celou dobu píšu mzdě všech těch ostatních. A ty se ke mzdě řidičů, tak jak je uváděná prostě neblíží.

slsp

Nuz, tak nech si tie sestry holt zvolia lepsich odborovych zastupcov. Mn

ABC

No a teď je holt zase nedostatek řidičů. Jednou jsi dole jednou nahoře. Nebo to má zas určovat strana a vláda, kdo má mít jaký plat? Případně i rovnou kdo bude co a kde dělat?

Tonik

Ale tady přece určuje plat strana a vláda LK. A její a.s. podle toho, kolik dá kraj do dopravy nebo do špitálů.

Tuaer

Tuší někdo jak to bude s linkami Nový Bor-Praha a Jablonné v Podještědí-Praha. Ty také přebírá ČSAD Liberec? Co na nich bude jezdit?

švarc

To bude otázka, ty linky jsou minimálně částečně dotované krajem, navíc by úsek ve Středočeském kraji měl jít v budoucnu do Pidu, takže se podle mě oba kraje budou muset nějak dohodnout.

Kernteriér

V České Lípě snad nemohli ani doufat, že by něco takového prošlo.