dpp

Covid opět komplikuje cestování, nová omezení pro lety z Číny zavádí USA i Itálie

Připomínka cestování během covidu, verze Qatar Airways. Foto: Qatar AirwaysPřipomínka cestování během covidu, verze Qatar Airways. Foto: Qatar Airways

Milánské letiště Malpensa zachytilo na jednom letu z Číny 52 % nakažených.

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
IGCT

Nač omezovat? Vždyť ta slavná opatření stejně v praxi nefungovaly a vir si stejně dělá co chce. Boj proti kovidu už je opravdu úsměvný.

Kování

Tak schválně jestli to na počtrnácté vyjde nebo zase ne.

panda

Svět je nepoučitelný. Na první vlnu čínské chřipky (tak by se měl správně označovat covid) umřely milióny, protože číňani utajovali všechno, co utajit šlo. Teď dělají to samé a civilizovaný svět se pomalu probouzí a pomalu začíná zavádět aspoň testování. Místo aby ihned a úplně zarazil vstup všech číňanů, aspoň do té doby než si tam udělají pořádek a nezačnou se chovat civilizovaně.

Kování

Nepomohlo to poprvé nepomůže to ani podruhý

ondra

no tak tohle je zářný příklad a živoucí důkaz,že korona koncentráky,ke kterým jsme neměli v Evropě taky daleko-u nás zákaz cestovat přes okresy,nesmyslné a drahé testování v zaměstnání,náhubky,nikam nevedly. Jediným smysluplným vyústěním téhle šlamastiky bylo čekání na účinnou vakcínu..zdravím tímto červený svetr.

Miky

Koukám Ondro, že dle mínusování je zdejší osazenstvo dobře naladěno na další kolo… No pánbu s námi a zlej pryč!

Jedná tečka , druhá tečka-
Vítek čeká na dědečka.
Třetí, čtvrtá, pátá,
leť, beruško zlatá!
Šestá tečka, sedmá tečka –
toč se broučku, dokolečka !

abc123

Tak ta opatření alespoň snížila možnost přenosu, a tudíž i počet úmrtí.

Miky

Je to fráze otrepaná, ale pravdivá: „Kdo se nepouci z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat.“ Já uz na vás fakt nechci znova koukat, jak v prasecich rypáccich specháte na 5.tecku, uz se fakt všichni proberte.

L. T.

Nikdy jsem moc nerozumel tomu, ceho chtela komunisticka strana v Cine tou jejich ‚zero covid policy‘ dosahnout. Ted to cele pusti a jejich neproockovanou populaci (striknout si Sinovac je asi tak ucinne jako si nechat do tela vpravit vodu) zasahne pandemie, kterou jsme si ve zbytku sveta uz nejak prodelali a nemame v planu se k ni vracet.
Ale ma cenu chapat fungovani totalitnich rezimu a jejich poblaznenych a neomylnych vladcu? Asi ne. Hlavne ted ruce pryc od Ciny. Nejen v oblasti pandemie, ale i obchodnich vztahu.

mgr.pavel

Ad čínská „logika“: někdy Strana rozhodla o Zero covid. Mohla si to lehce dovolit, ovládá lidi a společnost, a vypadalo to tehdy jako dobrá strategie (duben 2020?). Postupně se začalo ukazovat víc a víc, že to dobrá strategie není, ale ustoupit od dané politiky by znamenalo přiznat omyl.

A despocie jen velmi nerady přiznávají, že udělaly chybu..

Gablenz

Spíš je to o čínské mentalitě, „ztratit tvář“ je to úplně nejhorší, co ho může potkat..

Pedro72

Od Číňanů se tedy opravdu můžeme učit „hau to stabilájz socájety“. Včera se schovávali za zdí, dnes znovu zaplaví svět (virem).

Martin

Je videt, jak ty jejich vakciny funguji… jesteze behem pandemie jsme je nenakupovali…

COVID19

No co tak prostě zakázat lety z Číny. Pokud opravdu doletí nakažení okamžitě otáčet..
V čem je problém?

Desura

k čemu nám to bude, když Číňan přiletí ze země kde to zakázané nebude?

J.K.

Tak tady je skoro každý očkovaný, tak požadavek na ně na testy myslím stačí. Jestli to tam má fakt každý tak to maj blbý, ale to dvou měsíců to bude pryč.
Spíš je pak dodrbou ještě normální respirační nemoci, jestli chodili dva roky v rouškách všude.

Martin

Jestli jste cetl clanek, tak letecke spojeni s Cinou nemame…. a je to spise na cele EU a shengenu, aby takova opatreni prijal veloevropsky, pokud to bude nutne….

Jezis

Impotentni EU ma neco uhlidat? 😀 😀

Dzejejc

Jéžiš… 🙄