Letecké společnosti Letectví

ČSA po rychlém vyprodání přidají šestici zážitkových letů ke svému 95. výročí

Letadlo ATR 42 v barvách ČSA. Foto: České aerolinie
Letadlo ATR 42 v barvách ČSA. Foto: České aerolinie

České aerolinie výrazně rozšíří nabídku zážitkových letů se svými turbovrtulovými letadly ATR 42/72 kolem Prahy. Nakonec jich vypraví namísto plánovaných čtyř celkem deset.

Firma dnes oznámila šest nových termínů na červen. Před týdnem nabídla čtyři lety a vyprodala je během hodiny.  Lety ve 14 hodin poletí ještě 9. 6., 23. 6. a 7. 7.  2. června,  9. 6. a 16. 6. ještě firma nabídne lety v 15 hodin pod novým označením OK 1923. Číslo značí rok, kdy ČSA poprvé vzlétly, slaví tak 95 let od prvního letu. „Další zážitkové lety již neplánujeme přidávat,“ řekl mluvčí firmy Daniel Šabík.

Letenky na nově přidané zážitkové lety s ČSA bude možné zakoupit pouze na webových stránkách v průběhu pátku 20. 4. 2018. Cena zůstane stejná: 950 Kč. „V případě velkého zájmu o naše zážitkové lety může být proces rezervace a nákupu letenky krátkodobě zpomalen. Žádáme všechny zájemce o trpělivost,“ dodal Šabík. Firma nebude zveřejňovat přesný čas, kdy prodej začne. Důvodem je i zkušenost z minulého pátku, kdy zájemci zahltili rezervační systém.

Lety jsou plánované v letové hladině  zhruba 800 metrů nad terénem, což je současně nejnižší letová hladina pro běžný obchodní let dopravního letounu s cestujícími na palubě. Trasa počítá s okruhem kolem Prahy a nad hrady Křivoklát, Točník, Karlštejn či Český Šternberk, zámky Zbiroh, Konopiště nebo Kostelec nad Černými Lesy, Slapskou přehradou, vodní nádrží Klíčava, klášterem Sázava a hvězdárnou Ondřejov a dalšími známými místy. Let potrvá 30 až 40 minut.

ČSA oslaví 95 let od prvního letu 29. října. První let na lince Praha – Bratislava vzlétl z letiště Kbely 29. 10. 1923 ve 12:35. Původně měl vzlétnou o den dříve, kvůli špatnému počasí byl ale odložen. Výročí si už dopravce připomíná samolepkou, kterou umísťuje postupně na všechna svá letadla.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MaLer

Tak druhá vlna vyprodaná 🙁

Petr

Proč má pan Sůra vždy ve svých článcích tolik chyb? Nedá se to dělat profesionálněji? Není to škoda?

„V 15 hodin 2. 6., 9. 6. a 16. 6. ještě firma nabídne lety v 15 hodin pod novým označením OK 1923. “ – kdo uhádne v kolik to poletí?

“ Důvodem je i zkušenost z minulého pátku, kdy zájemci zahltily rezervační systém.“ – nemělo by tady tedy být spíš zájemkyně zahltily?