ČSA začnou prodávat vyhlídkové lety kolem Prahy, Smartwings ukáže veřejnosti 737 MAX

ATR72 společnosti České aerolinie. Pramen: ČSAATR72 společnosti České aerolinie. Pramen: ČSA

České aerolinie zopakují po dvou letech nabídku takzvaných zážitkových letů v nízké hladině okolo Prahy. Letenky včetně všech poplatků vyjdou

České aerolinie zopakují po dvou letech nabídku takzvaných zážitkových letů v nízké hladině okolo Prahy. Letenky včetně všech poplatků vyjdou na 1 490 Kč.

Půjde o součást akce Runway Park, v rámci kterého otevírá Letiště Praha veřejnosti kvůli slabšímu provozu části zázemí.

Podobné lety nabízely ČSA před dvěma lety u příležitosti 95. výročí založení firmy. První lety se uskuteční v sobotu 11. 7. ve 14 hodin a neděli 12. 7. v 10 hodin. V případě zájmu ČSA počítají s několika dalšími termíny. Jednotná cena letenky je 1 490 Kč včetně všech poplatků a daní. Letenky bude možné zakoupit pouze na webových stránkách aerolinek. Prodej bude zahájen v úterý 7. 7. 2020.

Cestující si své místo na palubě budou moci bezplatně vybrat a na let se on-line odbavit 36 hodin před odletem. Zážitkové lety se uskuteční za každého počasí umožňujícího jejich bezpečné provedení. Na letence se cestujícím jako cílová destinace objeví kód UHE, který patří Letišti Kunovice. Kód UHE společnost použila, aby mohla lety vložit do rezervačních systémů, umožnila jejich prodej, vystavení letenek a samotné odbavení. Do ani z Kunovic ČSA nepoletí, startovat i přistávat budou pouze na Letišti Praha bez dalšího mezipřistání.

Zážitkové lety mají symbolické číslo OK 97, protože ČSA budou v letošním roce slavit 97 let. Odlety jsou plánovány z Terminálu 3 Letiště Václava Havla Praha. ČSA na ně nasadí turbovrtulové letadlo ATR 72 s kapacitou 70 míst. Let potrvá zhruba 30 – 40 minut.

Všechny zážitkové lety budou podle ČSA pilotovány nejzkušenějšími kapitány. Trať letu bude vyhlídkový okruh kolem Prahy, který povede nad hrady Křivoklát, Točník, Karlštejn či Český Šternberk, kolem zámků Zbiroh, Konopiště nebo Kostelec nad Černými Lesy, přes Slapskou přehradu, vodní nádrž Klíčava, v okolí kláštera Sázava a hvězdárny Ondřejov a dalších známých míst. Pro maximální zážitek letadlo poletí na spodní hranici řízeného vzdušného prostoru tak, aby bylo neustále pod dohledem a kontrolou stanovišť Řízení letového provozu, což bude odpovídat zhruba výšce 800 metrů nad terénem.

ČSA a Smartwings se účastní i samotného Runway Parku, kdy si návštěvníci budou moci prohlédnout letouny typu Airbus A319 nebo Boeing 737 MAX vždy od pátku do neděle vyjma prvního červencového víkendu, kdy letouny budou vystaveny v sobotu a neděli.

Letiště Václava Havla Praha otevře 4. července na celé léto Runway Park, který bude sloužit zejména k zábavě a vzdělávání. Runway Park se bude nacházet přímo na letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel, a nabídne tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí mezinárodního letiště.

Tagy ATR 72 České aerolinie ČSA letiště praha Top
97 komentářů