Letectví

Vyprodáno během hodiny. ČSA spadl kvůli zážitkovým letům rezervační systém, chystají další

ATR 42. Foto: České aerolinie
ATR 42. Foto: České aerolinie

Kvarteto speciálních letů kolem Prahy za 950 korun zmizelo z rezervačního systému ČSA během necelé hodiny po zahájení prodeje. Na spoustu zájemců se vůbec nedostalo, protože web nefungoval, případně neumožnil vůbec rezervaci.

„Všechna místa jsou vyprodána,“ potvrdil mluvčí ČSA Daniel Šabík, který se omluvil za technické komplikace. „Mezi 14:00 a 14:01 narostl počet dotazů v našem rezervačním systému o více než 4000 %, což způsobilo dočasnou nedostupnost letů,“ vysvětlil.

Kvůli velkému zájmu chystají ČSA ještě další lety. „Pro velký zájem jsme se rozhodli ještě pár zážitkových letů přidat. Termíny nových letů i jejich prodeje zveřejníme v průběhu příštího týdne,“ dodal Šabík.

ČSA za kolaps systému sklidily na sociálních sítích velkou kritiku. „Díky za vyhlídkový let po všech možných chybových hláškách, snad vaše letadla nebudou padat tak jako rezervační systém,“ vzkázal jeden z uživatelů.

Lety jsou plánované v letové hladině  zhruba 800 metrů nad okolním terénem, což je současně nejnižší letová hladina pro běžný obchodní let dopravního letounu s cestujícími na palubě. Trasa počítá s okruhem kolem Prahy a hradů Křivoklát, Točník, Karlštejn či Český Šternberk, zámků Zbiroh, Konopiště nebo Kostelec nad Černými Lesy, Slapské přehrady, vodní nádrže Klíčava, klášteru Sázava a hvězdárny Ondřejov a dalších známých míst.

Cestující budou mít na letence jako cílovou destinaci letiště Kunovice se zkratkou UHE. Neznamená to, že tam ale poletí. „Kód UHE jsme použili, abychom lety mohli vložit do rezervačního systému, prodávat na ně letenky a odbavit cestující,“ vysvětlil Šabík.

ČSA oslaví přesně 95 let od prvního letu 29. října. První let na lince Praha – Bratislava vzlétl z Letiště Kbely 29. 10. 1923 ve 12:35. Původně měl vzlétnou o den dříve, kvůli špatnému počasí byl ale odlet přesunut o den později.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
🆗

Myslím si že by ČSA mohli/měli nasadit na tyto linky ✈ Airbus A330 stejně na to narozdíl od ATR má čas a myslím že by se i kapacitně obsadila. 😉👍

Pavel

To by byl zážitek rezervovat si místo v prostřední řadě sedadel.Obzvláště sedadla D a E budou pro tento účel velice vhodné. Odtamtud je fakt skvělý výhled z okénka. Vyhlídkový let k nezaplacení.

🆗

I to lze velmi jednoduše vyřešit viz tento článek: https://m.novinky.cz/articleDetails?query=air%20new%20zealand&sznu=gNCfb3LknvJEJMrl&ref=search&aId=433428
kde se píše že se u ✈Boeingu 767-300Er obsadila pouze sedadla u oken😉

Václav Novotný

Ještě jedno plus pro ATR, je to hornoplošník, takže výhled opravdu z každého místa.

Panoramix

Je vidět, že našli díru na trhu. Tak by z toho mohli udělat pravidelnou linku. Při kapacitě letadla 40 – 60 lidí bude zájemců na stovky letů. A pro ČSA slušný byznys. Za cenu letenky srovnatelné s podstatně delšími vzdálenostmi udělají jenom půlhodinové kolečko kolem Prahy a letadlo hned může jít na další štaci. V sobotu odpoledne není zrovna nabitý letový řád, takže by jim letadlo jinak stejně jenom stálo na ploše.

Jen tak

No… z tech 950 kacek za letenku polovinu seberou poplatky na ruzyni… k tomu oripocteme tratove a navigacni poplatky a csa z tech 950 zbude tak 350 / osoba.

To tak akorat zaplati palivo, posadku atd.

Cili ten velky byznys se moc nekona.

Pavel

Je pravda, ze asi velkou cast letenky spolknou poplatky na Ruzyni. Mozna by se nemuselo letat z Ruzyne. Mohli by letat z Kbel. Dalsi letiste jako trebe Vodochody ci Pardubice jsou trochu z ruky, ale na tyto lety by se mozna hodily.

Lucy

Já zase spadl ze židle jen z toho nadpisu. Takhle se neprodávaly ani lupeny na Kelly Family.