LOT 3a leaderboard

China Eastern s návratem do Prahy nepočítá, ruší tu obchodní zastoupení

Letadlo China Eastern v Praze. Pramen: Letiště PrahaLetadlo China Eastern v Praze. Pramen: Letiště Praha

Letecká společnost China Eastern Airlines už nepočítá s obnovením linek z Prahy do Šanghaje a Si-anu. Linky zrušila nejprve sama,

Zpět na článek
35 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

Kdo zažil čínské turisty v hotelech či na plážích, tak si oddechne….

dvojiteF

výborný úspech politici! :´(

jirka

aspoň ten nával v Krumlově a v Praze ubyde

Cestující LBC MHD

Skvělá zpráva.

John

Zasmrádla nám tu arogance uraženého ega.

Tomáš

Jenom aby se ta naše arogance vyplatila. Ať si myslíte o Číně co chcete, je to důležitý trh a Číňané v ČR utrácí peníze, ať už pro letiště, nebo samotnou Prahu a ČR. Jak tu někdo píše že je někdo nahradí, to jsem zvědavej kdo, kdyby tu někdo jiný viděl potenciál, nemyslíte že už by sem dávno létal? Podle mě je to prostě ztráta dálkovek, který se tak snadno nenahradí a je to škoda.

BoBo

Proč by se nenahradila? Když bude poptávka vrátí Emirates druhou rotaci, Qatar může na obě rotace nasadit kapacitní stroje, Bamboo sem třeba bude látat každý den a nové společnosti typu Air Asia může výpadek číňanů naopak přesvědčit v tom že to u nás bude mít smysl.

lvy

Jak souvisí Emirates s lety do Číny? Jednak to není přímo a jednak je to oklika.

Hasler

Škoda, nebyli úplně špatní. V Šanghaji se přistávalo brzy ráno a spousty odletů do dalších destinací byly pozdě večer. Bylo to super na projití města. Odpoledne na pár hodin hotel na letišti a v dobré náladě pokračovat. Přestupovali jsme v Šanghaji několikrát a tak jsme postupně zvládli skoro celé město. Za rozumný peníz když si člověk vybral místa na začátku Y tak to bylo v pohodě. Jídla vždy chutná, ač více méně neustále kuře nebo ryba. Akorát tedy výběr čínských filmů na palubě, to byly šílenosti. Ale na zabití času byly super.

Petr

Zajímalo by mne, kdo z přispěvovatelů někdy toto spojeni využil, že to takhle “fundovaně” hodnotí. Neznám srovnatelný středoevropský stát (kromě Rakouska), který by měl přímé spojení s Čínou. V Česku je spousta korporací, které mají business s Čínou a toto přímé spojení bylo požehnáním. Stejně tak, možnost mít víza na 5 let. Další mega úspěch prezidenta. Obvykle jsou největší kritici z řad těch, kterých se to netýká a v Číně nikdy nebyli.

Ondřej

Mega úspěch prezidenta? Nezlobte se, ale Vaše názory jsou přinejmenším naivní.

Jen tak

megauspech… zemana? tim jste zbytek prispevku zcela degradoval

johny

Neznám srovnatelný středoevropský stát (kromě Slovenska), který by neměl přímé spojení s Čínou.

LiborV

Ještě ho máme

Daniel Novák

Tyhle linky létaly z politických důvodů, aby Zeman mohl těm tupanům, co jej volí, vykládat o čínských „investicích“.
Zrušení víz by byl úspěch, takhle se jen snažíte uplést z h…a bič.

eLKá

Tak vícevstupé vízum na 5 let do Číny? A podmínky, které musí člověk splnit, ty sem také dáte?

RHood

Bez rozdílu, jestli je to airline z Číny nebo nikoliv a za vývoje v oblasti letů mimo evropský prostor (dalkovky) si kladu otázku, jestli pořád dává smysl investice do rozšiřování AP PRG.

Dushan

Také s ohledem na probíhající virovou pandémii, celkovým poklesem poptávky po cestování do zahraničí a souvisejícím poklesem tržeb, podle mě, nikoli. Dosavadní investiční plány budu nejspíš odloženy.

tgurecky

Záleží jak komu. Ti co vlastní pozemky kolem letiště to smysl dává 🙂
Teď trochu vážně, čínská chřipka pomine, trh se trochu pročistí od plevele a křivky půjdou zase nahoru.

Pette

Hele. Kdyz Dushan rekne, ze ne, tak ne! Pres to vlak nejede.🤣

Jen tak

tak si ji klad (a zamestnej mozek) i nadale

epidemie za mesic dva skonci. a co pak? vufou zacinat od zacatku?

Anonymus

Kolik lidí dostane výpověď v Praze?

Pette

Nekolik cinanu?

johny

Tento zakaz by mel platit trvale a mel by byt vyhlasen ze strany CR jako adekvatni diplomaticke opatreni za ty dopisy, co tady rozesila cinsky velvyslanec. Posledni uzitecna vec, ktera pochazi z Ciny, byl kus papiru

Petr

Žádná škoda, kapacitu nahradí jiní dopravci. Za mne by byla ostuda, kdyby se Češi zase submisivně omlouvali a skákali, jak Si Ťin-pching
píská.

Dushan

Krumlováci nad ztrátou asijských a čínských turistů fňukají už teď. To nevypadá, že by byli v dominantní situaci… „Více než polovinu všech zahraničních hostů regionu loni tvořili Asiaté. Každým čtvrtým zahraničním turistou byl Číňan. A ti všichni nyní chybí.“ Zdroj: https://www.denik.cz/ekonomika/koronavirus-ztraty-turiste-cesky-krumlov-20200303.html

Milan

Český Krumlov byl před Číňanama a bude i po Číňanech.

Pette

Tak ze bych se konecne po mnoha letech zase v klidu mohl jako obcan CR podivat do Krumlova?👍 A taky je treba rozlisovat narky pseudopodnikatelu, kteri by pro zisk klidne prodali Krumlov Cinanum a nazor beznych lidi, kteri tam bydli a chteji alespon trosku slusne a normalne zit….

JK12

Ti samí Krumlováci, kteří zavedli brány a placené stání pro autobusy za účelem redukce přívalu turistů? Nééé, tomu nevěřím…

Letec

Dobrá zpráva. Miloš tam stejně poletí lézt do zadku businessjetem PPF, tak o nic nejde.

LKPD

super! jen at si tam komouši zůstanou!

Japak

Budou tam letat „Hřib arvajs kómpány“!

Jakub K

Bože ty seš debil …

Pette

A ja doplnim, ze korunovany. Je pravda ze piratska soldateska uspesne konkuruje Krnde, ale kopad do nej za kazdou cenu je myslim zbytecne. Oni se sami znemozni….